Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: dosc pilne :) wycena

  1. #1
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie dosc pilne :) wycena

    wlasnie wrocilem z koncertu Marka Torzewskiego.. nawiasem mowiac dal czadu razem z cala swoja rodzina.. jego menager poprosil mnie o sprzedanie paru zdjec (po ogladnieciu) na plakat jego koncertow.. zdjecia na szczescie wyszly ostre i w dobrych kadrach.. a ja bladego pojecia nie mam na ile wyceniac zdjecia ktore maja isc na glowny jego plakat

    help me
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Targuj sie - PAP sobie zyczy za fotke od 130zl
    Ja za kilka zdjęc miasta do gazety zainkasowalem 100$
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Jesli jest to fotka pstryknieta 'przy okazji' a nie na specjalne zamowienie (czyli rozliczana na zupelnie innych zasadach) to ja byz sugerowal min. 300 zl przy jednorazowym wykorzystaniu plakatowym, a min. 500 zl jesli kupujacy ma ochote do dowolnego wykorzystywania zdjecia (inne publikatory). No chyna, ze 'kupujacy' albo artysta to znajomy, wowczas kasy bym nie bral i liczyl jedynie na "slawe i rozglos". Zreszta ja ogolnie wyznaje zasade, ze jak cos robie dla kogos to albo za sensowna kase (trzeba sie cenic) albo "za slawe, chwale i dziekuje". Juz kilka razy rezygnowalem z wynagrodzenia ("redakcja moze zaplacic tyle i tyle" - jakies smieszne pieniadze) i albo odmawialem sprzedazy, albo w ramach "niepalenia" mostow lub checi zrobienia kumus przyjemnosci dawalem zdjecia za darmo. Raz tylko zrobilem awantuje jak diabli, jak pod moim zdjeciem pojawil sie napis: fot. Iks Ygrekowski.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    60
    Posty
    614

    Domyślnie

    kolega trochę robi dla damskiego czasopisma i kasuje ich srednio 300-500 pln za szt.
    Heniek

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    tak jak piszal Pszczola, znajomy zdjecie sprzedane przypadkowo = slawa i chwala, w innych wypadkach masz to http://www.zpaf.pl/test/content/prawa_aut/tabele.php i w zaleznosci od upodoban dolicz swoja marze :-) ... zeby pozniej bylo z czego schodzic :-)

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    a jest jakas wycena zdjęcia które wstawia sie na www ? Pytam sie bo nie widze w tym linku podanym przez Jac'a

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    wrocław / łódź
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    a jest jakas wycena zdjęcia które wstawia sie na www ? Pytam sie bo nie widze w tym linku podanym przez Jac'a
    http://www.zpaf.pl/test/content/praw...338f2e4f8d0b98

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    a jest jakas wycena zdjęcia które wstawia sie na www ? Pytam sie bo nie widze w tym linku podanym przez Jac'a
    Ale i do tego trzeba podejsc z glowa. Jak zglosil sie do mnie jakis fascynat grzybologiczny z prosba o zezwolenie na wystawienie zdjec grzybow (ktore kiedys zrobilem) na jego stronne www o grzybach wlasnie, to zgodzilem sie bez problemow zastrzegajac tylko aby na tamtych stronach zdjecia byly dokladnie opisane co do ich autora.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pszczola
    Ale i do tego trzeba podejsc z glowa.
    Rabujmy bogatych, za darmo dajmy biednym
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  10. #10
    Uzależniony Awatar asterix
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Londek.. UK
    Wiek
    44
    Posty
    793

    Domyślnie

    wlasnie wrocilem ze spotkania z menagerem.. ogolnie w zamian za cieple przyjecie.. no i to, ze troche sobie pogadalem z tenorem postanowilem, jako ze jestem zupelnym amatorem w fotografii oddac zdjecia za darmo. Jedynie podpis na plakatach wyrazny z moim nazwiskiem i kontaktem a plakaty sa na cala europe wiec bede sie teraz szczycil w kazdym razie pojade tez z nimi do Rzymu na koncert z pelna akredytacja do robienia fotek
    Canon 5d II | Canon EF 85mm f/1.2L II USM | Canon TS-E 24mm f/3.5 L II Tilt-Shift | Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM | Follow Focus TrusMT NT4 | Gini's Shoulder Rig DSLR-17 | Zoom h4n + audiotechnika at875r | SmallHD DP6 | Glidecam 2000 PRO | Oswietlenie i duperele, baterie i bateryjki, kabliska i kabelki, plecaki i szkrzyneczki... ahh is statywy Libec'a.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •