Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Wątek: Wideo 1D Mark IV

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    30

    Domyślnie

    tak, doskonale wiem, ze najlepiej spisalby sie jakis maczek do tych celow. ale nie chce mi sie bawic w inne os'y dla byc moze jednego filmiku na dwa miesiace ktory zrobie (film sie sklada bez wiekszych problemow, a rendering sie zapuszcza na noc )
    na pc musze miec winde ze wzgledu na 3dsmaxa, bo niestety wlasnie on mi jest potrzebny, a go nie ma na mac os'a.
    filmowanie jak i fotografia to tylko hobby. ale pewnie gdybym na filmach zarabial to zainwestowalbym w sprzet specjalnie do nich np w mac'a z dwoma nehalemami + quadro... jednak poki co nie potrzebne mi to, bo jak juz wczesniej napisalem nie narzekam

  2. #32
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    30

    Domyślnie

    tak w ramach tematu, wlasnie sobie sprawdzalem co canon dal na plytkach z 7d, i ten jego "ZoomBrowser EX" odtwarza idealnie plynnie filmy. takze jesli komus rwie film, to niech sobie to ustrojstwo zainstaluje :]
    wiec wyglada na to, ze to tylko kwestia software'u i dziala plynnie nawet na windowsie. szkoda, ze programy do montazu i obrobki tak nie dzialaja. ale moze tylko jakies laty trzeba, albo inne kodeki...

  3. #33
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bev Zobacz posta
    5D używa jakiegoś dziwnego kodeka do kompresji wideo. Pliki .mov wyciągnięte prosto z aparatu przycinają się nawet na turbo szybkim sprzęcie wyposażonym w 2 czterordzeniowe procki. Taki materiał ciężko edytuje się w programach do montażu. Jest na to jednak rada - należy zaopatrzyć się w aplikację NeoScene. Program ten zamienia materiał z 5D (oraz innych kamer) na format CineForm – szybkie, umożliwiające edycję w czasie rzeczywistym pliki .avi. Po konwersji wyjściowe pliki są większe o jakieś 30-50 procent od oryginału. Aplikacja kosztuje 125 dolarów (dostępna jest bezpłatna wersja 7 dniowa), ale nie wyobrażam sobie pracy bez niej.

    Więcej na temat wideo i lustrzanek możesz przeczytać na moim blogu
    1. ten "jakis dziwny kodek" to H.264
    2. powyzej napisalem ze filmy dzialaja plynnie (nawet na laptopie). oczywiscie do edycji przydaje sie cos mocniejszego
    3. nie musisz wklejac tego samego tekstu do kilku watkow.
    4. nie lansuj sie tak tym blogiem - juz jestes slawny, wszyscy cie znaja i kochaja
    nicon D80, kanon 7D

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •