Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 239

Wątek: Foto-net i ceny wirtualne

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Przecież to całkiem normalne w sklepach internetowych, szczególnie jeśli chodzi o "drogi" sprzęt foto.
    Ja już kiedyś poszukiwałem w sklepach internetowych obiektywu 300/4 i nie wierzę w to co jest napisane na ich stronach. W większości przypadków cena na stronie znacznie się różniła od ceny jaką słyszałem w rozmowie telefonicznej chcąc sfinalizować transakcję. Nawet gdy na stronie była informacja że sprzęt jest dostępny - okazywało się że dostępny to on faktycznie jest tylko nie wiadomo kiedy.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  2. #12
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Zachęcony niską ceną właśnie sobie zamówiłem to 24L :-)
    Oczywiście wiadomo co z tego będzie, niżej cytat z maila otrzymanego po złożeniu zamówienia:

    "Niniejszy e-mail nie stanowi potwierdzenia przyjecia
    zamowienia do realizacji. Potwierdzenie przyjecia do realizacji
    wyslane zostanie w innym e-mailu. Niniejszy e-mail stanowi formalne
    potwierdzenie woli kupujacego."


    i jeszcze jeden cytat (pogrubienie moje):
    "Szanowni Państwo, zgodnie z obowiązkiem ustawowym przesyłamy załącznik do umowy kupna sprzedaży jaka zostanie zawarta, potocznie zwany regulaminem. Dokument dostępny również w formacie HTML pod adresem: http://www.foto-net.pl/sklep/regulamin.html oraz jako załącznik PDF."

    Krótko mówiąc to co robi foto-net to popularna technika manipulacji zwana "niską piłką". To co na stronie sklepu to tylko bzdury mające przyciągać klientów.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Niska_pi%C5%82ka
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 08-11-2009 o 13:19

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    napisz do UOKiK-u ciekawe - co ci odpiszą ..

    aa.. też sobie kupię.. co mi tam .. z te pieniądze to się opłaca..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #14
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    napisz do UOKiK-u ciekawe - co ci odpiszą ..

    aa.. też sobie kupię.. co mi tam .. z te pieniądze to się opłaca..
    Cena dobra, zamów z 10 albo w ogóle zaproponuj "biorę wszystko co macie na stanie"

    Jak mi sprzedadzą 24LII (nowe i bez wad) w tej cenie 5199 to uroczyście obiecuję odszczekać wszystko na forum i napisać hymn pochwalny na cześć foto-netu
    Ostatnio edytowane przez MMM ; 08-11-2009 o 14:25

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Wahałem się, czy zakładać wątek. Początkowo się wstrzymałem, ale teraz podzielę się przemyśleniami. W ub. tygodniu znalazłem w ofercie foto-net 24/14LII w świetnej (nierealnej?) cenie niespełna 5k. Oferta promocyjna. Kupiłem, tzn kliknąłem zakup. Odpowiedź dostałem po swoich monitach: nie ma na stanie, ale zamówiony jest w tej cenie i jak dojdzie, damy znać.
    ...
    Ta oferta wisiała w sklepie od kilku miesięcy - nigdy mi nie przyszło do głowy aby próbować z niej skorzystać - wydawała mi się kompletnie nierealna. A może jednak należało "kupić"

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    280

    Domyślnie

    Cena dobra,
    nie bardzo nadazam ale w skapcy ze 5 sklepow ma lepsza to nie lepiej tak "sprobowac" powalczyc

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie

    w skąpcu niższe oferty mogą być wyłącznie na starą wersję I a nie II.
    wersji II taniej niż ~ 6500zl się nie da więc takie oferty to od razu proponuję wsadzić między bajki...zwykłe tanie zagranie na przyciągnięcie klienta do sklepu.

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    280

    Domyślnie

    a nawet nie zerknolem sorry moj blad
    chociaz znow nie wierze zeby canon cos poprawil skoro glupiego AF nie moga zrobic od lat w puszkach

    tak czy inaczej z prawej strony foto-netu jest cala masa ikonek jaki to jest wspanialy sklep i och ach ... moze by tak popisac do "osob ktore przyznaja te wyroznienia" jak nisko moralnie, etycznie i jakosciwo stoi foto-net ?

  9. #19
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Ja zatem jako właściciel dwóch 24IIL też deklaruję odszczekanie jeśli znajdą się na moim biurku w w/w cenach. Nawet namówię córkę, żeby laurkę dla foto-net namalowała.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Ja kupilem plecak foto u nich i bez problemu.

    Inna sprawa, ze nie zwykle czesto praktyka na ceneo jest podawanie niskich cen, ktore juz nie pokrywaja sie z cenami na stronach sklepu. Sam w zeszlym tygodniu raportowalem blad ceny chyba z 3 razy.

    Co do meritum sprawy to przypadkiem zlozene zamowienia nie jest tozsame z zawarciem umowy?
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •