Strona 5 z 105 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1050

Wątek: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

  1. #41
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    48.


    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    49.

    Ostatnio edytowane przez Max13 ; 02-01-2010 o 20:50 Powód: Automerged Doublepost

  2. #42
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  3. #43
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  4. #44
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie

    Super zdjęcia, dużo je kadrujesz?

  5. #45
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Dzieki, Grzesiek za ciepłe słowa.
    Nie kadruje dużo - a dokładniej coraz mniej niż kiedyś - głownie poprzez poprawienie techniki "podchodzenia" do ptaków. Nigdy nie myślałem, że ten rodzaj fotografii mnie wciągnie. Ptaki interesują mnie "o tyle o ile" i raczej traktuje te zdjęcia jako szkolenie warsztatu. Dużo podrózuje i zdjecia krajobrazowe stanowią większość (ale ponieważ moja Galeria Użytkownika została na razie oceniona jako 'słaba" to szkole warsztat przed następnymi publikacjami w galerii).
    Powiem szczerze, że te zdjęcia ptaków kosztowały mnie kupę "bólu mięśni" i przygotowań i trochę mnie już męczą - szczególnie zadowolony jestem ze szpaków, które bardzo trudno chwycić, ciągle się ruszają i są bardzo płochliwe. Pokaże jeszcze kilka później.
    Kryję się dobrze w róznych miejscach (las, jezioro) a ostatnio w moim ogrodzie - trochę ptaki przyzwyczaiły się do mnie i blisko podchodzą. I to jest połowa sukcesu z ptakami. Stąd nie kadruję dużo - głowny obiektyw, którego używam to Canon 70-300 DO ale ze statywu robię też Zuiko 300. Naprawdę fajny jest Canon 55-250.
    Wiem jednak jak dużo mi brakuje do najlepszych - ale powoli robię postępy co sam widzę, gdy porównam zdjęcia z początku wątku do obecnych
    Bez gołosłownościrzykład kadrowania - poniżej oryginalny ".dng" jednej z wron przedstawionych wyżej. Inne ptaki "ściągnąłem" jeszcze bliżej, bez konieczności dużego cropowania.
    Zdradzam trochę mój warsztat :-) - ale dobrze by było więcej dyskusji o warsztacie także na forum.



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Max13 ; 03-01-2010 o 23:25

  6. #46
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie

    Z ostatniej serii 50 i 51 najładniejsze (ale 51 z uwagi na kolor i kadr lepsze od 50).
    54 bym wyrzucił bo trawa przepalona brzydko wygląda.
    Ale produkujesz tych zdjęć Szkoda że nie mam takiego ogródka.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  7. #47
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Tryton - dzięki za komentarz, szczególnie dotyczący zafarbu trawy. Pełna racja - zwłaszcza, ze trawa na Twoich zdjęciach zawsze dobrze współgra z "głownym obiektem zaintersowań".
    Z tą produkcja zdjęć to masz pełną rację - "wyprodukowałem" tyle, że chyba opublikuje atlas ptaków. A to co pokazałem to tylko mały procent.
    Ruch w przyrodzie niewąski - brakuje tylko orłów i sępów, ale kto wie...
    Poniżej jeszcze jeden ze szpaków - to są niesamowici giganci w tym co potrafią pokazać i nawyrabiać ale cholernie trudni do fotografowania Może ktoś ze speców od ptaków ma podobne doświadczenia a może jakieś zdjęcia...
    Kilka "modeli" jeszcze zaprezentuje.

    55.




    Pozdrawiam

  8. #48
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    56. Jeszcze taki "model" :smile:


  9. #49
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Jeszcze inne "strzały": Droździk (Turdus iliacus)

    57.




    58.


  10. #50
    JurekJurek
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo fajne zdjęcia - szczególnie 57!

Strona 5 z 105 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •