Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 333

Wątek: Jak to jest zrobione? - zdjęcia ślubne oskarkowy vs habakuk

  1. #11
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Ja po prostu lubię, kiedy zdjęcie broni się pomysłem, a nie pomysłową akcją z PS czy pakietu Topaz Labs.
    no, a ja lubię, kiedy zdjęcie broni się akcją sensu stricto - gdzie są emocje, wieloplany, żywioł - innymi słowy mocny reportaż. to jest najtrudniejsze. jeszcze bardziej lubię, kiedy w tej filozofii broni się cały materiał

    obróbka to sprawa trzeciorzędna - zdjęcia są albo dobre, albo poprawne, albo marne.

    inna sprawa, że faktycznie, kompaktowe obrazki - płaskie tak treściowo jak estetycznie - nie leżą mi zupełnie
    Ostatnio edytowane przez habakuk ; 09-11-2009 o 17:14

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamiyka Zobacz posta
    Nie używasz nic szerszego niż 24mm,bo wg własnego poczucia estetyki nie odpowiadają Ci przerysowania perspektywy,czy też dlatego,że z założenia masz to co najlepsze,a szkła Canona poniżej 24 nie są tak dobre,by je mieć na warsztacie ;-)
    Przerysowania perspektywy przeszkadzają mi bardzo, jestem na nie uczulony i tyle. Najlepsze canonowe szerokie szkło 16-35L jest fajne, ale IMO do innych rzeczy. Na przykład do takich zabaw: http://grabek.pl/biebrza/ czy jakichś fajnych architekturek:
    http://fotosabat.org/onephoto.php?id=20554#zdjecie

    Z drugiej strony moja ślubna wizja estetyczna (ale zabrzmiało) daleka jest od używania takich ogniskowych poza wyjątkowo nietypowymi sytuacjami. Czyli noszę tego klocka, ale zwykle na noszeniu się kończy.

    Zwróć uwagę, że takie zdjęcia w innych galeriach pojawiają się bardzo często, ale szybko się nudzą. Z początku działa efekt "czegoś nowego", bo zwykle ludzie nie znają sposobu widzenia takiego szkła, a po chwili przychodzi przesyt, zupełnie jak z rybim okiem.
    Na pewno widziałeś masę przerysowanych zdjęć z kościoła robionych szerokim z pozycji żaby. Jedno na całą galerię wystarczy. IMO bez niego też album ślubny się obroni.

    I wersja dla ortodoksów: ja po prostu nie potrafię pracować szerokim kątem, wszystko powyższe to rozpaczliwa próba tłumaczenia i tyle. Wasze zdjęcia są oczywiście lepsze i wcale nie zamierzam z tym dyskutować.

    A 17mm T-SE i tak sobie kiedyś kupię. Nie na śluby

    Cytat Zamieszczone przez mamiyka Zobacz posta
    Standardowa ewidencja Twoich szkieł na sobotnie cykanie to ...?
    Łomatko, gotowca chcesz? Wyjmuję z torby to, co jest akurat potrzebne, najczęściej 35 i 85mm.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez habakuk Zobacz posta
    inna sprawa, że faktycznie, kompaktowe obrazki - płaskie tak treściowo jak estetycznie - nie leżą mi zupełnie
    Adaś, to ja mam taką propozycję: pokażemy tutaj obaj po jednej, całej galerii. Ludziska obejrzą i powiedzą, które im się bardziej podobają. My przy okazji będziemy mieli jakiś pogląd na tę część rynku.
    Od razu poproszę osoby z CB, dla których robiłem jakieś zlecenia, żeby się nie wypowiadały.

    To jak Adam, 100, 150, 200 zdjęć? Starczy Ci pomysłów?
    Ostatnio edytowane przez oskarkowy ; 09-11-2009 o 17:19 Powód: Automerged Doublepost
    Jarek

  3. #13
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta

    To jak Adam, 100, 150, 200 zdjęć? Starczy Ci pomysłów?
    niech będzie po 150 i może po dwa materiały


    http://blog.adamtrzcionka.pl/?p=708

    http://blog.adamtrzcionka.pl/?p=414

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    To może battle w osobnym wątku z ankietą?
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez habakuk Zobacz posta
    niech będzie po 150 i może po dwa materiały
    2x 150szt ( po kilka więcej, oba materiały wybierali Młodzi stąd mnogość rodziny, wszystko w 20x30cm).
    http://grabek.pl/kasia_bartek/
    http://grabek.pl/agata_tomek/
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez pank Zobacz posta
    To może battle w osobnym wątku z ankietą?
    Pank, ale to nie jest battle, tylko badanie rynku :grin:
    Żaden z nas nie zamierza tutaj udowadniać drugiemu, że jego lepsze.
    Ostatnio edytowane przez oskarkowy ; 09-11-2009 o 17:33 Powód: Automerged Doublepost
    Jarek

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Przerysowania perspektywy przeszkadzają mi bardzo, jestem na nie uczulony i tyle. Najlepsze canonowe szerokie szkło 16-35L jest fajne, ale IMO do innych rzeczy.

    ... Łomatko, gotowca chcesz? Wyjmuję z torby to, co jest akurat potrzebne, najczęściej 35 i 85mm.
    Konkretna argumencja-już jest jaśniej niż ciemniej.
    Z tym gotowcem to przesada,nie ma czegoś takiego,jak przepis a'la Pascal na ślubniaki,zwyczajnie zapytałem z ciekawości co zwyczajowo nosisz w plecaku i o tę zawartość natrąciłem (uprzedzam mimowolne skojarzenia : nie celem przywłaszczenia ).Każdy ma inny zestaw,byłem ciekaw Twojego i tylko tyle.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Obie galerie prezentuja sie okazale
    Jesli zas chodzi o swiatlo/obrobke to mnie osobiscie blizsza jest ta habakuka

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Parteq Zobacz posta
    Obie galerie prezentuja sie okazale
    Jesli zas chodzi o swiatlo/obrobke to mnie osobiscie blizsza jest ta habakuka
    Jesteś mistrzem. 300 zdjęć w 4 minuty i to przy założeniu, że Adama obejrzałeś wcześniej. Chciałem badania rynku, to mam
    Jarek

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Jesteś mistrzem. 300 zdjęć w 4 minuty i to przy założeniu, że Adama obejrzałeś wcześniej. Chciałem badania rynku, to mam
    w 15 min jak juz jestes taki doladny

    Wlasnie,
    chciales badania to masz

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamiyka Zobacz posta
    Konkretna argumencja-już jest jaśniej niż ciemniej.
    Parę razy już to kiedyś pisałem: każdy ma inne spojrzenie i potrzebuje innego sprzętu. Bardziej liczy się podpatrywanie jak ktoś zachowuje się przy pracy (gdzie stoi, skąd fotografuje), niż to jakie szkło ma dopięte do korpusu. A w efekcie finalnym i tak zawsze wyjdzie coś innego.
    Jarek

Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •