Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: PHOTOLO - sprzedawca allegro

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Może wystarczy mieć - i tu słowo klucz - osobę zaufaną? Tobie nikt nigdy nie przelał pieniędzy na konto czy może interesy robisz tylko z tymi, których masz w dowodzie?
    Sorry, ale sprzedawcy anonimowi prowadzący jedynie "zaufaną" działalność partyzancką w internecie nie mylić z działalnością gospodarczą w obecnych czasach nie są dla mnie partnerami do jakichkolwiek interesów. Dziś są jutro ich nie ma. I kasy też.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 03-10-2014 o 10:49
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #22

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Kazdego sprzedawce traktuje tak samo. Moge im ufac ale sie zabezpieczam i juz pare razy chargeback uratowal mi doope.

    Powodzenia w z odzyskaniem $.

  3. #23
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Cytat Zamieszczone przez dzeej Zobacz posta
    Nowart co tu ma do tego uczciwość. Różnica w kwocie jest i to znaczna - bo gdzie możesz sobie pozwolić na stratę 15 zł z portfela, to już 15k raczej nie wyrzucisz i nie machniesz ręką. Dlatego też takie umowy na słowo honoru nie mają sensu, każdy wie jak jest w naszym kraju.
    Jak to "co tu ma do tego uczciwość"? Żartujesz czy nie łapię sarkazmu? Kwestią tego czy ktoś będzie się ubiegał o zwrot swoich pieniędzy ma być świstek? Nie wierzę co czytam...
    Nie moje pieniądze to je zwracam, nie istotne czy 10 czy kilka zer więcej. Proste.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Sorry, ale sprzedawcy anonimowi prowadzący jedynie "zaufaną" działalność partyzancką w internecie nie mylić z działalnością gospodarczą w obecnych czasach nie są dla mnie partnerami do jakichkolwiek interesów. Dziś są jutro ich nie ma. I kasy też.
    aaa no tak, zapomniałem, że wg Twojej nomenklatury uczciwy może być tylko ten co ma DG, bo tylko tacy są krynicą uczciwości, moralności i takowych kwestie bankructw, wypadków losowych i podobnych nieszczęść się nie imają. Widzę to dobitnie w coraz częstszych problemach z legalnymi sprzedawcami, którym nie przeszkadza wciskać klientom kit czy nie zwracać pieniędzy. No ale wszystko gra, w końcu płacą zus więc muszą być uczciwi i rzetelni, jedno wynika z drugiego
    Błagam Cichy, reklamuj się , dyskryminując innych w trochę mniej śmieszny sposób... zapomniał wół... co? EOT, miłego weekendu
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 03-10-2014 o 11:48

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Kompletnie nie zrozumiałeś tego, co napisałem (nie po raz pierwszy zresztą). Nie chodziło mi o to, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą są uczciwi tylko o to, że praktycznie wszyscy prowadzący działalność w szarej strefie są anonimowi posługując się w internecie wyłącznie pseudonimem. I komuś takiemu wysłać grubą kasę na konto ??
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    naiwność nie zna granic...
    nie wiem którą wersję chciałes kupić ale :
    - jeżeli wersja pierwsza to da się kupić na ebay z EU za 18-19kzł - miało być taniej ?
    - jeżeli wersja druga - to jeszcze gorzej... bo cena byłaby realna gdybys kupował od złodzieja który komuś go wyrwał

    mając na uwadze w jakiej byłeś sytuacji finansowej w chwili zakupu - bardzo się dziwię że wysłałeś 16kzł...
    sam często podejmuję ryzyko zakupu na odległość i wysyłam komuś kasę - tyle że kwoty bezpieczne dla mnie
    po ewentualnej stracie których nic mi się w życiu nie zmieni...

    ciekawe co piszesz o prokuraturze i umorzeniu - jeżeli gość jest cwany i uwiarygodni że nie działał z zamiarem oszustwa
    tylko spotkały go trudności (choroby, kradzież) to rzeczywiście zarzut nie padnie... wtedy możesz sobie dochodzić
    z powództwa cywilnego - nawet jak wygrasz to czy komornik kiedykolwiek coś ściągnie ? a może będzie wysyłał po 20zł
    miesięcznie wykazując dobrą wolę i twierdząc że więcej nie ma ?

    tak czy inaczej współczuję sytuacji ale z zastrzeżeniem że za błędy/naiwność czasami trzeba jednak zapłacić

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Niby jest to jakaś nauczka, ale moim zdaniem jednak o wiele zbyt surowa dla naszego kolegi z forum. Ja zawsze powtarzam, że nie stać mnie na takie okazje... O doświadczeniu zawodowym nawet nie wspomnę i swoją droga jestem ciekaw uzasadnienia postanowienia Kp. Wbrew pozorom, na gruncie polskiego prawa (a w zasadzie - orzecznictwa) udowodnić oszustwo jest dosyć trudno, niestety.

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Jak to "co tu ma do tego uczciwość"? Żartujesz czy nie łapię sarkazmu? Kwestią tego czy ktoś będzie się ubiegał o zwrot swoich pieniędzy ma być świstek? Nie wierzę co czytam...
    Nie moje pieniądze to je zwracam, nie istotne czy 10 czy kilka zer więcej. Proste.
    Nowart chodziło mi o to, że przy każdej transakcji ja staram się zabezpieczyć, czy to przez dany portal czy jakoś inaczej - nie ufam ludziom na słowo honoru i nie ma znaczenia ich uczciwość. Kupując przez portal np. w takim "alledrogo" jest możliwość odzyskania pieniędzy, przez inne portale jak kupisz też, a w takiej szarej strefie, jak wspomniał Cichy nie masz gwarancji za grosz.

    Szczerze współczuję Tobie, jako osobie poszkodowanej na takie pieniądze, lecz popatrz, że można by uniknąć takich sytuacji - tym bardziej gdy chodzi o grube tysiące, które dla niektórych osób- są dorobkiem życia i masy wyrzeczeń. Nie mam zamiaru więcej się sprzeczać i kibicuję w odzyskaniu utraconego mienia.
    Taki rozwój wydarzeń powinien być przestrogą dla pozostałych użytkowników.
    Ostatnio edytowane przez dzeej ; 03-10-2014 o 13:26

  8. #28

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Cytat Zamieszczone przez PNC Zobacz posta
    Ten człowiek pracował wiele lat na swoją markę.
    Nagle tak po prostu zrobił taki wał ?
    Naprawdę nie chce mi się wierzyć, bo przez telefon sprawia wrażenie człowieka, któremu mozna zaufać.
    Zresztą w naszym fotograficznym gronie przez kilkanaście lat w branży nie spotkałem kogoś tak nieuczciwego.
    Wiekszosc fotografików i fotografów to ludzie wielkiego serca i rozumu i takim się wydawał również photolo.
    Też jestem ofiarą tego oszusta.
    Masz rację PNC- pracował wiele lat na swoją markę. Znam go z giełdy foto w W-wie, chyba kilkanaście lat. Kupowałem/zamieniałem różne sprzęty, zwłaszcza obiektywy. Dawałem mu też kasę na jakiś sprzęt i nigdy nie było problemu...
    Az do 15.07.2010. - wtedy przelałem na jego konto zaliczkę na załatwienie obiektywu. Do dzisiaj "udało" mi się odzyskać część kasy, od lipca tego roku wszelki słuch po nim zaginął. A ile bajek przy tym wysłuchałem...
    To by było z grubsza na tyle- możecie się śmiać z głupoty następnego naiwnego.

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Stolica Mazur
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Sorry, ale sprzedawcy anonimowi prowadzący jedynie "zaufaną" działalność partyzancką w internecie nie mylić z działalnością gospodarczą w obecnych czasach nie są dla mnie partnerami do jakichkolwiek interesów. Dziś są jutro ich nie ma. I kasy też.
    Sorry,ale jaką mam gwarancję,że kupując u Ciebie,nie doznam takiego samego oszustwa,jak w wypadku "zaufanego"?W każdej chwili,możesz być bankrutem...powiesz mi o tym?
    Ostatnio edytowane przez Adamss68 ; 15-10-2014 o 09:55

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Cytat Zamieszczone przez jm65 Zobacz posta
    Też jestem ofiarą tego oszusta.
    Masz rację PNC- pracował wiele lat na swoją markę. Znam go z giełdy foto w W-wie, chyba kilkanaście lat. Kupowałem/zamieniałem różne sprzęty, zwłaszcza obiektywy. Dawałem mu też kasę na jakiś sprzęt i nigdy nie było problemu...
    Az do 15.07.2010. - wtedy przelałem na jego konto zaliczkę na załatwienie obiektywu. Do dzisiaj "udało" mi się odzyskać część kasy, od lipca tego roku wszelki słuch po nim zaginął. A ile bajek przy tym wysłuchałem...
    To by było z grubsza na tyle- możecie się śmiać z głupoty następnego naiwnego.
    zaliczkę tez bym dal,zwłaszcza jeśli łączyła by nas nic interesow
    tutaj zawsze mozna byc oszukanym ale z glupota nie ma to nic wspolnego
    ale grubsze transakcje jeśli nie osobiscie to tylko przez allegro-tam w razie wpadki jest POK i płatność kk
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •