Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: Folia czy szkło na LCD

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    45

    Domyślnie

    Może trafiłem na jakąś wadliwa serię, albo mam za mocny ścisk w łapce :-). Koszt szybki nie poraża a zdjąć się da, więc każdy może popróbować.

  2. #12
    Coś już napisał Awatar RUTRA007
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    52

    Domyślnie

    Mam doświadczenia z foliami i szybką. Drugie rozwiązanie jest super.
    Rutra007

  3. #13
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RUTRA007 Zobacz posta
    Mam doświadczenia z foliami i szybką. Drugie rozwiązanie jest super.
    uważam jak powyższe a dodatkowo folia złazi pod wpływem wyższej temperatury (mnie w trakcie wakacji w Egipcie).
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Pod wpływem tego postu postanowiłem kupic szybkę i zastąpic nią folie którą miałem na LCD. Paczka przyszła dzisiaj i wnioski sa takie: Do foli już nie wracam !!! . Pomijając wyższa jakośc materiału, łatwośc i szybkośc w zakładaniu i brak zniekształceń obrazu to jak przypomne sobie dzisiejsze czyszczenie LCD z kleju to głowa zaczyna mnie boleć .

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweleverest Zobacz posta
    Pod wpływem tego postu postanowiłem kupic szybkę i zastąpic nią folie którą miałem na LCD. Paczka przyszła dzisiaj i wnioski sa takie: [B]Do foli już nie wracam !!!(...) jak przypomne sobie dzisiejsze czyszczenie LCD z kleju to głowa zaczyna mnie boleć .
    Podobno jeśli szybka jest kiepskiej jakości lubi pękać i się kruszyć. Wydaje mi się, ze najlepiej nie kleić niczego-jakoś mi się LCD mimo braku "naklejek" nie rysuje

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar @rturo
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa G.
    Wiek
    48
    Posty
    23

    Domyślnie

    Mam szybkę GGS na LCD w 40D od około roku i jak na razie nie widać na niej żadnych rys, pęknięć itp. Nawet jak miałbym zmieniać szybkę raz do roku to i tak się opłaca (cena to ok. 30zł.). Jakość ekranu w 40D jest jaka jest, pogorszyć się jej już nie da :] , a przynajmniej człowiek jest spokojny i nie musi się obchodzić z aparatem jak z jajkiem.
    CANON 40D + EF-S 17-85mm IS USM, Sigma 70-300 Apo Dg f4-5,6, Benro A-500EX + BH-2

    “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

    Galeria

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Pommern
    Posty
    230

    Domyślnie

    Używałem folii ale odklejała się i zbierała wszyskie śmieci z okolicy, któregoś pięknego dnia folia odleciała z wiatrem. Na szybę nie moge sie zdecydować.
    EOS 5, 500N, 400D, 50D

  8. #18
    Początki nałogu Awatar ecki74
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Mikołów
    Wiek
    49
    Posty
    289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oxydum Zobacz posta
    Używałem folii ale odklejała się i zbierała wszyskie śmieci z okolicy, któregoś pięknego dnia folia odleciała z wiatrem. Na szybę nie moge sie zdecydować.
    Oj zdecyduj się zdecyduj, a napewno nie pożałujesz wydanych maksymalnie 40 zł. Dawno już porzuciłem folię na rzecz szkiełka i powiem ,że do folii już nie wrócę
    CANON-owe zabawki + parę zoom-ów ; coś stałego i błysk

    uczę się robić ... zdjęcia i stronkę ... www.ecki74.za.pl

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Dublin
    Wiek
    39
    Posty
    95

    Domyślnie

    ja na 30D mialem szklo ! naprawde genialne rozwiazanie.
    Canon 6D / Canon135L / Sigma 35Art/ Sigma 85 Art

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    75

    Domyślnie

    Mam szklo GGS już na trzecim aparacie. Żadnych zastrzeżeń. Radzę jednak przy naklejaniu zrobić to schludnie i równiutko, bo potem będziesz na to często patrzył, a z odklejaniem jest trochę kłopotu, bo mogą zostać ślady kleju na krawędzi ekranu. Benzynka ekstrakcyjna załatwia sprawę.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •