Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Wideo 1D Mark IV

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    No to widzisz czemu cie niektórzy nie zrozumieli
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  2. #12
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zynek Zobacz posta
    Miałem w ręku - jak w temacie. I troszkę rozczarowało mnie wideo w tym aparacie. Głównie AF. Podczas filmowania trzeba nacisnąć przycisk AF-on żeby aparat przeostrzył.
    Olaboga, trzymajcie mnie... Bo to tryb video dla profesjonalistów w aparacie dla profesjonalistów. Mówią Ci coś pojęcia follow focus albo mattebox? Poza tym w wiekszosci amatorskich kamer i aparatów głębia ostrości jest tak śmiesznie wielka, że prawie nie trzeba AF używać. A poza tym to ten tryb video jest w tej chwili na razie skierowany do ludzi, którzy się zajmują przede wszystkim filmem. 99% fotografów jeśliby ich zmusić do zrobienia filmu taką lustrzanką odwali taką popelinę, że szkoda gadać. Parafrazując znane powiedzenie, zakończę ten wywód następującym zdaniem: "Bo kręcić to trza umić!"

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 545

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zynek Zobacz posta
    Widzę że trafiłem na forum gdzie zebrało sporo mądrali, którzy tylko czekają żeby naśmiewać się i dokopać komuś kto może mniej od niektórych "Eisteinów" wie o fotografii i wcale się z tym nie kryje. Chyba fajnie się przy tym czujecie - fakt Wasze EGO idzie w górę. Jednak zauważcie koledzy że wszystkich rozumów nie zjedliście, a może znajdzie się ktoś - pewnie wielu takich jest, którzy nie mają żadnego doświadczenia w używaniu lustrzanki jako kamery tak jak ja i dla nich mój post będzie w jakimś stopniu użyteczny.
    Co do szumów w wizjerze, kolego trampek, jako "forumowy mądrala" - trafne określenie - na pewno wiesz że jest to masę kolorowych kropeczek, szczególnie czerwonych i przy max ISO 102400 w C1MIV te wspomniane kropeczki widać gołym okiem nawet na wizjerze, bo nie wiem czy wiesz że C1MIV ma bardzo dobry wizjer. Co do szumów (tych kropeczek) nie czepiam się że są. Po prostu stwierdzam fakt. Przy tak kosmicznym ISO (czytaj czułość) to żadna niespodzianka.
    Nie ma co, fajna rzeczowa dyskusja.
    Pozdrawiam.
    kolega ripek mnie uprezdzil. tak chodzilo mi o lcd. Co do filmow to wystarczy napisac w google :canon 5d mark II video" zeby zrozumiec czemu jestes w bledzie piszac takie rzeczy o nieprzydatnosci trybu wideo.

    Ps. na forumowego madrale to nie mam wplywu
    R5, R6,RF10-20, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    Istotnie, rejestracja filmowa lustrzanką ma zaletę w postaci wielkości matrycy, o jakiej użytkownicy kamer po za nielicznymi wyjątkami (cena), mogą tylko pomarzyć. Alr mimo wszystko, do ruchomych obrazków zdecydowanie wolę kamerę. Czasem używam kamery do robienia fotek, ale tylko w sytuacjach wyjątkowych, bo albo focę,albo kręcę. No a potem jeszcze kara za grzechy, czyli montaż. Dlatego funkcja video w lustrzankach jest bardzo pokuśna, acz zwodnicza.

  5. #15
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4bert Zobacz posta
    Istotnie, rejestracja filmowa lustrzanką ma zaletę w postaci wielkości matrycy, o jakiej użytkownicy kamer po za nielicznymi wyjątkami (cena), mogą tylko pomarzyć. Alr mimo wszystko, do ruchomych obrazków zdecydowanie wolę kamerę. (...) Dlatego funkcja video w lustrzankach jest bardzo pokuśna, acz zwodnicza.
    Tak, dopóki nie zrobią w lustrzankach globalnej migawki, a nie tzw. "rolling shuttera" to nie ma co mówić o profesjonalnych filmach. Każda próba ruchu skończy się galaretą

    A co do montażu, to fakt - tak jak jakiś Core 2 Duo starczy do obróbki zdjęć, tak przy montażu materiału HD dostanie zabójczej czkawki.

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    74

    Domyślnie

    W montażu przelicznik czasu ekranowego go wkładu pracy szacuje się na 1 do 60. I to pod warunkiem, że materiał jest dobry. Kto nie wierzy, sam się przekona.

  7. #17
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4bert Zobacz posta
    W montażu przelicznik czasu ekranowego go wkładu pracy szacuje się na 1 do 60. I to pod warunkiem, że materiał jest dobry. Kto nie wierzy, sam się przekona.
    Amen.

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dzięki za rzeczowe odpowiedzi. Rzeczywiście w montażu mój stary Core Duo przy SD jest spoko, a przy filmiku z D7 totalnie wymięka.

    Sorry że trochę skręcę z tematu chociaż pozostaję przy D jedynkach.
    Mam pytanie. Czy istnieje w tych maszynach możliwość zaprogramowania sobie serii zdjęć powiedzmy dwa pierwsze z lampą ISO 800 z własną dobraną ekspozycją, a dwa następne bez lampy ISO 3200 z priorytetem?
    Od kiedy staram się moją trzydziestką fotkować przy świetle zastanym denerwuje mnie ciągłe skakanie po przyciskach, bo wracam do fotek z lampą, które są "mniej fajne", ale "bezpieczniejsze" a nap. w kościele nie zawsze jest na to czas. Proszę o rzeczowe odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Zynek ; 08-11-2009 o 15:52

  9. #19
    Zablokowany
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zynek Zobacz posta
    Dzięki za rzeczowe odpowiedzi. Rzeczywiście w montażu mój stary Core Duo przy SD jest spoko, a przy filmiku z D7 totalnie wymięka.

    Sorry że trochę skręcę z tematu chociaż pozostaję przy D jedynkach.
    Mam pytanie. Czy istnieje w tych maszynach możliwość zaprogramowania sobie serii zdjęć powiedzmy dwa pierwsze z lampą ISO 800 z własną dobraną ekspozycją, a dwa następne bez lampy ISO 3200 z priorytetem?
    Od kiedy staram się moją trzydziestką fotkować przy świetle zastanym denerwuje mnie ciągłe skakanie po przyciskach, bo wracam do fotek z lampą, które są "mniej fajne", ale "bezpieczniejsze" a nap. w kościele nie zawsze jest na to czas. Proszę o rzeczowe odpowiedzi.
    Ja zatrzymałem się w jedynkach na 1Ds2, ale 7D czy 5D2 mają tryby C1/C2/C3 które można sobie zaprogramować. One dokładnie po to są o czym mówisz.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamkozlowski79 Zobacz posta
    Ja zatrzymałem się w jedynkach na 1Ds2, ale 7D czy 5D2 mają tryby C1/C2/C3 które można sobie zaprogramować. One dokładnie po to są o czym mówisz.
    Dzięki - ucieszyła mnie Twoja odpowiedź. Robota będzie mniej stresująca, bo D1MIV pewnie też będzie to miał.
    Jedynki mają w porównaniu do d XX, oprócz innych plusów, jedno co mnie "bardzo podnieca" - dwa sloty na karty. Miałem już w swojej "karierze" jedno totalne padnięcie karty i jedno "zgłupienie". Tak jak ktoś pisał że nie wyobraża sobie jechania z jedną puszką na robotę, tak ja oprócz tego mam "serce w gardle" jak zgrywam foty do kompa.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •