Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: ''Niezgodny JPEG'' ???

  1. #1
    Bywalec Awatar cezarycezary
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    kacwawa
    Posty
    122

    Domyślnie ''Niezgodny JPEG'' ???

    Do G10 uzywam karty micro sd scandisk 8gb z adapterem sd, czesto wyciagam karte do czytnika w komputerze, mam takie kwiatki, kiedy potem przegladam w aparacie zdjecia na podgladzie - ''Niezgodny JPEG'' ....

    czy dzieje sie to w wyniku otwierania plikow w komputerze, fotki nie byly modyfikowane ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    35
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    1 - uwalony czytnik
    2 - uwalony sektor na karcie
    3 - uwalony kabel
    4 - wirusy
    5 - najmniej prawdopodobne - uwalony aparat.

    Metodą eliminacji dojdziesz gdzie leży problem. Na przyszłość polecam wyszukiwarkę, było setki razy.

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar qpr
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    21

    Domyślnie

    Jakakolwiek ingerencja w fotke przez zewnetrzny program, nawet obrócenie jej i zapis w tej postaci będzie skutkował problemem odczytu foty przez aparat.
    EOS 50D, S 8/3.5 fisheye, T17-50/2.8, C50/1.4, C100/2.8, C70-300/4-5.6

  4. #4
    Bywalec Awatar zonk
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qpr Zobacz posta
    Jakakolwiek ingerencja w fotke przez zewnetrzny program, nawet obrócenie jej i zapis w tej postaci będzie skutkował problemem odczytu foty przez aparat.
    Dokładnie jest tak jak pisze qpr. Wystarczy, że obrucisz zdjęcie nie mówiąc już o czym innym (kadrowanie/prostowanie/retusz..) daje takie skutki. Nie masz się co martwić, bo zdjęcie jest jak najbardziej odczytywane na komputerze.
    >>>--------> założyłem sobie bloga <--------<<<

  5. #5
    Bywalec Awatar cezarycezary
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    kacwawa
    Posty
    122

    Domyślnie

    Dziekuje za cenne info, ja tylko kopiuje poprzez ''kopiuj/wklej'' z samej karty w czytniku HP 2530p elite book wbudowanym w komputer, kiedy tak nie robie tylko karta jest w samym aparacie to wszystko jest ok, wiec problem jest w tym ze na karcie tworza sie jakies smieci i to tylko w momencie samego kopiowania. Karta nie ma zbyt duzej predkosci bo ma w kolku oznaczenie 2. Extreme III ktorej nie posiadam jeszcze ma np. 6-tke. To nawet nie same zdjecia wisza jako niekompatybilne jpg a jakies smieci z karty wynikle z kopiowania, moze jakas kopia zapasowa przy kopiowaniu tworzona samoczynnie - ( opozniony zapis ), mimo ze windows ja usuwa to taki slad pozostaje na karcie. Zakupie Extreme III i zobacze co dalej. Dziekuje za info.
    Pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    To jednak nie smieci a zdjecia sadzac po numerach kolejnych zdjec ;(
    Ostatnio edytowane przez cezarycezary ; 16-10-2009 o 00:51 Powód: Automerged Doublepost

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar bogdfun
    Dołączył
    Aug 2009
    Wiek
    45
    Posty
    35

    Domyślnie A propos..

    Istnieje jakiś sposób zapisania na karcie zdjęcia, tak by mogło być ono ponownie wyświetlone na aparacie..? Wczoraj właśnie próbowałem takiej sztuki dokonać - ale nic z tego.. Używałem do tego zdjęcia wykonanego tym samym aparatem - niestety zawsze - nie można wyświetlić zdjęcia.. da się to jakoś obejść..?
    500D, 18-55-250, Hoya Pro1 Digital

  7. #7
    Bywalec Awatar cezarycezary
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    kacwawa
    Posty
    122

    Domyślnie

    ja sie z takowym nie spotkalem

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdfun Zobacz posta
    Istnieje jakiś sposób zapisania na karcie zdjęcia, tak by mogło być ono ponownie wyświetlone na aparacie..? Wczoraj właśnie próbowałem takiej sztuki dokonać - ale nic z tego.. Używałem do tego zdjęcia wykonanego tym samym aparatem - niestety zawsze - nie można wyświetlić zdjęcia.. da się to jakoś obejść..?
    Czy przez te prawie 3 lata może się coś zmieniło w tej kwestii? Jest jakaś opcja wgrania do aparatu modyfikowanego obrazu?
    AleJa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •