Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 78 z 78

Wątek: [christof] Gorce, Tatry, ... i Suwalszczyzna

  1. #71
    Dopiero zaczyna Awatar fabio87
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    28

    Domyślnie

    42. przeszkadza przepalenie nieba i slady po butach ogolnie przyjemny widoczek
    43. co mialo byc tematem zdjecia kijki i co dalej?
    44. najlepsze z serii
    45. zle kadrowanie taki zwykly pstryk
    46. slabe
    47. jest pierwszy plan jest piekny widok tylko troche zabraklo swiatla ogolnie dobre zdjecie
    48. krokusy i co dalej? zdjecie moglo miec potencjal jesli bys zrobil z zabiej perspektywy i bez przepalnienia nieba

    ja bym zostawil 44 i 47
    pozdrawiam

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez christof Zobacz posta
    Forum Canon-Board to głównie forum sprzętowe, gdzie oprócz tego można powymieniać uwagi na temat zdjęć tym sprzętem zrobionych.
    To forum NIE jest forum sprzętowym. Wiem że wielu ludzi, włączają paru modów, używa to jako tanią wymówkę przed własną twórczą ignorancją, ale to forum jest takim jakie czynią go forumowicze. A kłam Twojemu stwierdzeniu daje fakt że jest tutaj publikowane wiele znakomitych prac które powinny służyć jako wzorzec dla innych.

    Sorry za mój bardzo krytyczny ton, ale był on sprowokowany bezmyślnymi zachwytami forumowiczów nad bardzo, bardzo przeciętnymi pracami, a często nawet bardzo słabymi.
    Gdyby reakcja była odwrotna, czyli jakby Twoje prace miały opinie wyłącznie negatywne - jak moja, to wtedy przyjąłbym pozycją odwrotną i starałbym się napisać konstruktywne i zachęcające uwagi. Jednak uznałem że dostałeś już wystarczającą dawkę pozytywizmu od innych, więc była pora na "reality check".

  3. #73
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    206

    Domyślnie

    Zgadzam się z Elojem. Ot, widoczki, za wyjątkiem nr 12, które ma fajny klimat i po raz kolejny doskonale pokazuje, jak istotne w fotografii krajobrazowej jest światło, które na pozostałych zdjęciach praktycznie w ogóle nie nadawało się do fotografowania.

    Powtarzając po raz kolejny za Elojem - ostatnia seria to niestety równia pochyła.

    Jeśli chodzi o konstruktywną krytykę, a nie 'pojechanie ostro ogólnie', to zwracaj znacznie większą uwagę na światło i rzadziej wyciągaj aparat z torby. Poza tym, przed kliknięciem spustu warto się zastanowić, który element fotografii ma skupić uwagę, który rozproszyć, a który prowadzić z planu do planu. Pomyśl, co ma być głównym 'smaczkiem' zdjęcia (jak w przypadku np. 19). Postaraj się pokombinować z różnymi czasami - ich wydłużenie przydałoby się (jak już ktoś wspomniał) w przypadku serii zdjęć znad morza. Poza tym - w zasadzie przede wszystkim - temat. Spójrz, czym różnią się Twoje zdjęcia morskie od np. tego http://www.cgbyme.pl/gallery/img/foto2/sea-mist.jpg (zdjęcie wyszukane na szybko w Google). Widać na nim temat, zamysł techniczno - artystyczny związany z czasem naświetlania oraz zapewne świadomą decyzją na pozbawienie tego ujęcia kolorów.

    Co do zdjęć górskich, które tutaj przeważają, częstokroć chmury potrafią dać niesamowite efekty (vide - przywołana przez Golka świetna seria ujęć z chmurami w roli głównej), wystarczy je kreatywnie wykorzystać, a nie cyknąć ich masę przewalającą się przez grań.

    Generalnie więcej kombinowania przed wyjęciem aparatu z torby, staranniejsza kompozycja i wyszukiwanie pomysłu na zdjęcie.

    pozdrawiam!

  4. #74
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: [christof] Gorce, Tatry, ... i Suwalszczyzna

    Cytat Zamieszczone przez Eloi Zobacz posta
    To forum NIE jest forum sprzętowym. Wiem że wielu ludzi, włączają paru modów, używa to jako tanią wymówkę przed własną twórczą ignorancją, ale to forum jest takim jakie czynią go forumowicze. A kłam Twojemu stwierdzeniu daje fakt że jest tutaj publikowane wiele znakomitych prac które powinny służyć jako wzorzec dla innych.

    Sorry za mój bardzo krytyczny ton, ale był on sprowokowany bezmyślnymi zachwytami forumowiczów nad bardzo, bardzo przeciętnymi pracami, a często nawet bardzo słabymi.
    Gdyby reakcja była odwrotna, czyli jakby Twoje prace miały opinie wyłącznie negatywne - jak moja, to wtedy przyjąłbym pozycją odwrotną i starałbym się napisać konstruktywne i zachęcające uwagi. Jednak uznałem że dostałeś już wystarczającą dawkę pozytywizmu od innych, więc była pora na "reality check".

    Przepraszam za odgrzebanie, ale nie mogłam się oprzeć....największym nieszczęściem w fotografii jest właśnie to, że są ludzie, którzy wykorzystują sprzęt tylko po to, aby zrobić coś "technicznie idealnego" gubiąc przy tym całą ideologię stojącą za tym, dlaczego człowiek wynalazł aparat fotograficzny: potrzebę uwiecznienia chwili, oddania emocji, dzielenia się obrazem, pokazania innym oczom tego, czego sami nie mogli zobaczyć. To jest fotografia. Taki jest jej cel. Nie jest jej nadrzędną wartością "powalać artystycznie". Żal mi Ciebie Eloi, człowieku, który piszesz, że to "NIE forum sprzętowe"...Ty jesteś sprzętowy, technicznie dobry, ideologicznie pusty. Tak właśnie świadczą o Tobie Twoje komentarze - ich forma i to, co wniosły w ten wątek. To ty jesteś "zwykły i nic nie znaczący" - i powiem Twoją formą - jako 'fotograf' rozumiejący podstawy tej dziedziny, jej wartości i cele i jako krytyk - jesteś totalnym dnem. Przyjąłeś "konstruktywną" krytykę? Powodzenia w dalszym doskonaleniu!


    Jestem na tym forum od wielu lat, jak widać dużo czytam, mało piszę - ale nie umiem przejść obojętnie obok czegoś takiego bo właśnie takie osoby niszczą całą ideę jakichkolwiek "form społecznościowych", które przede wszystkim powinny być miejscem gdzie ludzie DZIELĄ się swoją PASJĄ a nie licytują techniczną doskonałością.

    A to jest właśnie jeden z wątków, który bardzo chciałabym oglądać, i proszę o więcej. I mam nadzieję, że dla Autora przede wszystkim ważne będzie to, że jest tu dla takich ludzi jak ja i wielu tych, którym się podobało. Mam nadzieję, że nie z powodu Eloia wątek umarł, bo takie osoby powinny budzić przede wszystkim współczucie.

    Pozdrawiam
    MW

  5. #75
    Bywalec Awatar christof
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: [christof] Gorce, Tatry, ... i Suwalszczyzna

    Cytat Zamieszczone przez malwes Zobacz posta
    Przepraszam za odgrzebanie, ale nie mogłam się oprzeć....

    A to jest właśnie jeden z wątków, który bardzo chciałabym oglądać, i proszę o więcej. I mam nadzieję, że dla Autora przede wszystkim ważne będzie to, że jest tu dla takich ludzi jak ja i wielu tych, którym się podobało. Mam nadzieję, że nie z powodu Eloia wątek umarł, bo takie osoby powinny budzić przede wszystkim współczucie.
    Dzięki, w sumie trochę wątek właśnie umarł przez to, myślę, że podcięło mi skrzydła. Skoro są jednak jeszcze osoby, które oglądną parę zdjęć to chętnie dodaję. Zmobilizowałeś mnie - dzięki! Wrzucam parę (jesiennych) zdjęć z Tatr i świeże z Dolomitów:

    Dolina Pięciu Stawów

    49.

    50.

    Tre Cime di Lavaredo

    51.

    52.

    53.

    54.

  6. #76
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: [christof] Gorce, Tatry, ... i Suwalszczyzna

    Przepiękne krajobrazy. Szczególnie 51-sze ma niesamowity klimat. Mam wrażenie, że parę kroków i za mgłą, za głazem, dostrzegłabym Czarnoksiężnika Merlina (nie ten kraj oczywiście, ale co tam. Tatry są mi bliskie, w tym roku pierwszy raz pojechaliśmy tam z synkami. Starszy to już duży piechur ale mały dopiero rozwija skrzydła...wprawdzie zawiedziony był Kasprowym bo nad szczytami nie latały SMOKI (a z jakichś powodów powinny:/) za to wszystkie potoki, mostki, głaziki w dolinkach były jego....wspaniałe uczucie kiedy można dzielić swoją pasję z małymi ludzikami.

    Powodzenia i czekam na więcej.
    Pozdrawiam,
    Gosia
    Moja pasja
    Facebook

  7. #77
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: [christof] Gorce, Tatry, ... i Suwalszczyzna

    Cytat Zamieszczone przez malwes Zobacz posta
    Przepraszam za odgrzebanie, ale nie mogłam się oprzeć....największym nieszczęściem w fotografii jest właśnie to, że są ludzie, którzy wykorzystują sprzęt tylko po to, aby zrobić coś "technicznie idealnego" gubiąc przy tym całą ideologię stojącą za tym, dlaczego człowiek wynalazł aparat fotograficzny: potrzebę uwiecznienia chwili, oddania emocji, dzielenia się obrazem, pokazania innym oczom tego, czego sami nie mogli zobaczyć. To jest fotografia. Taki jest jej cel. Nie jest jej nadrzędną wartością "powalać artystycznie". Żal mi Ciebie Eloi, człowieku, który piszesz, że to "NIE forum sprzętowe"...Ty jesteś sprzętowy, technicznie dobry, ideologicznie pusty. Tak właśnie świadczą o Tobie Twoje komentarze - ich forma i to, co wniosły w ten wątek. To ty jesteś "zwykły i nic nie znaczący" - i powiem Twoją formą - jako 'fotograf' rozumiejący podstawy tej dziedziny, jej wartości i cele i jako krytyk - jesteś totalnym dnem. Przyjąłeś "konstruktywną" krytykę? Powodzenia w dalszym doskonaleniu!


    Jestem na tym forum od wielu lat, jak widać dużo czytam, mało piszę - ale nie umiem przejść obojętnie obok czegoś takiego bo właśnie takie osoby niszczą całą ideę jakichkolwiek "form społecznościowych", które przede wszystkim powinny być miejscem gdzie ludzie DZIELĄ się swoją PASJĄ a nie licytują techniczną doskonałością.

    A to jest właśnie jeden z wątków, który bardzo chciałabym oglądać, i proszę o więcej. I mam nadzieję, że dla Autora przede wszystkim ważne będzie to, że jest tu dla takich ludzi jak ja i wielu tych, którym się podobało. Mam nadzieję, że nie z powodu Eloia wątek umarł, bo takie osoby powinny budzić przede wszystkim współczucie.

    Pozdrawiam
    MW
    Myślę że poprzez taki personalny atak robisz dokładnie to co tak piętnujesz. Proszę nie idź tą drogą. To się nadaje na kartkę .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #78
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: [christof] Gorce, Tatry, ... i Suwalszczyzna

    Nie wchodze w uzasadnienie "powrotu" - najwazniejsze, ze bedziesz pokazywal swoje zdjecia -a zawsze lubilem je ogladac. Byles kiedys aktywnym forumowiczem i takie powroty sa dobre dla forum - nie mozna sie tak szybko zniechecac :-) (a Eloi tez mial duzy wklad w to forum w przeszlosci - przynajmniej nie bylo z slodko i nudno....:-))

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •