Strona 57 z 105 PierwszyPierwszy ... 747555657585967 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 1050

Wątek: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

  1. #561
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

    A może by coś w locie się znalazło ?
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  2. #562
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

    Max13, bardzo fajne. Zazdroszę Ci strzyżyka. Ciężko go dorwać na czystym tle.
    No i 534 świetnie uchwycone.

    Co do lotnych i zamieszczonych gatunków na poprzedniej stronie, to chyba ta sztuka się jeszcze nikomu nie udała, w naturalnych warunkach. Strzyżyki i pokrzywnice to ptaki siedzące w krzakach. Bardzo małe i bardzo szybkie.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  3. #563
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

    Przeczytałem cały cały wątek od deski do deski i powiem ,że na początku byłem trochę zniechęcony bo dopiero uczę się robić zdjęcia . Stwierdziłem ,że pewnie nic mi nie da patrząc na jakość zdjęć .Pomyślałem ,że choć jeszcze zdjęcia mi nie wychodzą ,mam trochę większe ambicje .Przepraszam że tak pomyślałem ,ale przynajmniej szczerze .Postanowiłem jednak kontynuować ze względu na rady jakie Tobie dawali inni użytkownicy . Skończyłem czytać o 3 w nocy .Teraz zastanawiam się czy kiedykolwiek osiągnę taki poziom .Posiadam 650D (który służy mi do filmów w połączeniu z lunetą) i ostatnio dokupiłem 70D . Ten działa z obiektywem 100-400 L .Na razie zdjęcia typowo dokumentalne ,bo raczej wszystkie ptaki z podchodu i brak doświadczenia z lustrzanką .Na czatownie nie mam na razie czasu .Chciałbym osiągnąć kiedyś taką jakość zdjęć jakie tu prezentujesz i zastanawiam się czy dam radę .Pewnie trening i jeszcze raz trening a niestety z czasem kiepsko. Jeszcze raz powiem ,że podziwiam i zazdroszczę .Niektórzy piszą ,że na zdjęciach coś powinno się dziać ,coś powinny opowiadać .Pewnie tak ,ale mnie w zupełności satysfakcjonowałyby takie fotki .Sporo obserwuję ptaki i powrót z terenu z takim dokumentem dawałby dużo więcej satysfakcji .Pozdrawiam i życzę fajnych wypraw ornitologicznych ,abyśmy więcej tu oglądali .
    Czemu ostatnio nic nie przybywa ?

  4. #564
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

    Darek L - po pierwsze: dzieki za przeczytanie całego wątku. Temu ten wątek służy aby przejrzeć i ocenić postęp i poprawe warsztatu autora (albo nie ) - sam jak patrze na pierwsze zdjęcia to czesto najchetniej bym juz je usunął - ale to nie jest galeria w czystej postaci tylko trochę roboczy wątek na specyficznym forum i niech służy tym, którzy chca tutaj zajrzeć.
    Po drugie: wyglada, że sprzęt masz juz dobry - teraz tylko robic zdjęcia, próbować, ćwiczyć, doczytywac..... efekty przyjdą.
    Po trzecie : jestem bardzo "rozjechany" ostatnio po świecie, gonie własny ogon i nie mam czasu na nic...... ale niebawem powino się uspokoić....

  5. #565
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

    Mam cicha nadzieję ,że efekty przyjdą .Byle jak najszybciej . W tym roku zamierzam się trochę bardziej zbliżyć do ptaków. A temat jest naprawdę dobry i myślę ,że dużo by stracił gdybyś wykasował pierwsze zdjęcia .Teraz przynajmniej widać jaką drogę przebyłeś .Na lepszy sprzęt mnie na razie nie stać ,więc muszę wycisnąć wszystko z tego co mam i zdaję sobie sprawę ,że trochę to potrwa .Czekam na Twoje zdjęcia ze świata .

  6. #566
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano


  7. #567
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

    Lubię takie zdjęcia.
    Doświetlałeś ptaszka, bo wydaje się być po ciemnej stronie pnia?

  8. #568
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

    Dzieki, Leon007 - światło było ustawione na ptaka - miałem raczej nieco prześwietlone drzewo i musiałem troche zredukowac naświetlenie

    Jeszcze jeden pełzacz - ważna uwaga - oba zrobione dzisiaj
    538.

  9. #569
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

    Dla mnie pełzacz nadal niedościgniony, dlatego jak zwykle zazdroszczę. Znaczy niedościgniony w sensie ładnego ujęcia, bo ogólnie czasem uda mi się po prostu zobaczyć i zidentyfikować.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  10. #570
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

    Cytat Zamieszczone przez tryton Zobacz posta
    niedościgniony ........ bo ogólnie czasem uda mi się po prostu zobaczyć i zidentyfikować.
    Mimo tego.że coraz lepiej sobie z nim "radzę" - to faktycznie jest to ptak którego bardzo trudno "złapac" i czasem nawet może zniechęcic do fotografii......

    539.

Strona 57 z 105 PierwszyPierwszy ... 747555657585967 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •