Strona 11 z 105 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1050

Wątek: [Max13] Kilka ptaków "złapanych" dzisiaj rano

  1. #101
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Dziękiuję Tryton za opinię. Niestety, jak prawdziwy amator podchodzę często do sprawy po „amatorsku’ i pokazuję dużo zdjęć, selekcja często szwaknuje. Poprawię się. Z drugiej strony co do ostrości – no niestety chyba już dużo więcej nie „wycisnę” z mojego 70-300 DO. Oczywiście popróbuje jeszcze z lepszym maskowaniem, światłem , ISO i czasami – ale wiem przecież co pokazują inni , doświadczeni ptasiarze i pokornie znam swoje ograniczenia. Ale chyba czas na kolejny krok sprzętowy, co zresztą kiedyś radziłeś (łatwo radzić.... ).
    Dla uzupełnienia sesji ze 117 jeszcze dwa inne ujęcia

    118.





    119.




    Pozdrawiam.

  2. #102
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    59

    Domyślnie

    118 i 119 bardzo fajne sytuacje.Oba zdjęcia ostre w przeciwieństwie do kilkunastu wcześniej pokazywanych.
    Nie jestem tam absolutnie żadnym guru" ale ptaki fotografuję juz baaaardzo długo i mnie także zdarzają się zdjęcia poruszone,żle naświetlone i kiepsko skadrowane.
    Zdecydowanie polecam porządny statyw i równie porządna głowicę no i oczywiście jak najkrótsze (mozliwe) czasy naświetlania.Odsetek zdjęć poruszonych spadnie diametralnie.
    Wybieraj takze odpowiednie pory dnia do fotografowania ptaków.Gdy słońce jest wysoko,zdjęcia wychodzą zbyt kontrastowe i z "przepałami".Najlepsze światło to wcale nie tzw."patelnia" ale wtedy gdy na niebie mamy delikatne chmurki rozpraszajace swiatło.
    Pozdrawiam
    ------------Canon 5 D Mark III-----------------------------------------
    www.kubis.fotoprzyroda.pl

    ------------------------------------------------------

  3. #103
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

  4. #104

    Domyślnie

    Wyostrzany? Czy to światło spowodowało taki nie naturalny wygląd?
    Pozdrawiam, Michał Wołowik.
    Canon EOS 350D, Sigma 70-300 Makro DG, 100-400 L IS w drodze

  5. #105
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    michalw: i wyostrzany i światło - ale paradoksalnie bardziej światło - poźny wieczór, światło prawie horyzontalnie (poza tym on tak wygląda - jak każdy młody i , co widać, "nieopierzony")


    121.





    122.


  6. #106
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek1961 Zobacz posta
    Zdecydowanie polecam porządny statyw i równie porządna głowicę no i oczywiście jak najkrótsze (mozliwe) czasy naświetlania.Odsetek zdjęć poruszonych spadnie diametralnie.
    Pozdrawiam
    ...i robienie na statywie z podniesionym lustrem. Sprawdzałem na 300 i naprawdę była różnica - klapanie trzęsie aparatem.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

  7. #107
    Coś już napisał Awatar fotosc
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Elizabeth , New Jersey
    Posty
    72

    Domyślnie

    jeszcze troche , to wezyk zaproponujecie
    Nie wiem jak autorowi to pasuje , zdjeciazruszone z szumami itp ,ciezko cos powiedziec , ale wiem jedno;
    nie uzywaj calkowitej ogniskowej , bo na koncu traci sie ostrosc, proponuje tez nie uzywac pelnego otwarcia przyslony , bo to tez idzie na jakosc, uzywac statywu

    zauwazylem rowniez ze na duzo zdjeciach masz czarne plamy na ptakach , czyli sa zle doswietlone , proponuje tez czasami zmienic pomiar swiatla jak i pore dnia ,

    drobne ptactwo fotografujesz w ich perspektywie - jest OK ale czemu kaczki juz z gory fotografowales ???mieszkasz blisko lasu , czas pomyslec zeby drobnice fotografowac na patykach , nie pomyslales o tym ???

    Wszystko to co napisalem mozesz przyjac i probowac udoskonalic swoj warsztat lub dalej pstrykac tak jak do tej [opry robiles i cieszyc sie z fanu

  8. #108
    Dopiero zaczyna Awatar Szymek
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Płock
    Wiek
    29
    Posty
    48

    Domyślnie

    Jakim
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Chciałem napisać "Jakim szkłem fotografujesz" ale niechcący mi wysłało. Moderatora proszę o edycję bo nie mogę tutaj znaleźć opcji edit.
    Ostatnio edytowane przez Szymek ; 12-06-2010 o 14:52 Powód: Automerged Doublepost

  9. #109
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze i "support ams encouragement"

    Sylwester: znam Twoje zdjęcia i technikę, popróbuję ulepszyć jeszcze swój warsztat i mam nadzieję pokazać lepsze zdjęcia

    Tryton: z podniesionym lustrem robiłem czasem krajobrazy, z ptakami trudniej ale może jakąś śpiącą czaplę tak zrobię......

    Szymek: robie tym co w stopce, głównie Canon DO 70-300 (który jest fajnym, wygodnym obiektywem ale ma swoje ograniczenia dotyczące miękkości i ostrości znane z wielu recenzji, co potwierdzam), Zuiko 300 też OK ale raczej okazyjnie i dla zabawy z powodu chyba zrozumiałych (adapter, ostrzenie...)

  10. #110
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    123.




    124.



    125.




    126.



    127.



    128.



    Pozdrawiam.

Strona 11 z 105 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •