Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Wideo 1D Mark IV

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    18

    Domyślnie Wideo 1D Mark IV

    Miałem w ręku - jak w temacie. I troszkę rozczarowało mnie wideo w tym aparacie. Głównie AF. Podczas filmowania trzeba nacisnąć przycisk AF-on żeby aparat przeostrzył - zmieniamy obiekt na inny i znów przeostrzenie, któremu na domiar złego towarzyszy chyba dopasowanie ekspozycji czyli chwilowe rozjaśnienie i przyciemnienie obrazu, które oczywiście jest rejestrowane. Pozostaje tylko ostrzenie manualne Może nie włączyłem jakiegoś "magicznego guziczka", ale gościu z Canona też o takim nic nie wiedział. Do zabawy może to wideo się nadaje, ale tak na trochę poważniej... Siostra ma jakiegoś kompakta Fuji który kręci hd - wykosztowała się - bo dała chyba z 800zł i w tym kompakciku filmiki miodzio bez grzebania, że aż mi szczena opadła.
    Wracając do Canona, był to obiekt przed-produkcyjny (nie dali włożyć swojej karty żeby coś zapisać), ale nie sądzę żeby się coś zmieniło - bawiłem się także 7d i było tak samo. Inna informacja - o ile, jak wszyscy wiedzą, jedynki zapisują fotki na dwóch kartach (i chwała im za to) to wideo nie ma takiej możliwości.
    Co do fotek - nie wypowiadam się, bo jak pisałem nie można było wziąść ich do domu na karcie i nie można było ocenić nap. użytecznego ISO itd. a na wizjerze mało przecież widać. Na max ISO nawet na wizjerze kosmiczne szumy. To tyle. Nadal przymierzam się do tej maszynki pomimo minusów które zauważyłem - potwierdza się zasada kamery do wideo aparaty do foto - reszta to marketing.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Bo tryb video w 7d/5d to nie tryb głupenkamera tylko coś do ambitnych rzeczy - w fuji zapewne też masz taką głębię ostrości? Właśnie dlatego tryb AF kuleje.

    7d/5d bliżej do profesjonalnych kamer filmowych niż kamerek wakacyjnych. W Hollywood też nie mają wbudowanego AF i żyją...
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    45
    Posty
    65

    Domyślnie

    Ja mam wrażenie ze raczej nie rozumiesz idei kręcenia video DSLR'em
    Ale potwierdza się zasada że dla kręcenia dzieciaka kota i imienin u cioci kamera w telefonie jest lepsza od systemu RED ;-)

    Chyba zostałem wyprzedzony :-)

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    18

    Domyślnie

    Spoko, spoko. Wiem że w Fuji takie coś jak GO prawie nie istnieje, ale AF jest włączony ciągle albo przełączany na manuala. W Canonie przydałoby się takie coś jak ciągła kontrola AF wyłączana przeze mnie jeśli mi nie odpowiada - łatwiej byłoby tylko najeżdżać na obiekt, niż za każdym razem naciskać jeszcze guziczek. Ale to pewnie tylko moje marzenie bo wtedy AF ciągle by szalał. Nie mam doświadczenia z kadrowaniem Live View - praca tylko na D 30, ale podejrzewam że ostrzenie manualne w słoneczny dzień może być nieco kłopotliwe. Gdzieś czytałem że można sobie powiększyć środek kadru może to jest sposób. Pan z Canona nie zasugerował, a ja zapomniałem spytać. W kamerach z Hollywod o ile się orientuję ostrość ustawiają patrząc przez okular, albo biegając z miarką jak to widziałem na planie jednego z naszych filmów kinowych.
    Mój post napisałem dla tych, którzy tak jak ja (przyznaję się bez bicia) myśleli że aparatem zastąpią kamerę. Prawdopodobnie kupię jedynkę i będę oprócz, mam nadzieję, dobrych fotek, uzupełniał film z półprofesjonalnej kamery jakimiś profesjonalnymi Hollywodskimi plenerkami z jedynki.
    Dziękuję kolegom za powyższe posty - człowiek uczy się od małego, a i tak głupi zd....nie :sad:
    Może czytają ten post ludzie z "bratniego obozu" Nikona, którzy napisaliby jak to jest w ich sprzęcie. Fajnie byłoby jakby skreślił parę słów praktyk korzystający z dobrodziejstw filmowania lustrzanką.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zynek Zobacz posta
    Spoko, spoko. Wiem że w Fuji takie coś jak GO prawie nie istnieje, ale AF jest włączony ciągle albo przełączany na manuala. W Canonie przydałoby się takie coś jak ciągła kontrola AF wyłączana przeze mnie jeśli mi nie odpowiada - łatwiej byłoby tylko najeżdżać na obiekt, niż za każdym razem naciskać jeszcze guziczek.
    Kup se kamere wideło będziesz miał wszystko. Ale ona ma upośledzone możliwości robienia zdjęć. Jak kupiłeś (kupujesz) lustrzankę to nie to nie oczekuj, że "pierze, gotuje i robi coś tam jeszcze". Lustrzanka jest do robienia zdjęć a do wbijania gwoździ młotek jest zdecydowanie bardziej poręczny


    Cytat Zamieszczone przez Zynek Zobacz posta
    Ale to pewnie tylko moje ęarzenie bo wtedy AF ciągle by szalał. Nie mam doświadczenia z kadrowaniem Live View ....
    Live View jest przydatne w PEWNYCH okolicznościach (ma zooma 5x i 10x do ręcznego ostrzenia). Jak Ci odpowiada tryb zombie to... kup jakiegoś kompakta.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zynek Zobacz posta
    Na max ISO nawet na wizjerze kosmiczne szumy. To tyle. Nadal przymierzam się do tej maszynki pomimo minusów które zauważyłem - potwierdza się zasada kamery do wideo aparaty do foto - reszta to marketing.
    Pozdrawiam
    te szumy w wizjerze to gdzie ty je widzisz? na matowce? Co do wideo to chyba malo w zyciu widziales.
    R5, R6, BGR10, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  7. #7
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    I wbudowanej lampy też nie ma, nie wspominając o wykrywaniu uśmiechu....
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trampek Zobacz posta
    te szumy w wizjerze to gdzie ty je widzisz? na matowce? Co do wideo to chyba malo w zyciu widziales.
    Widzę że trafiłem na forum gdzie zebrało sporo mądrali, którzy tylko czekają żeby naśmiewać się i dokopać komuś kto może mniej od niektórych "Eisteinów" wie o fotografii i wcale się z tym nie kryje. Chyba fajnie się przy tym czujecie - fakt Wasze EGO idzie w górę. Jednak zauważcie koledzy że wszystkich rozumów nie zjedliście, a może znajdzie się ktoś - pewnie wielu takich jest, którzy nie mają żadnego doświadczenia w używaniu lustrzanki jako kamery tak jak ja i dla nich mój post będzie w jakimś stopniu użyteczny.
    Co do szumów w wizjerze, kolego trampek, jako "forumowy mądrala" - trafne określenie - na pewno wiesz że jest to masę kolorowych kropeczek, szczególnie czerwonych i przy max ISO 102400 w C1MIV te wspomniane kropeczki widać gołym okiem nawet na wizjerze, bo nie wiem czy wiesz że C1MIV ma bardzo dobry wizjer. Co do szumów (tych kropeczek) nie czepiam się że są. Po prostu stwierdzam fakt. Przy tak kosmicznym ISO (czytaj czułość) to żadna niespodzianka.
    Nie ma co, fajna rzeczowa dyskusja.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Zynek ; 08-11-2009 o 11:31

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Mylisz pojęcia. Wizjer to to do czego oko przykładasz. To duże ładnie świecące to się nazywa wyświetlacz.
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ripek Zobacz posta
    Mylisz pojęcia. Wizjer to to do czego oko przykładasz. To duże ładnie świecące to się nazywa wyświetlacz.
    Zwracam honor - pisząc wizjer miałem na myśli wyświetlacz.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •