Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [karolosz] makro i takie tam...

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie [karolosz] makro i takie tam...

    Witam, troszkę czasem popstrykuję to tu to tam...:-D.
    Czaem trzeba usłyszec pare gorzkich słów, żeby pójśc w dobrym kierunku...:-D...
    Tak więc.. proszę o Wasze uwagi....
    1.

    2.

    3.

    4.

    5.
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    hmm no comment....?? brak komentarzy = zły znak, znaczy się zdjecie nie przyciąga uwagi, bark odbiorców, szukac próbowac dalej.......

    na wszelki wypadek (jakby komuś się jednak chciało coś napisac) dodam jeszcze trochę tych pseudo fotów....
    6.

    7.

    8.
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Bogdan56_Ch
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Chrzanów
    Posty
    377

    Domyślnie

    Wybacz, ale patrząc na twoje zdjęcia męczy się wzrok. Masz źle przemyślane fotki. Mała głębia ostrości jest stosowana przy naprawdę malutkich żyjątkach. Tak naprawdę to tylko kwiatki (4 i 5) wyszły tak że można z przyjemnością zawiesić wzrok. Żaba, niezbyt przemyślane rozmycie, motyle, ostrość nie tam gdzie potrzeba, mszyce... tu miałeś pole do popisu, ale niepotrzebnie robiłeś z daleka i te rozmycia z przodu i z tyłu ładne ale niepotrzebne. A wystarczyło się skupić na pojedynczym osobniku, ukazać go na co najmniej połowie klatki i to byłoby prawdziwe makro. Jedyne co mi się podoba w zdjęciach to piękne rozmycia tła.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    45
    Posty
    133

    Domyślnie

    Nie jestem ekspertem od makro, ale na pierwszych dwóch fotkach GO faktycznie jest źle dobrana. Przy ostrzeniu na oko zwierzaka fragment łapy znalazł się w płaszczyźnie ostrości, a pozostała jej częśc nie. IMHO nie wygląda to najlepiej (zwłaszcza na fot. #1). Na fot. #7 jasny kamyk na pierwszym planie mocno odwraca uwagę.
    Ale ty tylko takie moje subiektywne wymurzenia.
    CanOn Can'tOff

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    dzięki za komentarz Bogdan56_Ch,cały czas pracuję i cwicze (może za mało...)

    ostrośc niestety czasem mi ucieka... co do mszyc... niestety zdjęcie zrobione C.70-200mm, nie miałem innej możliwości,
    z mszycami masz jesce coś takiego:

    9.

    10.
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    w celu pozyskiwania opinii (nawet tych negatywnych), prezentuję następną dawkę czegoś co śmien nazywac zdjęciem.....
    11.

    12.
    Ostatnio edytowane przez karolosz ; 23-09-2009 o 20:11
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

  7. #7
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    11 - kadr zbyt centralny ale klimacik jest
    12 - to wyszło fajnie!
    makro na CB - zapraszam!

  8. #8
    Bywalec Awatar zonk
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Suchedniów
    Posty
    203

    Domyślnie

    z mojego (typowo amatorskiego) punktu widzenia, ostatnie zdjecie podoba mi się najbardziej. Co prawda wygląda jak dość spory crop i mozna by było deczko podostrzyć, ale chyba najfajniejsze (-; fajna perspektywa i fajny kadr.
    Pozdrawiam
    >>>--------> założyłem sobie bloga <--------<<<

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    cos na przetrwanie cienych miesięcy...
    13.
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    ostrosc ostrosc i jeszcze raz ostrość może zacznij używać f w okolicy 8 a nawet i więcej ja wiem ze obiektyw jest jasny ale 2,8 przy macro to zdecydowanie za mało. przy strzelaniu z lampy stosuj dyfuzor albo tylko doświetlaj 1/16 lub 1/8.
    Pozdro keep practice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •