Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: 350D jak zmusić lampę do błysku FP ???

  1. #1

    Domyślnie 350D jak zmusić lampę do błysku FP ???

    Chciałem zrobić zdjęcie przy czasie 1/4000s z lampą Sigmą EF500 ustawioną z boku na statywie. Błysk tej lampy miał byc wyzwalany bezprzewodowo przez to małe badziewko w aparacie. Ale za cholere nie mogę zmusic tej małej lampki do działania z czasami krótszymi niż 1/200s. Poprostu jak podnoszę lampkę do góry automatycznie zmienia mi czas na 1/200 chyba że jest dłuższy.
    Czy jest możliwość odpalania tej małej lampki w trybie szybkiej synchronizacji???

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gonzo44
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    był Kraków, był Gdańsk, jest Kraków :-)
    Wiek
    42
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Wyglada na to ze sie nie da :-(

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    468

    Domyślnie

    zaluz jakas inna lampe (systemowa)
    350 D z gripem, sigma 18-125, kit, 580 ex, 2x1GB ELITE PRO I 512 ZWYKLA OBIE KINGSTON + 256 od canona

  4. #4
    Bywalec Awatar esenpe
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Warmia
    Wiek
    40
    Posty
    173

    Domyślnie

    jezeli chodzi o ef500 da sie to zrobic w M i Tv
    [OKO] - [20D | C18-55IS | C50 | S70-300APO | S600R | TAMRAC ]

  5. #5

    Domyślnie

    Powiedz jak to da się zrobić?
    Nie chodzi o odpalenie EF500 w trybie FP ale o wbudowaną lampkę. To że EF500 działa w tym trybie to wiem. Ale jak ściągnę Sigmę na statyw to jakos ją muszę odpalic więc daję ją na slejwa a za mastera robi wbudowana i wyzwala Sigme. Ale problem jest w tym że wbudowana nie chce działać z czasami poniżej 1/200. Bo przy podniesiniu wbudowanej czas sie automatycznie zmienia na 1/200 bądź dłuższy(o ile jest nastawiony).

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Da się wyzwolić sigmę EF 500 Super z lampy wbudowanej ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #7

    Domyślnie

    OCzywiście że się da. Tylko mi chodzi jak to zrobić przy czasie krótszym od 1/200s.

  8. #8
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gregg
    Chciałem zrobić zdjęcie przy czasie 1/4000s z lampą Sigmą EF500 ustawioną z boku na statywie. Błysk tej lampy miał byc wyzwalany bezprzewodowo przez to małe badziewko w aparacie. Ale za cholere nie mogę zmusic tej małej lampki do działania z czasami krótszymi niż 1/200s. Poprostu jak podnoszę lampkę do góry automatycznie zmienia mi czas na 1/200 chyba że jest dłuższy.
    Czy jest możliwość odpalania tej małej lampki w trybie szybkiej synchronizacji???
    Nic z tego 8) ... wbudowana lampka ma czas czas synchro 1/200s i nic nie wymyślisz. Jest to prosta lampa z jednym błyskiem, a nie jak zewnętrzne lampy z błyskiem sekwencyjnym (HSS, FP) :-| . Potrzebujesz zewnętrznej lampy z HSS do wyzwalania tej Sigmy jeśli chcesz mieć krótsze czasy. Albo kup sobie przewód Off-Camera Shoe Cord 2... tylko to się sprawdza przy niedużych odległościach lampy od aparatu, chociaż można go pociąć i przedłużyć trochę... nie widzę przeciwskazań .
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gregg
    OCzywiście że się da. Tylko mi chodzi jak to zrobić przy czasie krótszym od 1/200s.
    Jak ?

    ....

    Ok, coś mi się udało, ale przydałaby się instrukcja PL. Posiada ktoś ?
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 12-09-2005 o 00:33
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #10
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    Jak ?
    Co jak? ;-) Lampa w body błyska, fotocela w Sigmie załapuje błysk i sigma błyska ... tylko dalej problem, że po podniesieniu lampy wbudowanej body wymusza min. 1/200s czas ekspozycji :-| .
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •