Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Folia czy szkło na LCD

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie Folia czy szkło na LCD

    Ciekaw jestem czego używacie do ochrony LCD (zaraz podniosą sie głosy, że niczego, po co i że nie da się zarysować wyswietlacza:-D ) otóż da się zarysowac, wiem bo sam tego dokonałem:-D. Do tej pory naklejałem folie ale zastanawiam się nad szybką ze szkła, jakie są Wasze doswiadczenia z nimi?
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    Porysowac sie da (w firmie kolegi jak zmieniali lokalizaje to przewozznicy nie zabezpieczyli monitorw i sie porysowaly - i to mozno).
    W firmie u mnie sa same LCD, w domu tez mam + laptopy + LCD TV i nie uzywam nic. Nie zarysowalem (wiem zes sie da). Dbam i czyszcze uzywajac sciereczki a "microfibry". Zona wyczaila w sklepie fajny zestaw sciereczek (kolory do d***, zolty, rozowy......) - dzialaja super. Wycieraja, i nie zostawiaja zarysowan.
    Kiedys na Edgware Road w kafejce internetowej byly LCDki gdzie byla nalozona folia. Porazka. Odblaski, znaczenie wiecej niz normalnie.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie

    może troche mało precyzyjnie się wyraziłem:-D chodziło mi o wyswietlacze lcd w aparatach
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #4
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    44
    Posty
    515

    Domyślnie

    Szkiełka które można kupić na allegro doskonale się sprawdzają. Kupiłem takowe do 1000D drugiej połowy. Cienkie, precyzyjnie wykonane, hartowane. Po naklejeniu na body właściciwe nie widać różnicy - a jednak poprawiają ci nastrój
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    Miałem folię Bilora, żadna tam super-hiper, ale spełniała swoje zadanie i generalnie nie przeszkadzała (choć LCD w 350D pozostawia spory margines) ... przynajmniej do momentu zakupu szybki GGS

    Jedno jest pewne -po zmianie na szybkę GGS do folii już nie wrócę.
    Folia jako taka nie przeszkadzała, ale jakość obrazu z szybką jednak zdecydowanie lepsza, a i aplikacja nie taka problematyczna. Co sezon nie trzeba też na nowo docinać i aplikować. Łatwo o niej zapomieć, choć w 350D pasek z miejscem na logo (u dołu) jest dość szeroki (w innych wersjach, np. tam gdzie jest tylko obwódka, szybka na pewno sprawia wrażenie właściwie "nieobecnej"). Szczegółowych porównań nie robiłem, ale przy ostrym świetle itp. praktycznie jak "goły" LCD -brak jakichś dodatkowych odblasków itd.
    Nie zauważyłem aby taśma mocująca gdzieś się odklejała itp. Jedyny "obiektywny" detal, na jaki warto zwrócić uwagę (przed przyklejeneim), to symetria czarnej obwódki -u mnie jedna strona jest minimalnie (naprawdę minimalnie, ale jednak) szersza -po naklejeniu równiutko na wyświetlacz, patrząc pod niewielkim kątem włazi jednak na aktywną część LCD).

    Ciekawostka -w samym narożniku szybka minimalnie (ledwo widoczne) ukruszyła się już pierwszego dnia (nie przypominam sobie aby aparat miał kontakt z czymkolwiek więc przycznyna ma łatkę "nieznana"), od tamtej pory jednak absolutnie bez zastrzeżeń. Jestem ciekaw jak to będzie teraz po zimie, choć na podstawie dotychczasowych obserwacji jestem raczej spokojny.

    W moim przypadku (raczej delikatnie obchodzę się ze sprzętem) szybka to takie dmuchanie na zimne ("żeby sobie głowy nie zawracać"), więc moja opinia może nie być wystarczająca, niemniej rys / rysek / zmatowień itp. narazie brak (prawie rok). Pomimo wpadki z tym rogiem, bardzo chwalę sobie zakup i jeśli ktoś "ma potrzebę" ze spokojem polecam -raz a dobrze.

    P.S.
    Dla dociekliwych :-P -na komórce (o pilocie od TV nie wspominając) żadnej folii ani innych tego typu wynalazków nie używam, ale komórka zawsze ląduje w miękkiej kaburze, a aparat jednak dynda na klacie / na boku :wink:

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    45

    Domyślnie

    A ja mam akurat złe doświadczenie z szybkami GGS. Nakleiłem zarówna na 40d jak i na nowe 5d mark II i po mniej więcej 6 miesiącach użytkowania, zarówno na jednej jak i na drugiej szybce pojawiły się nadkruszenia, które potem zmieniły się w pęknięcia. Aparaty przechowywane w torbach fotograficznych, żadnych innych uszkodzeń się nie nabawiły. Nie było żadnych złych "incydentów". Tak że sądzę iż te szybki są b. kruche i wystarczy niewielki nacisk aby się nadkruszyły a w dalszej konsekwencji pękły.
    Usuwanie tych szybek też nie należy do najłatwiejszych czynności i przy zdejmowaniu z 40d miałem strach. Na szczęście udało się bez najmniejszego szwanku - ale więcej tych szybek już kupować nie będę.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    (...) po mniej więcej 6 miesiącach użytkowania, zarówno na jednej jak i na drugiej szybce pojawiły się nadkruszenia, które potem zmieniły się w pęknięcia (...) Nie było żadnych złych "incydentów" (...)
    To ciekawe, co piszesz, MTBTREK. Teraz sam czekam z niecierpliwością co napiszą inni...

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie

    szyba GGS, przez folię gorzej widać jak miałem 350 to mi było wsio ryba bo i tak małe i nic nie widać, używałem i szyby i folii, bez porównania na korzyść szyby, ale przy tych nowych wyświetlaczach 3" to mz tylko szyba, znacznie lepszy kontrast, jak się przybrudzi to chuchasz i czyścisz o podkoszulek, z folią to juz nie jest tak prosto, dodatkowo poprawne naklejenie folii jest wysoce upierdliwe, a szybę naklejasz bez żadnych problemów.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez APP Zobacz posta
    To ciekawe, co piszesz, MTBTREK. Teraz sam czekam z niecierpliwością co napiszą inni...
    dziwne rzeczy
    mam, używam od pół roku do roku (dokładnie nie pamiętam), a aparat bardziej morduje niż używam,
    sprzęt używam codziennie i żadnego pokruszenia nie zauważyłem
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    41
    Posty
    992

    Domyślnie

    Mam szybkę (kupowałam chyba u kubiska, nie pamiętam jaka, chyba właśnie GGS) i działa jakby jej nie było -- naklejona prawie rok temu, zero problemów.
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •