Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Prostowanie ścian w Photoshopie

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 394

    Domyślnie Prostowanie ścian w Photoshopie

    Mam pytanko jakim narzędziem w PS należy poprawiać "walące się ściany" przy zdjęciach architektury ? Ktoś coś mówił o perspektywie, ale nie znalazłem takiego narzędzia ?

  2. #2
    Bywalec Awatar LukasS
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    42
    Posty
    217

    Domyślnie

    1. Ctrl + T na wybranej warstwie (czy tle),
    2. Trzymajac Shift + Ctrl ciagniesz za gorne (lewy i prawy) pkty i wyciagasz je na boki tak aby sciany byly proste. Najlepiej widok zmniejszyc do 50-66% i dac full screen bo pkty napewno beda poza zdjeciem...

    Jesli bedziesz mial problemy daj znac.
    10D + Stuff

  3. #3
    Początki nałogu Awatar alahari
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    343

    Domyślnie

    Hmmm.. Na mój gust najlepiej postąpić tak: Edycja > Przekształć > Perspektywa... Potem wyciągnac boki jak powiedział mój przedmówca (tylko że to sie bedzie działo proporcjonalnie).
    To nie wszystko - powinieneś potem jeszcze naprawić zrąbane proporcje - wyciągnać obraz w góre (jeśli jest miejsce) lub go zciesnić, za pomoca "zniekształć" lub "swobodnie przekształć" (czyli ctrl+T :wink: ) - ciągnąc za środkowe punkty (górne lub boczne). A potem skadrowac.
    Techniki opisane w najnowszym KŚ Ekspert (na przykladzie PS Elements):
    http://www.ks-ekspert.pl/images/nowosci/big/2952.jpg Polecam :wink:

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 394

    Domyślnie

    Dzięki. Już zrobiłem jedno zdjęcie. Kurde no super sprawa A już myślałem, że będę musiał składać kasę na TS-E. I niech mi ktoś jeszcze powie że fotografia cyfrowa jest gorsza od analogowej

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow
    I niech mi ktoś jeszcze powie że fotografia cyfrowa jest gorsza od analogowej
    Sproboj zrobic zdjecie kontrastowe.
    Sproboj zrobic zdjecie czarno biale z ladnym, nieregularnym ziarnem i super poltonami, kontrastami itp.
    Ale taka dyskusja juz wiele razy miala miejsce... po prostu ostrozniejszy badz z takimi stwierdzeniami bo przy niektorych typach zdjec i zastosowaniach fotografia cyfrowa JEST gorsza od analogowej.
    Np twoje prostowanie scian w PS ma sie nijak i jakosciowo jest spoooro gorsze od zdjec architektury robionych aparatem wielkoformatowym (szczegoly, odwzorowanie, perspektywa).

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 394

    Domyślnie

    Ja jestem zwolennikiem postępu technologicznego i uważam że dni fotografii analogowej są już policzone. To zupełnie tak samo jak z płytami winylowymi a kompaktami. Kto dzisiaj słucha takich płyt ? Garstka maniaków. Teraz wszystkie starocie się odszumia, cyfryzuje i pali na kompakty z dopiskiem Digital Remix, żeby jeszcze trochę kasy zarobić. Podobny los czeka fotografię tradycyjną. Pozostaną przy niej tylko wielcy artyści i kilku sentymentalnych gości. Oczywiście proces ten potrwa jeszcze kilka może kilkanaście lat, ale uważam że sprawa jest już przesądzona. Zresztą co tu dużo mówić. Wystarczy sprawdzić wyniki sprzedaży cyfraków w przeciągu ostatniego roku. Ostatnio słyszałem w radio że cyfraki stanowiły około 60% wszystkich sprzedanych aparatów oczywiście w USA.

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow
    Oczywiście proces ten potrwa jeszcze kilka może kilkanaście lat, ale uważam że sprawa jest już przesądzona. Zresztą co tu dużo mówić. Wystarczy sprawdzić wyniki sprzedaży cyfraków w przeciągu ostatniego roku.
    Tego nie neguje. Twierdze tylko ze sa jeszcze pewne dziedziny fotografii w ktorych sprzet cyfrowy nie umywa sie do analogowego dlatego uwazam ze mozna kledze Shadowowi powiedziec ze fotografia cyfrowa jest gorsza od analogowej, a zarazem bywa tez lepsza. Nie lubie stwierdzen radykalnych dlatego zamarudzilem 8) .
    A chociazby w temacie tego watku - do profesjonalnej fotografii architektury uzywa sie tylko aparatow wielkoformatowych... no ostatecznie sredni format z obiektywem shift... a nie cyfrowek i Photoshopa.

  8. #8
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    znalazlem na plytce plugin do PS o nazwie Perspektive - nie pamietam nazwy poducenta, jak go zainstaluje i przetestuje to napisze jakies opinie....

    Shadow napisał:
    I niech mi ktoś jeszcze powie że fotografia cyfrowa jest gorsza od analogowej


    Sproboj zrobic zdjecie kontrastowe.
    Sproboj zrobic zdjecie czarno biale z ladnym, nieregularnym ziarnem i super poltonami, kontrastami itp.
    Ale taka dyskusja juz wiele razy miala miejsce... po prostu ostrozniejszy badz z takimi stwierdzeniami bo przy niektorych typach zdjec i zastosowaniach fotografia cyfrowa JEST gorsza od analogowej.
    Np twoje prostowanie scian w PS ma sie nijak i jakosciowo jest spoooro gorsze od zdjec architektury robionych aparatem wielkoformatowym (szczegoly, odwzorowanie, perspektywa).
    prawie wszystko mowie prawie mozna przeksztalcic przy uzyciu odpowiednich filtrów
    sa takie filtry ktore potrafia dzialac cuda...
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Białek
    sa takie filtry ktore potrafia dzialac cuda...
    Zdecydowanie wole gdy to fotograf i materialy/sprzet jakich uzywa wg wlasnego doswiadczenia i pomyslu dzialaja cuda... a nie komputer .

  10. #10
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    Zdecydowanie wole gdy to fotograf i materialy/sprzet jakich uzywa wg wlasnego doswiadczenia i pomyslu dzialaja cuda... a nie komputer
    poczekajmy jeszcze troche jak aparaty cyfrowe wyposaza w 64mpix to niewiem czy ktos bedzie mogl odroznic czym to zrobione!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •