Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: ...miał już 5D w garści...

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy
    ksiądz na ołtarzu już trochę mniej..
    hmmmm....

    chyba PRZY ołtarzu ;-)

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    to klapnięcie ma urok ale czekajcie zaraz producenci wprowdzą polifoczne klapnięcia do kopaktów...
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    ja tam lubie dzwięk klepiącego lusterka
    ja też, zwłaszcza jak założę Sigmę 105, wtedy jest inne echo

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    45
    Posty
    109

    Domyślnie

    Ehh, czekam jak to 5D bedzie w cenie obecnego 20D, to wtedy zajrze na moje konto w banku, przelicze czy zostanie na chleb bez masla i kupie to cudo.
    Canon Rulezzz

  5. #15

    Domyślnie

    20 D nie ma sobie równych jeśli chodzi o trzask lustra, szczególnie gdy strzelasz seriami.
    Kiedyś zrobiłem kawał Nikoniarzowi, który na ślubie wchodził mi bez przerwy w kadr. Kiedy przynierzał się do zdjęcia strzeliłem mu znienacka serię (tak z 10 zdjęć) nad samym uchem.
    Biedaczek mało się nie przewrócił.

    Pozdrowienia

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz
    Jeden koles na forum dpreview tez juz mial 5D w garsci i pisze:

    "(...) almost silent shutter sound the 5D made. Its quieter than my 10D! Quieter than any other camera I've used before."

    :grin: Yes! :-D
    a to ciekawe, bo ja czytałem (teraz już nie jarzę dokładnie gdzie), że 5D wali lustrem jak moja teściowa pałką kiedy robi kotlety ;-) Nie mogę tego teraz znaleźć, ale koleś pisał, że dźwięk 20D to cichy szmer przy trzasku 5D....
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    52
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    a to ciekawe, bo ja czytałem (teraz już nie jarzę dokładnie gdzie), że 5D wali lustrem jak moja teściowa pałką kiedy robi kotlety ;-) Nie mogę tego teraz znaleźć, ale koleś pisał, że dźwięk 20D to cichy szmer przy trzasku 5D....

    Powiem tak. Jest dużo cichszy niż 20D. Wiem bo mam i to właśnie moją zabawkę na BiN w Mariottcie oglądał kolega Oskarkowego.

    A jeśli chodzi o szerokie kąty to nie do końca powiedziałem że 16-35 jest gorszy od 24-70. Powiedziałem że jestem bardzo mile zaskoczony jakością mojej 24-70 na 5D.

    Z innych rzeczy które mi się w nim podobają to:

    Wizjer jest naprawdę dużo lepszy niż w 20D.

    Szumy jeszcze niższe niż w 20D. Nawet ISO 3200 jest niezłe. Jeszcze nie próbowałem Neat Image ale nawet bez niego jest nieźle.

    Lepiej leży w ręce i ma gripa wykonanego tak jak korpus (magnez z aluminium powlekany tym samym tworzywem sztucznym).

    Wreszcie jest zarządzanie folderami i możliwość przeglądania zdjęć co 10, 100, z kolejnego dnia.

    Wyświetlacz o niebo lepszy + większe fonty. Z ciekawostek info podaje wielkość zdjęcia w Mb (RAW ma ok 12.2 MB a JPG od 3.3 MB do 8.65 MB - w trybie Fine)

    Czego mi brak? Stałej informacji o ISO w wizjerze. Jest owszem info gdy zmieniamy ISO pokrętłem ale to już było w 20D...

    Corwin
    2 Aparaty Canon, worek obiektywów, dwie lampy i wężyk

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Corwin
    Powiem tak. Jest dużo cichszy niż 20D. Wiem bo mam i to właśnie moją zabawkę na BiN w Mariottcie oglądał kolega Oskarkowego.

    A jeśli chodzi o szerokie kąty to nie do końca powiedziałem że 16-35 jest gorszy od 24-70. Powiedziałem że jestem bardzo mile zaskoczony jakością mojej 24-70 na 5D.
    [..]
    Ups.. Właśnie chyba tak działa głuchy telefon.. W dodatku za przekaźnik służył zawistny nikoniarz, więc i tak dobrze, że nie wyszło, że Twoja piątka jest różowego koloru :-D
    Byłbyś tak miły, żeby podzielić się przykładowymi rawami?
    W sumie z jakiego szkła i na jakich iso jest mi obojętne. Chętnie poślinię się przy czymkolwiek
    Jarek

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    52
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy
    Ups.. Właśnie chyba tak działa głuchy telefon.. W dodatku za przekaźnik służył zawistny nikoniarz, więc i tak dobrze, że nie wyszło, że Twoja piątka jest różowego koloru :-D
    Byłbyś tak miły, żeby podzielić się przykładowymi rawami?
    W sumie z jakiego szkła i na jakich iso jest mi obojętne. Chętnie poślinię się przy czymkolwiek
    Jako że jesteś z Warszawy to może po prostu umówimy się i sam sobie pstrykniesz kilka zdjęć. Będziesz wiedział co chcesz sprawdzić i to będzie chyba najlepsze rozwiązanie.

    Pozdrówka
    Corwin
    2 Aparaty Canon, worek obiektywów, dwie lampy i wężyk

  10. #20

    Domyślnie

    Panowie ..... już macie to cacko jak miło Ciekaw jestem jak w rzeczywistości ten sprzęt siesprawuje i czy warto wchodzić w amortyzacje bo niestety będzie sporo powyżej minimalnej wartości jaka określa co jest a co nie środkiem trwałym .... a do tego jeszcze trza dokupić gripa ;(
    Analog i cyfra

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •