Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: PHOTOLO - sprzedawca allegro

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Czy ktoś z forumowiczów miał juz przyjemność (świadomie używam tego słowa) handlować z Photolo? jest z Bydgoszczy i wydaje się mić powazne podeście do tematu sprzętu. Bardzo prosze o opinie.
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Kupiłem u niego 16-35II i mogę potwierdzić profesjonalne i solidne podejście do klienta . Po pewnym czasie od zakupu telefon jak sprawuje się sprzęt . To u nas jeszcze rzadko spotykane.Przy okazji pozdrawiam :-D.

  3. #3
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie

    Ja kupowałem od Niego Sigmę 150 macro. Praktycznie nówka sztuka. W dodatku przywiózł mi ją do Krakowa do przetestowania. Pełna rekomendacja.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie

    Miałem przyjemność kupić u niego 5DII

  5. #5
    Sebastian_Bobo
    Guest

    Domyślnie

    Również mogę polecić.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    49
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Polecam w 100% - Profesjonalne podejście do całości transakcji, i 100% uczciwość !!!

  7. #7

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Kupiłem u człowieka lampę 580 EX II. Żadnych kłopotów. Lampa praktycznie nowa. Paczka porządnie zapakowana i ubezpieczona tak że polecam.

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar PNC
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Sosnowiec/Rotterdam
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Moja cierpliwość się skończyła, w związku z tym również muszę opisać co mam do powiedzenia o tym człowieku.
    W kwietniu zamieściłem na tym forum ogłoszenie że chcę kupić Canona 400/2.8 USM.
    Obiektyw miał służyć do zarabiania pieniędzy, miałem wrócić do pracy przy piłce i dorabiać dodatkowo.
    Photolo zgłosił się do mnie przez prywatną wiadomość i zaoferował bardzo ciekawe rozwiązanie: sprowadzenie obiektywu z USA.
    Oczywiście zagwarantował że wyjdzie mnie to dużo taniej itd a samo sprowadzenie go ze Stanów weźmie na siebie.
    Po kilku tygodniach wysłał mi numer konta do wpłaty i zadzwonił, że jeśli wpłacę pieniądze od razu, to obniży mi o 1000 zł.
    Niezwłocznie wpłaciłem wobec tego 16000 zł. Od tamtej pory nie widziałem tych pieniędzy.
    Byliśmy cały czas w kontakcie telefonicznym, choć bywa on różny - czasami Photolo odbierał, czasami odrzucał, czasami mnie zbywał jakimś głupim argumentem, czasami porozmawiał nawet 40 minut żeby mnie tylko uspokoić.
    Tłumaczeń było mnóstwo, począwszy od "niewpuszczenia do samolotu" znajomego z tym obiektywem jako bagaż podręczny, aż po choroby, szpitale...
    Obiecywania było równie dużo... jaki to cudowny i wspaniały obiektyw do mnie leci, tylko muszę poczekać jeszcze miesiąc...
    jeszcze miesiąc... jeszcze miesiąc. I już niedługo minie rok.
    Jestem zszokowany tą sytuacją, bo jest to człowiek znany w polskim internecie, znany w środowisku sprzedawców sprzętu fotograficznego chyba na całą Polskę.
    A ja praktycznie od maja jestem pozbawiony 16 000 złotych, które mogłem mieć chociażby na przykład na lokacie, albo kupując gdzieś indziej ten sam obiektyw, być do przodu miesięcznie te 1000zł na sprzedaży zdjęć.
    Tym samym zawaliło mi się życie; zarówno osobiste, jak i całkowicie uszczupliło mój portfel; sprzedałem lub sprzedaje część sprzętu fotograficznego; ledwo co spłacam kredyt który zaciągnąłem żeby pospłacać zaległości, które miałem spłacać pieniędzmi zarobionymi tym obiektywem.
    Aktualnie ledwo co wiążę koniec z końcem, mam 3 letnią córkę i ...jest po prostu ciężko.
    Wtopiłem pieniądze, które odkładałem na obiektyw, który miał służyć po prostu do zarabiania pieniędzy.
    Nie wiem jak mogłem być naiwny, będąc w bardzo niestabilnej sytuacji finansowej, dałem się wrobić w taki sposób, że teraz jestem w sytuacji tragicznej.
    Zawiodłem się na tym człowieku i z pewnością nie mogę go polecić.
    Zapewne jak już ureguluje należności, to się tutaj wypowie.
    Sprawa trafi do prokuratury, potem być może do sądu jako pozew cywilny.
    Zobaczymy jak to się wszystko potoczy...
    życzcie mi powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez PNC ; 12-01-2014 o 15:19

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    PNC. Takie sprawy - po kilku miesiącach trafiają do sądu... a ty rok bez 16000 zł? I tak po prostu... czekasz?
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Cytat Zamieszczone przez PNC Zobacz posta
    Photolo zgłosił się do mnie przez prywatną wiadomość i zaoferował bardzo ciekawe rozwiązanie: sprowadzenie obiektywu z USA.
    Oczywiście zagwarantował że wyjdzie mnie to dużo taniej itd a samo sprowadzenie go ze Stanów weźmie na siebie.
    Po kilku tygodniach wysłał mi numer konta do wpłaty i zadzwonił, że jeśli wpłacę pieniądze od razu, to obniży mi o 1000 zł.
    Niezwłocznie wpłaciłem wobec tego 16000 zł.
    To się KUPY nie trzyma.
    np:
    Po kilku tygodniach wysłał mi numer konta
    itd
    współczuję zawodu ,ale tylko tyle.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •