Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: W miare uniwersalny do 1000zl

  1. #1
    Początki nałogu Awatar santiblue
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    322

    Domyślnie W miare uniwersalny do 1000zl

    Przeczytalem cale forum od deski do deski ( no powiedzmy ) i nie znalazlem no chyba ze nie dolkadnie czytalem. Nie znalazlem odpowiedzi na pytanie ktore nurtuje mnie od kilku dni.
    Tydzien temu kupilem 300D z kitowym obiektywem. Do tego mam Tokine 28-210 ale nie jestem z niej zadowolony i bede zmieniac ale to niewazne teraz.
    Poszukuje najrozsadniejszego obiektywu w miare uniwersalnego z zakresu 24/28-105/135 , w miare jasnego.
    Robie zdjecia uniwersalne w miare. troche reporterki, troche imprez znajomych, interesuje sie tuningiem wiec na zloty jezdze i samochody pstrykam. Rowniez przyroda ale do tego kiedys kupie sobie jakies makro i dobry tele.
    Ale kwestia nastepujaca. jaki obiektyw w powyzszym przedziale ogniskowej w kwocie do 1000zl. Warunek. Musi ladnie ostrzyc.
    Prosze o sugestie
    dziekuje i pozdrawiam!
    dSLR + coś tam...

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie Re: W miare uniwersalny do 1000zl

    Cytat Zamieszczone przez santiblue
    Ale kwestia nastepujaca. jaki obiektyw w powyzszym przedziale ogniskowej w kwocie do 1000zl. Warunek. Musi ladnie ostrzyc.
    Prosze o sugestie
    dziekuje i pozdrawiam!
    Nie ma takiego.
    Najblizej jest Canon 28-135 IS, mozesz trafic na allegro uzywany za okolo 1600 zł... Ponizej tej kwoty nic sensownego nie kupisz, jesli chcesz miec taki zakres.
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  3. #3
    Początki nałogu Awatar santiblue
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    322

    Domyślnie

    Heh tego sie obawialem....
    dSLR + coś tam...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Jak masz 1000 PLN do wydania to zmień podejście do tematu. Masz już kita przykrywajacego 18-55. Jeśli kupisz 24/28 to dublujesz niepotrzebnie dół, a w tych pieniądzach, które chcesz wydać wielkiej różnicy w jakości nie odczujesz. Dokup do 18-55 albo używane stałoogniskowe tele 90mm, 105mm (tamron albo sigma - oba macro), albo upoluj używanego Canon 70-210/3.5-4.5 USM (jesli chcesz robić samochody to takie szkło Ci się przyda).

    Pozdrawiam,
    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  5. #5
    Początki nałogu Awatar santiblue
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    322

    Domyślnie

    A czy staloogniskowy bedzie sie sprawdzac w roznych warunkach oswietlenia? Nie mialem do tej pory doswiadczenie ze stalymi wiec nie wiem o nich za duzo ( prawie nic )
    Nie dopisalem ze jak bym kupil podstawowy do 135mm to bym kita nie musial dzwigac dodatkowo i przewaznie nowy byl by zapiety a do niektorych zdjec bym tele zakladal.
    dSLR + coś tam...

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    A czy staloogniskowy bedzie sie sprawdzac w roznych warunkach oswietlenia? Nie mialem do tej pory doswiadczenie ze stalymi wiec nie wiem o nich za duzo
    Będą bardzo dobrze - to dość jasne szkła (2.0-3.5) i ostre od pełnej dziury - w dodatku makro.

    Nie dopisalem ze jak bym kupil podstawowy do 135mm to bym kita nie musial dzwigac dodatkowo i przewaznie nowy byl by zapiety a do niektorych zdjec bym tele zakladal.
    Bedziesz nosić kita, bo bez szerokiego kąta nie zrobisz reporterki, a na imprezie u znajomych będziesz cały czas miał ścianę za plecami - do widoczków 18mm też jest bardzo miłe, lepsze niż 28mm (po przeliczeniu 29mm vs 45mm).

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  7. #7
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    chlopie masz dobry obiektyw kit........,

    UNIWERSALNY OBIEKTYW DO CANONA EOS 300D

    PYTANIE: Chcę kupić jeden uniwersalny obiektyw do Canona 300D, potrzebuję go do zdjęć z podróży. Myślałam o zakresie ogniskowych 28-200 mm. Jednak nurtuje mnie jedna sprawa, związana z tym, że cyfrówka ta ma przelicznik ogniskowej 1.6x. Co to tak naprawdę znaczy? Czy to jest tak, że każdy obiektyw, na przykład o zakresie 28-200 mm, będzie miał inny zakres ogniskowej po połączeniu go z Canonem 300D? Jeśli tak, to jaki poleca Pan obiektyw uniwersalny?

    ODPOWIEDŹ: Przelicznik ogniskowej to liczba, przez którą trzeba pomnożyć wartość ogniskowej obiektywu, aby otrzymać tak zwany „ekwiwalent” dla formatu małoobrazkowego. Wiąże się to z faktem, że matryce rejestrujące w prawie wszystkich cyfrowych lustrzankach są mniejsze niż klatka małoobrazkowego filmu, a więc „widzą” mniej niż ta klatka. Efekt jest taki, jak byśmy użyli obiektywu o dłuższej ogniskowej. Najlepszym, jak sądzę, obiektywem dla Pani będzie oryginalny EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 USM. Swym kątem widzenia obejmuje tyle, co małoobrazkowy (18x1.6)-(55x1.6) mm, czyli mniej więcej 28-90 mm. To bardzo dobry, uniwersalny zakres ogniskowych,


    OPTYKA DO EOSA 300D

    PYTANIE: Czy mogę do mojej cyfrowej lustrzanki Canon EOS 300D stosować obiektyw Canon EF 24-85 f/3.5-4.5 USM?

    ODPOWIEDŹ: Najlepiej do EOSa 300D używać obiektywu 18-55 mm EFS, standardowo do niego dołączanego.
    Teoretycznie Canon EOS 300D współpracuje ze wszystkimi obiektywami do analogowych Canonów EOS. Jednak obiektywy do aparatu z polem rejestracji obrazu 1.6 raza mniejszym niż klatka małoobrazkowego filmu muszą mieć inaczej skorygowaną ostrość. Krążki rozproszenia dające wrażenie ostrości powinny być 1.6 raza mniejsze niż w normalnym małooobrazkowym aparacie, by przy takiej samej przysłonie uzyskać też sam rezultat ostrości. Sposobem na to jest dodatkowe przymknięcie przysłony o co najmniej 2 EV. To zmniejsza wydatnie jasność obiektywu i jest niefunkcjonalne z praktycznego punktu widzenia. Warunek dobrego ostrzenia w EOSie 300D spełniają obiektywy z najwyższej półki Canona oznaczone lierą „L”. Kosztują krocie, ale krążki rozproszenia maja korygowane z „zapasem” dającym wrażenie ostrości także w EOSie 300D. (JL)

    tak odpowiada Jerzy Lech.......
    q pozatym co ty chcesz od kitowca zobacz tutaj
    http://fotopolis.pl/index.php?gora=1...mp;nrarch=1390 , na samym dole.
    http://samples.brb.pl/fotki/Canon%20EOS%20300D%20SLR/

    to powinno troche cie bardziej przekonac do tego obiektywu.......milego czytania :P :P :P :P :P
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  8. #8
    Początki nałogu Awatar santiblue
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    322

    Domyślnie

    Hmmm przekonaliscie mnie do kitowego. Dziekuje za odpowiedzi i rady.
    Teraz bede sie zastanawial jaki tele wybrac w rozsadnych pieniadzach - do powiedzmy 2000tys a najchetniej do 1500zl. Jakies propozycje z wlasnego doswiadczenia?? Wszelkie jak zawsze mile widziane
    dSLR + coś tam...

  9. #9
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    a jaki przedzial cie interesuje, ogniskowych oczywiscie, tu masz testy.....niektorzy w nie nie wierza!
    http://foto.com.pl/ ,dzial technika/obiektywy/dlugoogniskowe zoomy na kazda kieszen, poczytaj sobie troszke..........
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  10. #10
    Początki nałogu Awatar santiblue
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    322

    Domyślnie

    Czytam i czytam i dochodze do smutnej konkluzji ze jednak wiekszosc obiektywow ma slaba ostrosc przy max ogniskowej.... ech
    A moze ktos kto robi zdjecia przyrodnicze z Was z tele mi pomoze? Jakiego obiektywu uzywacie do tego? Ptaki, zwierzeta itp...?
    dSLR + coś tam...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •