Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 333

Wątek: Jak to jest zrobione? - zdjęcia ślubne oskarkowy vs habakuk

  1. #21
    Początki nałogu Awatar Kalina
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Jarek - bez urazy, ale te zdjęcia z Twoich linków, choć bardzo wysoko technicznie, jak ktoś tu napisał wręcz "kryształowe" - bardzo dobrze naświetlone, piękne soczyste, a jednak naturalne kolory, no wiec te zdjęcia, mimo tylu zalet, są z tego rodzaju, że widziałeś pięć pierwszych i wiesz już jak całość wygląda.

    I tu właśnie upatrywałabym kluczowej różnicy między materiałami Twoimi i Adama (a nie w świetle i obróbce jak pisze Parteq) - tam się dzieje, akcja, rytm, reportaż, brak przewidywalności. Dużo więcej niż dokumentacja.
    Pkt 8 regulaminu forum

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Parteq Zobacz posta
    w 15 min jak juz jestes taki doladny
    Sorka, zerknąłem na dół posta nie na górę.

    Cytat Zamieszczone przez Parteq Zobacz posta
    Wlasnie, chciales badania to masz
    Ale takie akcje bardzo dużo mówią o kliencie. To jak ogląda zdjęcia, co go interesuje, jak traktuje odbitki czy album. Wtedy najprościej dowiedzieć się czego będzie chciał na plenerze i jak sam podejdzie do tematu pozowania.
    Jarek

  3. #23
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kalina Zobacz posta
    Jarek - bez urazy, ale te zdjęcia z Twoich linków, choć bardzo wysoko technicznie, jak ktoś tu napisał wręcz "kryształowe" - bardzo dobrze naświetlone, piękne soczyste, a jednak naturalne kolory, no wiec te zdjęcia, mimo tylu zalet, są z tego rodzaju, że widziałeś pięć pierwszych i wiesz już jak całość wygląda.

    I tu właśnie upatrywałabym kluczowej różnicy między materiałami Twoimi i Adama (a nie w świetle i obróbce jak pisze Parteq) - tam się dzieje, akcja, rytm, reportaż, brak przewidywalności. Dużo więcej niż dokumentacja.

    Kalina, sio - zaraz będzie, że cie zawołałem i biznesu pilnujesz

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kalina Zobacz posta
    [...]
    I tu właśnie upatrywałabym kluczowej różnicy między materiałami Twoimi i Adama (a nie w świetle i obróbce jak pisze Parteq) - tam się dzieje, akcja, rytm, reportaż, brak przewidywalności. Dużo więcej niż dokumentacja.
    Tia.. tylko wez pod uwage ze jest slub i slub.
    Moze sie trafic taki ze kadry beda same 'wpadac' do aparatu, a moze byc i taki ze trzeba bedzie o nie walczyc/szukac - i tu sie zgodze dobry reportaz i jego przedstawienie to klucz.

    Jednak wlasnie to jak zdjecia wygladaja mnie osobiscie przekonaloby do wyboru habakuka - bo rownie dobrze moglyby zostac "wywolane" sposobem oskarkowego. Wtedy nie wiem czy dalej mialby w sobie to cos. Naprawde pomijam kwestie tego jaki moment jest na zdjeciach. Od poczatku rozmowa wyszla o krystalicznosci itp - tego chyba miala dotyczyc ta wymiana doswiadczenia?

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    289

    Domyślnie

    Niestety galerie nie nadają się do bezpośredniego porównania.
    Na zdjęciach Jarka zauważalny jest uroczy "operator kamery" z mikrofonem długim,jak nos Pinokia po kłamstewkach.Pozwala to wnioskować,że ów kamerzysta,jak na kamerzystę przystało,pozwolił sobie i swojemu mikrofonowi zajmować, naturalnie, nie inaczej,jak "najlepsze miejsca" do rejestracji uroczystości.Postać rzeczy "pojedynku" może zmienić stwierdzenie Adama,iż również miał towarzystwo takiegoż Pana-czego nie można wnioskować na podstawie zaprezentowanych zdjęć.Jeżeli warunki byłyby podobne,wynik również przez to bardziej miarodajny.
    Pomijając ten skromny fakt (niekoniecznie taki skromny i nieistotny);osobiście, gdybym miał powtórnie się ożenić(drugi raz tego błędu w istocie rzeczy nie popełniłbym) to na weselnego fotografa wziąłbym Adama.Powód? Lubię szerokie plany (urok N14-24 działa),gdzie widać,że to wesele,a nie kameralna impra.Obróbka Adama nie do końca mi leży,a za niektóre poPSucia nawiązałbym żarliwą konwersację:wolałbym już bez obróbki te zdjęcia.
    Jako,że sam ze sobą nie brałbym ślubu,pozwoliłem sobie zapytać obecną żonę,którego z fotografów wybrałaby na ślub.
    Odpowiedź: Jarek.
    Dlaczego? : "Takie ładne kolory, przejrzyste i klarowne są te zdjęcia,sama słodycz."

    Wniosek : kobiety zawsze mają ostatnie słowo w kwestii ślubu,więc to ich należałoby pytać o te gusta i guściki....
    Ostatnio edytowane przez mamiyka ; 09-11-2009 o 18:15

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kalina Zobacz posta
    Jarek - bez urazy, ale te zdjęcia z Twoich linków, choć bardzo wysoko technicznie, jak ktoś tu napisał wręcz "kryształowe" - bardo dobrze naświetlone, piękne soczyste, a jednak naturalne kolory, no wiec te zdjęcia, mimo tylu zalet, są z tego rodzaju, że widziałeś pięć pierwszych i wiesz już jak całość wygląda.

    I tu właśnie upatrywałabym kluczowej różnicy między materiałami Twoimi i Adama (a nie w świetle i obróbce jak pisze Parteq) - tam się dzieje, akcja, rytm, reportaż, brak przewidywalności. Dużo więcej niż dokumentacja.
    Kalina, bez urazy, ja prosiłem swoich znajomych i klientów, żeby zachowali się przyzwoicie i nie wypowiadali się teraz. Myślałem, ze w drugą stronę to też działa.

    Ja bardzo szanuję zdjęcia Adama, obaj zdajemy sobie sprawę z różnic jakie nas dzielą. Oczywiście wiem, że jego zdjęcia to po części kalka Twoich, stąd rozumiem potrzebę odezwania się na początku dyskusji ze swoją argumentacją i wytłumaczenie innym, co mają myśleć.

    Gdybym był złośliwy (a przecież Ty najlepiej wiesz,że nie jestem ) spytałbym Cię, czy to taka moda, żeby robić czarnobiałe zdjęcia lub prawie kolorowe, czy może jak wszyscy zauważyliście, że łatwiej zrobi konwersję BW, podbić kontrasty i dowalić ziarno, niż babrać się z balansem bieli, zafarbami i cieniami.

    Dzięki Adam
    Ostatnio edytowane przez oskarkowy ; 09-11-2009 o 18:15
    Jarek

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Ulala, ale zaraz będzie się działo.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pank Zobacz posta
    Ulala, ale zaraz będzie się działo.
    I o to chodzi
    Żeby nie było: ja kalendarz mam w zasadzie pełen (Adam pewnie też), więc kryptoreklamy się tu nie doszukujcie.
    Jarek

  9. #29
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    a bardzo szanuję zdjęcia Adama, obaj zdajemy sobie sprawę z różnic jakie nas dzielą.
    no właśnie, mam wrażenie, że nie. wydaje mi się, że wszystkie różnice sprowadzasz do obróbki, a ja powtórzę, to jest rzecz czwartego rzędu.
    złośliwość o kalce pominę, musiałbym się rewanzować.

    ale do rzeczy, bo chyba nie wydaje ci się, że dostaniesz tu miarodajne badanie rynku, a jedynie masz ochotę sie poprzepychać. na to mi szkoda czasu, więc rzeczowo:
    co moim zdaniem na tak w twoich galeriach:

    - bardzo solidnie od strony rzemieślniczej, jasno, ostro, kolorowo
    - wypośrodkowanie estetyczne, to sa zdjęcia, które będą się podobać i młodym i babci
    - jedyne zdjęcie, któe mocno odbiega http://grabek.pl/agata_tomek/galerie/ceremonia/001.jpg

    mocno na plus, to własnie jest reportaż.

    a teraz to, co mi się nie podoba zupełnie:

    - królestwo półsylwetek - brak wieloplanów, bezpieczne jednoplanowe sceny "od pasa w górę" i tak od poczatku do końca
    - powtarzalność i przewidywalność, właściwie w tych dwóch materiałach można by przekleić głowy bohaterom - schemat jest ten sam, w związku z tym trudno mówić o reportażu, nie widzę tu prawdy o miejscach i ludziach, nie widzę zaangażowania - widzę schemacik Pana Jarka pt. "lecimy jak co tydzień" (wybacz ten drobną ironię)
    - mało improwizacji, mało poszukiwań czegoś, co odbiega od standardów - mało reporterskiego pazura
    - nie czuje w tym historii, opowieści - jej początku, rozwinięcia, itd...


    no i - gra na ciagle tych samych rejestrach, tak w reportażu, jak na plenerze:

    http://grabek.pl/kasia_bartek/galerie/plener/026.jpg
    http://grabek.pl/agata_tomek/galerie/plener/014.jpg


    http://grabek.pl/kasia_bartek/galerie/plener/006.jpg
    http://grabek.pl/agata_tomek/galerie/plener/009.jpg

    a klimaty http://grabek.pl/kasia_bartek/galerie/plener/010.jpg
    no comment

    dla mnie jest technicznie poprawnie, ale przez lampy płasko.
    w strefie treściowej niestety nuda, nuda, nuda. przewidywalnie (to dla niektórych może być plusem). ograne kadry, ograne pomysły ma ujęcia. ciasne plany, bez oddechu, bez zmian rytmu.

    niemniej na pewno to fotografia solidna i swoich wielbicieli ma.
    ja do wielbicieli nie zaliczam się. niemniej ją szanuję.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez habakuk ; 09-11-2009 o 18:30

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez habakuk Zobacz posta
    [...]
    ale do rzeczy, [...]
    Uuu, to pojechales, niesmacznie sie zrobilo.

    Sadzilem ze dzentelmeni pogadaja sobie profesji na zasadzi ze o guscie sie nie dyskutuje, a tu takie wyliczanki.. Troche piaskownica zapachnialo

Strona 3 z 34 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •