Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Problem Bridge. Nieostre zdjęcia.

  1. #1

    Domyślnie Problem Bridge. Nieostre zdjęcia.

    Mam taki problem z Bridge CS4. Otóż zdjęcia wyświetlane w podglądzie, są nieostre (pełny ekran, wielkość zdjęcia 100%). Dodatkowo powstają jakieś artefakty na samych krawędziach zdjęć. Coś jakby dodatkowe piksele lub cienkie linie. Jak włączę w ustawieniach zaawansowanych opcję użyj renderingu oprogramowania, to jest trochę lepiej, ale nie do końca (pomijając fakt, że podgląd jest wtedy dużo wolniejszy). Photoshop i inne przeglądarki wyświetlają zdjęcia normalnie. Sterowniki do karty graficznej są aktualne.

    Dane sprzętu: Windows 7 64 bit, 4 GB RAM, Geforce 9800GT 512MB, Intel Core Quad Q9400.

    Może miał ktoś podobny problem?

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    48
    Posty
    19

    Domyślnie

    Zaciągnij najnowsze stery ze strony nVidia do Win7, jak mam Radeona 4890 i nie ma artefaktów.
    Może masz grafikę trzaśniętą, zapodaj 3DMark Vantage i zobacz czy też są syfy.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enkoder Zobacz posta
    Zaciągnij najnowsze stery ze strony nVidia do Win7
    Kiepski pomysł - najnowsze stery Nvidia niespecjalnie się do czegokolwiek nadają - mi potrafią zwiesić całkowicie kompa przy przejściu z Bridge'a do PS CS4 (z wyłączonym OpenGL).
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    48
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Kiepski pomysł - najnowsze stery Nvidia niespecjalnie się do czegokolwiek nadają - mi potrafią zwiesić całkowicie kompa przy przejściu z Bridge'a do PS CS4 (z wyłączonym OpenGL).
    Na stronie Adobe są odpowiednie pluginy do PS-a i lista kart zgodnych z CS4.
    Poza tym cała masa odpowiedzi na różne pytania na ich forum.
    Lista kart przetestowanych ->http://kb2.adobe.com/cps/405/kb405711.html

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enkoder Zobacz posta
    Na stronie Adobe są odpowiednie pluginy do PS-a i lista kart zgodnych z CS4.
    Poza tym cała masa odpowiedzi na różne pytania na ich forum.
    Lista kart przetestowanych ->http://kb2.adobe.com/cps/405/kb405711.html
    Ale widzisz różnicę pomiędzy kartą a sterownikami ? Stery MS WDM które instaluje Win7 przy instalacji systemu działają bez zarzutu, najnowsze stery Nvidii - nie.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    48
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Ale widzisz różnicę pomiędzy kartą a sterownikami ? Stery MS WDM które instaluje Win7 przy instalacji systemu działają bez zarzutu, najnowsze stery Nvidii - nie.
    Nie wiem, nie mam nvidii, może i tak jest, nie neguję ale w przypadku mojego radka było zupełnie na odwrót, zaciągnięte ze strony amd/ati działają lepiej.

  7. #7
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    Ale widzisz różnicę pomiędzy kartą a sterownikami ? Stery MS WDM które instaluje Win7 przy instalacji systemu działają bez zarzutu, najnowsze stery Nvidii - nie.
    Hmmm... u mnie Win 7 i GeForce 9600 GT z najnowszymi sterami z nVidii chodzi bez zarzutu - z włączonym OpenGL.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Hmmm... u mnie Win 7 i GeForce 9600 GT z najnowszymi sterami z nVidii chodzi bez zarzutu - z włączonym OpenGL.
    U mnie właśnie nie (ta sama karta, pasywnie chłodzony Gigabyte) - nie jestem na 100% pewien czy to wina OpenGL'a, ale parę zwisów permanentnych spowodowanych ewidentnie przez PSa zaliczyłem... Po odinstalowaniu wszystkich NVidiowych sterów jest póki co OK...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  9. #9

    Domyślnie

    Próbowałem różnych sterowników: GIGABYTE, NVIDIA i tych z aktualizacji windows. Efekt jest zawsze ten sam. Dziwne jest dla mnie, że Photoshop wyświetla zdjęcie poprawnie, a Bridge nie. Po włączeniu opcji użyj renderingu oprogramowania jest trochę lepiej, ale zdjęcie jest nadal rozmyte. Jeżeli zrobię tak: wybieram zdjęcie, daję spację (pełny ekran), potem + (powiększenie), to wtedy zdjęcie minimalnie się rozciąga, znikają artefakty na krawędziach (znika prawie całkiem postrzępiona krawędź) i zdjęcie jest najbardziej zbliżone to tego co pokazuje Photoshop. Natomiast gdy włączę opcję generuj podglądy dostosowane do wielkości monitora, to wtedy nie ma tego efektu minimalnego rozciągania zdjęcia podczas powiększania, ale zdjęcie jest mocno rozmyte, mimo iż to podgląd 100%.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witam,

    Mam podobny problem jak poprzednicy. Pliki w PS4, Irfan i w FastPicture są poprawnie wyświetlane a w Bridge są nieostre, mimo że do dnia dzisiejszego było OK. Parę dni temu zaktualizowałem sterownik karty graficznej (9400 GT), ale mimo tego było OK. Po paru dniach przerwy uruchamiając Irfan zauważyłem, iż nie działa zarządzanie kolorem (po ponownej instalacji jest OK), a w Bridge obraz jest nieostry (pliki 1280 na dłuższym boku, przy 1024 i 900 jest OK, a przynajmniej ja nie widzę różnic). Ponownie zainstalowałem stare sterowniki od karty jak również PS4 z Bridge. Brak rezultatu. Pliki wyświetlane w 100%. Jakiś pomysł co z tym zrobić?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •