Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Wątek: PHOTOLO - sprzedawca allegro

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar PNC
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Sosnowiec/Rotterdam
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    To się KUPY nie trzyma.
    np:
    Po kilku tygodniach wysłał mi numer konta
    itd
    współczuję zawodu ,ale tylko tyle.
    Co Ci się tutaj kupy nie trzyma?
    Myślę że to nie jest temat do żartów.
    A wpłaciłem pieniądze między innymi dlatego, że przeczytałem ten temat i facet miał bardzo dobre opinie.

  2. #12

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    potwierdzam sposób działania photolo opisany przez pnc. stanowczo odradzam kontakt i transakcje z tym panem.

  3. #13

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Cytat Zamieszczone przez violetova Zobacz posta
    potwierdzam sposób działania photolo opisany przez pnc. stanowczo odradzam kontakt i transakcje z tym panem.
    Coś mi się wydaje, że pracował na mniejszych transakcjach na swoją "markę" żeby robić grubsze przekręty.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar PNC
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Sosnowiec/Rotterdam
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Ten człowiek pracował wiele lat na swoją markę.
    Nagle tak po prostu zrobił taki wał ?
    Naprawdę nie chce mi się wierzyć, bo przez telefon sprawia wrażenie człowieka, któremu mozna zaufać.
    Zresztą w naszym fotograficznym gronie przez kilkanaście lat w branży nie spotkałem kogoś tak nieuczciwego.
    Wiekszosc fotografików i fotografów to ludzie wielkiego serca i rozumu i takim się wydawał również photolo.

    Zgłosiłem sprawę do prokuratury w moim mieście.
    W międzyczasie wyjechałem do Holandii bo miałem dramatyczną sytuację finansową. Bez obiektywu straciłem moje główne źródło utrzymania: fotografię sportową. Dzięki niej ciągnąłem koniec z końcem w mojej ojczyźnie.
    A malutkie dziecko powietrzem nie żyje. Niestety przez jednego oszusta życie mi legło w gruzach, byłem zmuszony wyjechać żeby jakkolwiek się odbić finansowo;
    sprzedałem resztę sprzętu fotograficznego; i pomimo tego że już jestem prawie na zero jeśli chodzi o kredyt, to jednak bardzo przykre skutki perfidnego działania tego człowieka odczuwam do dziś.
    Byłbym zupełnie w innym miejscu, nie musiałbym harować jak wół na drugim końcu Europy.
    Ale wracając do sprawy. Postępowanie przekazano do prokuratury w Bydgoszczy, czyli miejscu zamieszkania oszusta.
    Niestety dostałem list o umorzeniu postępowania. Dzwoniłem zasypując pytaniami. Bez efektu.
    Próbowałem się odwoływać, niestety nic to nie dało.

    W związku z tym, iż cała sprawa miała miejsce na tym forum i niejako giełda tego forum była narzędziem dla użytkownika photolo żeby oszukać ludzi, czy można liczyć na jakąś pomoc z Waszej strony przy próbie odzyskania pieniędzy?

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Bardzo proszę o kontakt na PW wszystkie osoby ,które w różny sposób zostały oszukane przez Aleksandra Piaseckiego posługującego się na tym forum i na Allegro nickiem PHOTOLO.

  6. #16

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    no masakra, szok! Co ludzie mają w swoich pustych łbach żeby tak okradać innych?? Życie mu wyrówna wszystkie krzywdy, zobaczycie!
    5D MarkII i III, + szkiełka L ... i Mitros+

  7. #17

    Domyślnie PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Ja wiem ze jest za pozno. Ale stanowczo sugeruje uzywac Visy do takich transakcji (na karte mozna przelac srodki a do transakcji uzyc np Paypala) a w zadnym wypadku nie uzywac przelewow.

    Jest sie chronionym i mozna uruchomic chargeback w razie W.

    Powodzenia ze sprawa.

    Przykro mi ale zycie niczego i nikomu nie "wyrowna".
    Ostatnio edytowane przez filemoon ; 03-10-2014 o 08:04

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Głupota i jeszcze raz głupota. Jak można obcej osobie wpłacić na konto 16 klocków z nadzieją, że przytarga nam w dobrej cenie obiektyw z USA bez żadnych komplikacji ? Szczerze mówiąc nawet nie współczuję.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Może wystarczy mieć - i tu słowo klucz - osobę zaufaną? Tobie nikt nigdy nie przelał pieniędzy na konto czy może interesy robisz tylko z tymi, których masz w dowodzie?
    Co za różnica czy ktoś mi przelewa 15zł czy 15.000zł? Kwestia zwykłej uczciwości a nie po której linii rodowodowej jest sprzedający...
    Jeśli coś mi się nie powiedzie ze sprowadzeniem to pieniądze zwracam i tyle a niestety czasy mamy takie, że noga może się podwinąć każdemu. Padają wielkie sieci, prężnie działające (na pozór) sklepy, powstają problemy ze zwrotami wpłaconych pieniędzy choć oczywiście w niczyjej obronie tu nie staję, wręcz przeciwnie, napisałbym parę słów o tytułowym jegomościu...

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: PHOTOLO - sprzedawca allegro

    Nowart co tu ma do tego uczciwość. Różnica w kwocie jest i to znaczna - bo gdzie możesz sobie pozwolić na stratę 15 zł z portfela, to już 15k raczej nie wyrzucisz i nie machniesz ręką. Dlatego też takie umowy na słowo honoru nie mają sensu, każdy wie jak jest w naszym kraju - zawsze trzeba się zabezpieczyć. Jak można wpłacić komuś grubą kasę rozmawiając z tą osobą tylko telefonicznie... Owszem zdarzy się przelać pieniądze za szkło przelewem - ale tylko w przypadku kupna na jakimś portalu, gdzie IMHO obowiązuje zawsze, nawet najmniejsza umowa. Rozumiem też, że możesz być uczciwym człowiekiem, każdy uczciwy, sumienny jegomość by zwrócił pieniądze po nieudanej transakcji - ale nie każdy taki jest.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •