Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 134

Wątek: Komu i jak działają Sigmy?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie

    Mam Sigme 30/1.4 . W sklepie byla pierwszym testowanym egzemplarzem, chociaz drugi tez nie byl zly. Trafia dobrze takze i na wiekszych dystansach, na 1.4 wystarczajaco ostra [ robiac z reki czesto to samemu jest sie winowajca nieostrosci, gdy sie czlowiek trzesie ]. Raz sluzyla takze na innym egzemplarzu 30d oraz na 350d kolezanki - i z ostroscia nie bylo problemu na obu, na 350d AF byl troche mniej celny jak gdyby. Jak dla mnie to kwestia wybrania dobrego egzemplarza, chetnie kupie inny obiektyw sigmy gdy tylko fundusze pozwola a bedzie w pewnych aspektach lepsza od konkurencji [ glownie w relacji jakosc/cena ]

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    41
    Posty
    992

    Domyślnie

    Sigma 18-50/2.8 Macro - bez zarzutu, sprawdzałam na focus chartach - trafia skubana idealnie AF spokojnie daje radę (a i trochę sportu się trafiało), chyba częściej to 70-200/4 nie mógł się odnaleźć. Jedyne co niepozytywnego to to, że zaliczyłą awarię -- dokładnie nie wiem jaką, bo niemiecki serwis się nie wyspowiadał (sklep tam wysłał, podobno polski dłużej by robił) -- obiektyw się zablokował na jednej ogniskowej i nie można było nic ruszyć. Do wykonania serii DX nie mogę się przyczepić, i dają fajniejsze pokrowce niż Lki ;-)
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    S50 1.4 10/10 trafień. Obiektyw był kalibrowany przez pierwszego właściciela.

  4. #14

    Domyślnie

    Witam. Mam od 3-ch lat sigmę 30/1,4. Kupioną w sklepie internetowym bez wybierania. Było tak sobie. Przy f/1,4 ostrośc taka sobie, widoczne wady chromatyczne, nawet w centrum kadru, ostra przyzwoicie była od f/2,8, a nie za bardzo o to mi chodziło. Wykazywała rozrzut ostrości- głównie frontfokus. Po dwóch miesiącach wysłałem ją do kalibracji z 10D. Po powrocie obiektywu- raczej bez zmian. Frontfokus przestał być tak widoczny, za to teraz obiektyw ustawiał ostrość raz przed, a raz za celem. Przestałem lubić Sigmę i zacząłem używać ją głównie z konieczności. Po dwóch latach kolega któremu ją pożyczyłem stuknął frontem obiektywu o framugę drzwi (przyznał się dopiero po diagnozie serwisu). Kupiłem w tym czasie 40D i zauważyłem przy sporadycznym używaniu 30-tki że ostrośc nie za bardzo daje się ustawiać. Wysłałem do serwisu do kalibracji z 40-tką. Diagnoza- uszkodzona oś optyczna obiektywu. Naprawa kosztowała parę stówek. Sprzęt wrócił do mnie, a ja zniechęcony poprzednimi działaniami z Sigmą zacząłem nią robić zdjęcia. I co? REWELACJA!!!!! Takiej ostrości jaką mam w Sigmie od przesłony f/1,4 nie ma nawet 85/1,8 Canona przy pełnym otworze. Przy f/1,6 zdjęcia są wprost genialnie ostre. Zniknęły wady chromatyczne, a obiektywu prawie nie zdejmuję z aparatu- stał się moim ulubionym. Nadal czasami myli się w łapaniu autofokusa, ale jest to może 10% zdjęć. Podobną ilość pomyłek robi też wspomniany 85/1,8- używam tych obiektywów w marnym świetle zastanym i rzecz jest zrozumiała.
    Teraz sam nie wiem co mam polecać chętnym do zakupu Sigmy 30/1,4- trzeba mieć chyba zapas 500-700 zł, od razu po zakupie trzepnąć obiektywem o krzesło i wysłać na naprawę uszkodzenia do serwisu- wygląda na to że są w stanie poprawić spapraną robotę po Japończykach.
    Swoją drogą kontrola jakości w Sigmie jest na poziomie radzieckiej fabryki Zenitarów (tego też musiałem wymieniać, bo pierwszy egzemplarz nie ostrzył na nieskończoność).
    Sigmo droga, japońska, toż to WSTYD!
    Pisanie w folderach że "Sigma jest jednyą z ostatnich firm które produkują wszystkie obiektywy w Japonii" może wywołać z mojej strony uwagę że lepiej by było chyba przenieść tę produkcję do Chin czy Malezji, a najlepiej od razu do Foto-Technika w Gdyni.
    Podziękowania dla Panów i Pan z serwisu że uratowali mój (aktualnie) ulubiony obiektyw od nieuchronnego sprzedania (choć nie zrobili tego za darmo).

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    17-35/2.8-4
    przed kalibracja porażka (FF) po bez zarzutu (jednak kalibracja to 1 wielki koszmar w sigmach jeżeli obiektyw jest nieprogramowalny, zawsze lepiej zapytać przed zakupem w serwisie jak wygląda sytuacja - inaczej min. 30dni z głowy)

    po kalibracji miazga dla mnie, akceptowalnie ostra od 2.8 na 17mm i od 4 w dalszym zakresie.

    AF - naprawde niewiele wolniejszy niz USM w 70-200 kumpla ktora mialem okazje uzywac

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    89

    Domyślnie

    Sigma 10-20
    Byla troche mydlana z jednej strony ( lewej) wiec wyslalem do kalibracji.
    Po kalibracji jest tak dobra ze nie zdejmuje z aparatu
    Zadnych klopotow.

    sztajmes

  7. #17

    Domyślnie

    Hejo,
    mam 50/1.4 i 12-24 kupione na ebayu, więc bez selekcji.
    Obie śmigają jak wściekłe bez żadnych regulacji - chociaż mam microadjustment w aparacie, to nie było potrzeby używać.
    To tyle jeśli chodzi o działanie AF i współpracę z Canonem - co do innych cech tych 2 szkieł to nie powiem nic, bo to nie ten wątek, ale w sumie by można było książkę napisać...
    Moja dobra rada - nie bać się Sigmy! Kochać Sigmę!
    Z 7D powinno być jeszcze lepiej... dużo chyba zależy od systemu czujników AF w body.
    Fotografuję bez pośpiechu... Mój sprzęt: 1/ Dobre i wygodne buty. 2/ Zestaw "Małpa z Brzytwą" czyli ΣSIGMALux 50mm f/1.4 EX DG HSM z przypiętym 5DMkII, zoom nożny, flash... jaki flash???
    3/ Czasem także ΣSIGMA 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG HSM i Carl Zeiss Planar T* 1.4/85 ZE

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    31
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ernest_DLRS Zobacz posta
    Zasada jej działania jest następująca - strzały z bliska (1-1,5m) są ostre jak żyleta już na f/1.6, strzały z odległości paru metrów (1,5-3m) są ostre przy przymknięciu do f/2-2.5, Na f/4.5 jest żyleta w każdych warunkach. Trafia bezbłędnie
    Heh, skoro z bliska jest otro od (prawie) pełniej dziury, a z daleka po domknięciu o 1.5 działki, to chyba właśnie NIE trafia bezbłędnie. Przecież chyba nie może być tak, że odlegość sama w sobie wpływa na ostrość - tu musi być wada AFu. Słyszałem opinie o tym, że Sigmy z bliska trafiają świetnie, natomiast z paru metrów BF/FF jest na pół metra (taką sytaucję miał bodaj MMM). Fakt, że po znacznym domkięciu jest ostro i z bliska, i z daleka, jeszcze bardziej utwierdza w tym przekonaniu - im większa GO, tym mniej widoczne błędy autofocusa.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    44
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Było:
    24/2.8 - na analogu miód (ostrość, kolory, zniekształcenia), ale z cyfrą nie gada.

    Mam:
    24/1.8 - miód do kwadratu (ostrość, kolory, zniekształcenia, bokeh), AF w miarę szybki, celny przeciętnie (tak 1/5 do kosza).
    17-70/2.8-4.5 - najlepsza sigma jaką miałem jeżeli chodzi o AF (trafia w 95%), ostrość bardzo dobra, wadą jest tylko ciemny koniec (wersja z OS by się przydała).
    28-70/2.8 - na analogu jestem zadowolony - bardzo ostra po lekkim domknięciu, jedynie bardziej miękka przy 70. Na cyfrze działa tylko na pełnej dziurze.

    Żadna nie była kalibrowana, 17-70 kupowana korespondencyjnie w USA...
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    Heh, skoro z bliska jest otro od (prawie) pełniej dziury, a z daleka po domknięciu o 1.5 działki, to chyba właśnie NIE trafia bezbłędnie. Przecież chyba nie może być tak, że odlegość sama w sobie wpływa na ostrość - tu musi być wada AFu. Słyszałem opinie o tym, że Sigmy z bliska trafiają świetnie, natomiast z paru metrów BF/FF jest na pół metra (taką sytaucję miał bodaj MMM). Fakt, że po znacznym domkięciu jest ostro i z bliska, i z daleka, jeszcze bardziej utwierdza w tym przekonaniu - im większa GO, tym mniej widoczne błędy autofocusa.
    Zgadza się, ale to ponoć przypadłość 50-tek. W 30-tkach raczej nie spotkałem się z tym problemem - u mnie ostrość porównywalna niezależnie od odległości. Tak więc raczej to walnięta sztuka...
    C7D | S30 1,4 | C17-55 2,8 | S50-150 2,8

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •