Ja spróbowałbym z namiotem bezcieniowym.
Coś podobnego do tego z aukcji: link
Tylko nie wiem czy do końca jest to porada niskobudżetowa..
.
dyc to nie fota a obiekt 3d, a przynajmniej jej wieksza czesc (etykieta, krople)
pozdr
możesz podesłać jakieś sample z namiotu? będę wdzięczny?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
tak, to w połowie grafika wektorowa :-D ale interesuje mnie osiągnięcie takiego efektu z poziomu aparatu [liczę się też z tym, że może się to jednak okazać niezbyt "małobudżetowe"]
Ostatnio edytowane przez gixxxer ; 28-10-2009 o 21:06 Powód: Automerged Doublepost
Widziałem gdzieś backstage do takich zdjęć. Z tyłu białe tło, po bokach czarne ale tak żeby nie wchodziło w kadr. Świeciły chyba dwie lampy. Jedna na tło a druga na szkło.
Kiedyś tu była stopka:-)
Jak nie masz dużego studyjnego doświadczenia + zaplecza z odpowiednimi softami to zapomnij, z protezami sprzętu i po kilku poradach czegoś takiego nie zrobisz.
Namiot - rotfl...
Pomijajac fakt, ze to grafika to obawiam sie, ze wojkij ma racje...
I namiot tez niewiele tu pomoze.
Pozdr - hazy
... i nie mam czasu robić zdjęć
To najprostszy sposób http://www.youtube.com/watch?v=NH8dj...eature=related
Gorzej jeśli trzeba zrobić fote np. kufla piwa zanim zgaśnie piana. Można jeszcze kombinować z jakąś niewielką płaszczyzną odbijającą światło, ustawioną pod kontem 45 stopni za butelką i oświetloną z góry. Ale nie może wystawać z za butelki a sama butelka muśi być zaparowana bo wyjdzie kicha.
nie pomogę zbytnio tym postem ale w książce 'światło w fotografii' [ http://merlin.pl/Swiatlo-w-fotografi.../1,660485.html ] jest cały rozdział o fotografowaniu szkła - omówione przypadki z kielkiszkami, butelkami etc z przypadkiem kufla piwa włącznie
Można to zrobić tak, jak opisał WaldekA z tym, że na butelkę świeciły dwa źródła światła umieszczone w okolicach czarnych "odbić".
Wcale nie potrzeba niesamowitego studyjnego sprzętu, bo ja takie rzeczy próbowałem mając kompakta i zwykłe żarówki.
Fakt, że trzeba się nagimnastykować, aby to dobrze wyszło, ale jest to możliwe w domowych warunkach.