Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Folia czy szkło na LCD

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Wszyscy są zachwyceni szklanymi osłonami, ja jednak mam kilka uwag.

    Osłona szklana GGS (ma ją w ofercie wielu sprzedawców) jest znacznie
    bardziej przejrzysta niż folie, ale... Warstwy przeciwodblaskowe (jeśli w
    ogóle są) są tak mizerne, że odbić jest znacznie więcej niż w wypadku
    dobrego wyświetlacza saute (np. Canona 5DMKII lub 50D). Zanim ją
    przykleiłem, przesłoniłem połówkę ekranu osłoną i porównałem odbicia od lamp
    żarowych, świetlówek i przy świetle dziennym. Powtórzę jeszcze raz - z
    osłoną odbicia są znacznie wyraźniejsze.

    Druga rzecz - klej. Osłona mocowana jest na materiale 3M, który ma naprawdę
    dużą przyczepność. Moim zdaniem - zbyt dużą. Zrobiłem próbę przyklejenia małego
    fragmentu i odklejenia - jest bardzo ciężko. Niektórzy sugerują, żeby odklejać po podgrzaniu suszarką - być może jest to jakiś sposób.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38

    Domyślnie

    Szybki nigdy nie używałam natomiast folia spisuje się doskonale. http://www.foto-tip.pl/sklep/uniwers...la-p-1295.html dokladnie taką mam koszt niewielki a wyświetlacz się nie rysuje więc chyba warto zainwestować kilka zlotych
    Ostatnio edytowane przez kantor ; 27-10-2009 o 21:42

  3. #23
    Początki nałogu Awatar andrewjohn
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    polski biegun ciepła
    Posty
    349

    Domyślnie

    Ja również używam szkła hartowanego GGS od ponad roku i jestem bardzo zadowolony-żadnych ukruszeń ani innych problemów. Nie wiem, czy bez tego porysowałbym ekran, ale mam przynajmniej czyste sumienie...
    Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 IS

  4. #24
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    50
    Posty
    842

    Domyślnie

    40D - użytkowany przeze mnie ponad rok. Od początku bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń LCD. Pomimo to stan wyświetlaczy - wzorcowy. Jeśli jednak ktoś widzi konieczność naklejania czegokolwiek - odradzam folie hama. Dostałem to ustrojstwo jako gratis do jakiegoś zakupu. Gdy kupiłem 40D, aby chronić moje nowe "cacuszko" nakleiłem w/w folię na tylny ekran. Opis na folii głosił, że jest idealnie transparentna, łatwa w montażu i demontażu, oraz niepozostawiająca żadnych śladów po jej usunięciu. Montaż - faktycznie łatwy. Co do transparentności - owszem była, jednak folia dziwnie załamywała światło przekłamując obraz. Demontaż - o matko!!! Próbując ściągnąć to diabelstwo obawiałem się chwilami, że wyrwę szybkę wyświetlacza! W końcu się udało - folia w garści, ekran (ku mojemu zdziwieniu) - na swoim miejscu. Jednak to nie był koniec. Usuwanie szorstkiego nalotu z ekranu kosztowało mnie z godzinę polerowania microfibrą. Tak jak obiecywali - nie został nawet ślad. Tylko zapomnieli wspomnieć o tej godzince polerowania Od tamtej pory - nigdy więcej folii.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Używałem folii. Od roku szybka GGS na jedynce i G9.Zdecydowanie polecam szybkę.LCD
    a właściwie szybka osłaniająca ekran montowana przez producenta w korpusie aparatu nie jest trudna do zarysowania.Wystarczy kontakt z suwakiem kurtki czy nawet guzikami koszuli itp..

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    a na pilota do tv co polecacie? bo oryginalna folia nie jest az taka spoko..

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    a na pilota do tv co polecacie? bo oryginalna folia nie jest az taka spoko..
    Szybkę oczywiście...

  8. #28
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    50
    Posty
    842

    Domyślnie

    Prezerwatywę. Funkcjonalność pilota może stanie się problematyczna, ale nawet zalanie piwem mu nie zaszkodzi
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Dublin
    Wiek
    39
    Posty
    95

    Domyślnie

    ktos tam kiedys tam z moich znajomych owijal folia do zawijania zywnosci a pozniej suszarka cos tam motal w miare to wygladalo ale po co ? pilot to koszt 20-40 zl wiec warto co pare lat wymienic;D

    p.s z prezerwatywa bylo ********e
    Canon 6D / Canon135L / Sigma 35Art/ Sigma 85 Art

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    37
    Posty
    152

    Domyślnie

    A czy ktoś z forumowiczów orientuje się jak wygląda sprawa wymiany oryginalnej szybki w serii xxD?? Czy istnieje możliwość(oczywiście w serwisie) wymiana samej szybki czy jest ona integralną częścią obudowy? Jaki jest ewentualny koszt wymiany?
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •