Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Błednie zapisane foty na karcie Lexar - jak odzyskac?

  1. #1

    Domyślnie Błednie zapisane foty na karcie Lexar - jak odzyskac?

    Witka,

    Mam naprawde duzy problem. Robilismy na sesji dla niemalego klienta foty na 10D+Lexar 1GB 80x Proff. I co ? I jedna karta nie chce szczytac wszystkich fot.
    Aparat pokazuje zrobionych zdjec 56 a zostalo mu wolnych 2. Czyli cala karta zapelniona ale zdjec troche malo (w RAW'ach). Odpalam czytnik a tam w jednym folderku te nasze 56 zdjec a w reszcie (2 foldery) jakies pliki nazwane chinskimi krzaczkami (jak w necie gdy nie masz zainst. czcionek).
    I teraz pytanie jak te pliki ktore sa, bo zajmuja pamiec, odzyskac i jak przywrocic im postac fotek?
    (pliki krzaki sa nie do ruszenia system nie chce ich skopiowac wogole)
    56 zdjec spoko sie kopnely.

    Jakie Wasze zdanie?
    Image Rescue?
    Pomocy!!!!!!!!!!1

    dOMO

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Calliactis
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Kraków / Nowy Sącz
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    Był takie programik który się nazwyał PCInspector - darmowy, miał moduł do odzyskiwania plików zarówno z dysków jak i kart pamięci... Zdaje się, że znajdziesz go tutaj: http://www.pcinspector.de/smart_medi...ry/welcome.htm - ale nie wiem czy tam jest ta pełna wersja... Ewenytualnie wyślij kartę pamięci do OnTrackData lub do krakowskiej Kuźni Komputerowej - tam na pewno Ci pomogą... W każdym razie nie zapisuj nic na tej arcie, nie formatuj, nie rób NIC - ewentualnie poza próbą odczytu...
    5D mkII | 17-40 f4L | 24-70 f2.8L | 85mm f1.8 USM | 580EX II | 430 EXII |
    rozdarty pomiędzy architekturą a fotografią...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Ja kiedyś bawiłem się programem Photorescue (nie jest darmowy), ale mi zadziałał.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Semtex
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    52
    Posty
    347

    Domyślnie

    pc inspector jest ok - poza tym jest program ontrack recovery - chyba nawet jest trial a jak już nic nie da to to ontrack biuro - jeszcze jedno sprawdz sobie lexar media rescue czy nie masz bad sectorów - program jest darmowy na stronie lexara - też odzyskuje zdjęcia + testuje karte pod względem uszkodzeń
    5d + L plecak

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    A moze sprobowac GetDataBack ? IMHO rewelacyjny program...
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  6. #6
    Uzależniony Awatar Diodak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    696

    Domyślnie Odzyskiwanie danych

    Mój kolega również poleca GetDataBack, a ja ze swojego doświadczenia w odzyskiwaniu danych niemałego zresztą nieskromnie mówiąc ;-), mogę w ciemno polecić EasyRecovery Pro OnTracka właśnie. Odzyskasz wszystko, w najgorszym wypadku nie będziesz miał oryginalnych nazw plików .

    Jest też sporo programów stricte do odzyskiwania fotek z CFów i innej maści kart pamięci np. MediaUndelete firmy FileRecoveryTools. Program przelatuje każdy sektor karty i wszystko co znajdzie zapisuje na dysku. Można trafić nawet na jakieś starsze fotki lub ich... połówki .
    Ostatnio edytowane przez Diodak ; 11-09-2005 o 00:51
    EOS 450D, EF 24mm 1.4 L, EF 50mm 1.2 L, EF 24-105mm L, EF-S 10-22mm

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie dziekuje za Wasze uwagi i pomoc. Przetestuje i jak sie uda to opisze sprawe. Pozdrawiam - Domino.
    PS: Dzieki za szybkie odpowiedzi.

  8. #8

    Domyślnie

    Udalo sie, zdjecia odzyskane. Oto wyniki:

    EasyRecovery Professional 167 fot (RAWy) zajelo mu to 7-8 min
    ImageRescue Lexara 158 fot (RAWy) tu 30 min

    Chyba tylko ze 3-4 sie odzyskaly, ale nie byly czytelne przez system (nie wyswietlaly sie)

    Dzieki jeszcze raz.

    Pozdry
    dOMO

  9. #9
    Bywalec Awatar PALOMBO
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    136

    Domyślnie

    A CZY W TEN SAM SPOSÓB ( TYM PROGRASMEM ) MOŻNA ODZYSKAĆ USZKODZONE PLIKI .
    Według kompa na mojej 1GB karcie Kingstona zmieściło się 100GB , są jakieć dziwne nazwy ( robaczki ) katalogów . zdjęcie te które pokazuje nie dają się otwierać .

    POMOCY !!!!!!

    Z góry dzięki
    20D , latarka i jakieś szkło

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •