Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: problem z Canonem 350D

Mieszany widok

  1. #1
    Awatar fifak
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Makow P. malopolska
    Wiek
    33
    Posty
    5

    Domyślnie problem z Canonem 350D

    Witam! Mam problem z moim Canonem 350D, mianowicie bylem 2 dni w gorach i robilem zdjecia na mrozie, sniegu, temp. ok. -11 stopni itd. Po zrobieniu zdjec schowalem aparat do torby. Po 15 minutach wyciagnalem aparat i zaczalem robic zdjecia na temperaturze okolo 0 stopni. Aparat dzialal bez zastrzezen, ale nagle sie wylaczyl i juz sie nie chcial wlaczyc. Myslalem, ze to bateria padla, wiec podladowalem ja i wlozylem do aparatu. Niestety aparat nie zadzialal. Stalo sie to wczoraj, dzisiaj dopiero o tym pisze, poniewaz wczesniej nie mialem dostepu do internetu. Jako, ze jestem nowy, nie wiedzialem o pewnych rzeczach, np. o tym, ze powinno sie odczekac pewien czas po robieniu zdjec na mrozie. Aparat do tej pory nie chce sie wlaczyc, a po wlozeniu baterii nie mruga sie zadna lampka ani nic. I teraz moje pytanie. Czy jest jeszcze jakas szansa na uruchomienie go? Odrazu mowie, ze niestety nie posiadam gwarancji. Moze ktos juz kiedys mial taki przypadek? Prosze o odpowiedz! Pozdrawiam serdecznie ! Filip M.

  2. #2
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    40
    Posty
    572

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej dopuściłeś do skroplenia się wody wewnątrz aparatu w wyniku czego doszło do jakiegoś spięcia na płycie głównej lub w układzie zasilania.
    Pozostaje chyba tylko serwis.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  3. #3
    Awatar fifak
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Makow P. malopolska
    Wiek
    33
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przegladalem troche forum i znalazlem informacje na temat naprawy tego sprzetu w sytuacji nieco podobnej do mojej. Koszt naprawy to okolo 1200zl. a wartosc sprzetu nie przekracza tej kwoty, wiec mysle, ze nie ma sensu bawic sie w serwis, lecz trzeba kupic nowy sprzet. Jak myslicie?

  4. #4
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    54
    Posty
    371

    Domyślnie

    Oddaj do ekspertyzy, IMHO warto zaryzykować.

  5. #5
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    40
    Posty
    572

    Domyślnie

    Tak, jak Remol napisał, oddaj do ekspertyzy. Chyba, że stać Cię na nowy aparat.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  6. #6

    Domyślnie

    Odłóż dziada na kilka dni w suche i ciepłe miejsce - MOŻE pomoże...
    Jeśli nie, to pisali wyżej -oddanie do ekspertyzy do serwisu nie zaszkodzi...

    Niestety w najgorszy możliwy sposób się dowiedziałeś, że elektronika nie lubi nagłych zmian temperatury o jak wspomniałeś 10-15 stopni i ujemnych temperatur...

    W takim przypadku (jak się nie włącza) należy niezwłocznie wyjąć wszelkie baterie i dać się spokojnie, powoli ogrzać w suchym miejscu
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar Dominik K
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Sucha Beskidzka
    Posty
    48

    Domyślnie

    Tak jak mówili przedmówcy.
    Zostaw aparat w suchym miejscu.
    Miałem podobny przypadek i po 2 dniach pobytu w ciepłym miejscu aparat nagle odżył
    .... działa do dziś.
    Pozdrawiam.
    NIE WAŻNE CZYM SIĘ ROBI, LICZY SIĘ EFEKT

  8. #8
    Awatar fifak
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Makow P. malopolska
    Wiek
    33
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziekuje za pomoc. Aparat jak narazie sie 'suszy i wietrzy' Zobaczymy czy mu cos pomoze. Jeszcze raz dziekuje! Pozdrawiam Filip

  9. #9
    Awatar fifak
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Makow P. malopolska
    Wiek
    33
    Posty
    5

    Domyślnie

    Niestety suszenie go nic nie dalo, ale zanioslem aparat do serwisu na czapskich w krakowie i naprawili go w 2h i wzieli 300zl. za wszystko. Jezeli ktos szuka serwisu w Krakowie lub okolicach Krakowa to na ulicy czapskich najlepszy! Bardzo polecam!

  10. #10
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    56
    Posty
    824

    Domyślnie

    no to dalej pstrykaj foty:-P
    Pochwal się, skoro wszystko się dobrze skończyło, gdzie były te góry z takim mrozem? Pokaż jakieś fotki.
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •