Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: 350D jak zmusić lampę do błysku FP ???

  1. #21

    Domyślnie

    Diodak jak sprawdzisz to daj znać..

  2. #22
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gregg
    Diodak jak sprawdzisz to daj znać..
    Sprawdziłem ale nie na Sigmie (bo już jej nie mam) tylko na swoim Canonie 380EX ale efekt powinien być ten sam. Lampkę wyzwalałem przewodem z gorącą stopką. Manualnie na lampie ustawiłem HSS i pstryknąłem z czasem 1/2000s. Poniżej znany wszystkim efekt . Okazuje się, że potrzeba pełnego przeniesienia funkcji lampy za pomocą 4 dodatkowych styków systemowych :-| . Więc najprościej jest kupić Off-Camera Shoe Cord 2 i wydłużyć go samemu. Wcale nie musi wyglądać po przeróbce źle... zastosować wielożyłowy czarny przewód w jednej wiązce z izolacją o przekroju koła, założyć w miejscach lutowania czarne rurki termokurczliwe i mamy już lampę z HSS/FP oddalona nawet o 5 metrów od aparatu . Korektę mocy można robić manualnie na lampie.

    W mojej 380EX mogę jedynie włączyć HSS, ale częstotliwością poszczególnych błysków składowych steruje body poprzez wszystkie styki. Jest jakaś szansa na odpalenie tej Sigmy (i innych lepszych) w trybie manualnym. Możesz spróbować pobawić sie ustawieniami, ale wydaje mi się, że szanse marne :P
    Ostatnio edytowane przez Diodak ; 14-09-2005 o 17:08
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •