Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: akumulatorki 2200mAh

  1. #1
    elmartinez
    Guest

    Domyślnie akumulatorki 2200mAh

    witam!!

    kupiłem kilka dni temu akumulatorki hama 2200 mAh. po naładowaniu (ładowaly sie ok 50 minut) a powinny ok 3h, i po włozeniu ich do aparatu canon a60 (wchodza 4 akumulatorki) aparat robi mi ok 120 zdjec! to chyba troche mało ( http://groups.google.pl/groups?q=can...mp;hl=pl&l[g:919ca895f5][/g:919ca895f5]r=&ie=UTF-8&selm=3v2s50947s5ea8900j0t8n3m947j13eg07%404a x.com&rnum=3).
    Nie wiem czy cos jest z akumulatorkami czy ja cos robie nie tak?? Ale co mozna zrobic nie tak skoro wystarczy włozyc i poczekac az sie lampka zapali.
    Prosze o pomoc.[glow=red:919ca895f5][/glow:919ca895f5][glow=orange:919ca895f5][/glow:919ca895f5][glow=444444][/glow]

  2. #2
    Coś już napisał Awatar babatunde
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    W-wa
    Wiek
    51
    Posty
    70

    Domyślnie

    Moze sa rozwalone?
    Przydala by ci sie ladowarka ktora je uformuje od nowa...
    A ostatnia deska ratunku jest wlozenie aku do latarki i rozladowanie po kolei do konca i naladowanie jak za pierwszym razem.

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Kostek
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    71

    Domyślnie Re: akumulatorki 2200mAh

    Cytat Zamieszczone przez elmartinez
    witam!!

    kupiłem kilka dni temu akumulatorki hama 2200 mAh. po naładowaniu (ładowaly sie ok 50 minut) a powinny ok 3h, i po włozeniu ich do aparatu canon a60 (wchodza 4 akumulatorki) aparat robi mi ok 120 zdjec! to chyba troche mało ( http://groups.google.pl/groups?q=can...mp;hl=pl&l[g:52f8d45d56][/g:52f8d45d56]r=&ie=UTF-8&selm=3v2s50947s5ea8900j0t8n3m947j13eg07%404a x.com&rnum=3).
    Nie wiem czy cos jest z akumulatorkami czy ja cos robie nie tak?? Ale co mozna zrobic nie tak skoro wystarczy włozyc i poczekac az sie lampka zapali.
    Prosze o pomoc.[glow=red:52f8d45d56][/glow:52f8d45d56][glow=orange:52f8d45d56][/glow:52f8d45d56][glow=444444][/glow]
    Pierwsze trzy razy powinieneś je ładować około 12 godzin. Trzmaj je tak długo w ładowace nawet po tym, jak zgaśnie lampka ładowania. W ten sposób prawidłowo je uformujesz.
    Pozdrawiam
    Kostek

  4. #4
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    witam!!

    kupiłem kilka dni temu akumulatorki hama 2200 mAh. po naładowaniu (ładowaly sie ok 50 minut) a powinny ok 3h, i po włozeniu ich do aparatu canon a60 (wchodza 4 akumulatorki) aparat robi mi ok 120 zdjec! to chyba troche mało ( http://groups.google.pl/groups?q=can...com&rnum=3).
    Nie wiem czy cos jest z akumulatorkami czy ja cos robie nie tak?? Ale co mozna zrobic nie tak skoro wystarczy włozyc i poczekac az sie lampka zapali.
    Prosze o pomoc.[glow=444444][/glow]

    Ładowarki pokazują że bateria jest naładowana gdy osiągnie poziom naładowania około 90%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Te 10% które pozostało do naładowania ładuje sie tyle co te pierwsze 90%.
    Producencji biją się na czasy ładowania.

    Trzeba pamiętać.
    1. Pierwsze dwa trzy ładowania nowej, lub akumulatorów nieużywanych ponad miesiąc najlepiej przeprowadzić w nocy - włączyć wieczorem wyjąc rano (nie korci żeby uzywać)
    2. Kazde kolejne ładowania - od momentu kiedy ładowarka pokazuje, że jest naładowane - odczekac 60-120 minut, żeby dobiło do końca.
    3. Akumulator będzie służył 10% dłużej!
    4. WAŻNE - UŻYWAC TRZEBA TAKICH SAMYCH AKUMULATORÓW (PRODUCENT i POJEMNOŚĆ)
    5. ŁADOWAC TRZEBA JEDNOCZEŚNIE WSZYSTKIE AKU...
    //mj

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aszu
    Trzeba pamiętać.
    1. Pierwsze dwa trzy ładowania nowej, lub akumulatorów nieużywanych ponad miesiąc najlepiej przeprowadzić w nocy - włączyć wieczorem wyjąc rano (nie korci żeby uzywać)
    2. Kazde kolejne ładowania - od momentu kiedy ładowarka pokazuje, że jest naładowane - odczekac 60-120 minut, żeby dobiło do końca.
    3. Akumulator będzie służył 10% dłużej!
    4. WAŻNE UŻYWAC TRZEBA TAKICH SAMYCH AKUMULATORÓW (PRODUCENT i POJEMNOŚĆ)
    6. ŁADOWAC TRZEBA JEDNOCZEŚNIE WSZYSTKIE AKU...
    Wydrukowac i przykleic na lustrze/scianie/monitorze pod oczojebnym tytulem "INSTRUKCJA FORMOWANIA AKUMULATORKOW" a poza tym przydalo by sie przykleic gdzies jako FAQ i w paru grupach dyskusyjnych rowniez wkleic ta instrukcje do FAQ - bo jest niezalezna od ladowarki i akumulatorkow.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar santiblue
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie

    Co do pkt 4 i 6 ( 5 chyba cos zjadlo ) sie nie zgodze. To zalezy od ladowarki. Zaawansowane ladowarki rozpoznaja kazde ogniwo z osobna i dostosowac prad ladowania do kazdego. Rowniez moment wlozenia akku do ladowarki jest dowolny. i kazde z osobna laduje do max pojemnosci a potem podtrzymuje naladowanie.
    dSLR + coś tam...

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez santiblue
    Co do pkt 4 i 6 ( 5 chyba cos zjadlo ) sie nie zgodze.
    A ja sie zgodze bo to co piszesz dalej jest oczywiscie prawda ale dotyczy dowolnego, dalszego juz ladowania akumulatorkow, natomiast ta instrukcja dotyczy pierwszych trzech ladowan ktore wlasnie tak - niezaleznie od typu ladowarki - nalezy przeprowadzac.

  8. #8
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Zaawansowane ladowarki rozpoznaja kazde ogniwo z osobna i dostosowac prad ladowania do kazdego. Rowniez moment wlozenia akku do ladowarki jest dowolny. i kazde z osobna laduje do max pojemnosci a potem podtrzymuje naladowanie.
    Nigdy nie widziałem ładowarki, któraby pokazywała stan naładowania każdego z osobna ogniwa. Może jest.
    TO fakt, że dobre ładowarki mają oddzielne tory ładowania każdego ogniwa. Najpierw sprawdzają poziom rozładowania, dobierają prąd ładowania i ładują.
    Brakuje sensownego argumentu aby powiedzieć, że faktycznie trzeba ładować wszystkie aku tego samego typu, będące w tym samym stanie rozładowania.
    Ale jako drugorzędny argument to to, że akumulatory ładują się równomiernie, mniej więcej w tym samym czasie, ładowarka obciążona jest równomiernie.
    Poza tym podczas ładowania aku się grzeją! W zimie jak grzeją się wszystkie w domu jest trochę cieplej :wink: .
    //mj

  9. #9
    elmartinez
    Guest

    Domyślnie

    Sory za tak długie milczenie ale nie miałem dostepu do komputera. Dzieki za rade. Zrobiłem jak napisaliscie. Jest lepiej. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •