Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 208

Wątek: Canon PwerShot SX20

  1. #81
    Dopiero zaczyna Awatar Dinar
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Kudowa Zdr.
    Posty
    17

    Domyślnie

    Czy karty SD i SDHC są najlepsze do tego modelu,czy karta HD da lepszą jakość filmu i zdięć .

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dinar Zobacz posta
    Każdy posiadacz tego modelu SX20is ma problem z dekielkiem,montuje się go na pasek bo nie ma smyczy tzw. sznurka.
    tak jak przy lustrzankach - tam też nie wisi ci kapsel na smyczy.

    Cytat Zamieszczone przez Dinar Zobacz posta
    Czy karty SD i SDHC są najlepsze do tego modelu,czy karta HD da lepszą jakość filmu i zdięć .
    nie ma kart HD - to woli ścisłości ;-)
    karty SD znajdziesz o max. pojemności 2 GB. od 4 GB znajdziesz już SDHC i te karty - mówię tu o symbolu SDHC charakteryzują się szybszym sposobem zapisu niż zwykłe SD.
    wystarczyło poszukać - http://pl.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital

  3. #83
    Dopiero zaczyna Awatar Dinar
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Kudowa Zdr.
    Posty
    17

    Domyślnie

    Tyle to ja wiem - do aparatu można również używać innych rodzaju kart i czy tamte nie są lepsze.
    Tu są karty HD.http://www.allegro.pl/item911934481_...sylka_24h.html

  4. #84

    Domyślnie

    przyznam się, że zaskoczyłeś mnie tym linkiem i tym samym moja wiedza została o coś wzbogacona.
    słowa przeprosin ;-)

    wracając do tego linka, niby szybka, ale nie podają jak szybka.
    wszedłem na stronę http://www.sandisk.pl/Products/ProductInfo.aspx?ID=2723
    tam też nie ma informacji o prędkości zapisu i odczytu.
    na samym dole można sprawdzić kompatybilność tych kart i nie występuje na liście canon z serii SX.

    możesz w przyszłości kupić kartę która będzie miała prędkość zapisu np. 50Mb/s - ale możesz nie odczuć różnicy porównując ją do np. SDHC 4 class.
    powód? bo urządzenie/procesor/przetwornik nie jest tak szybkie.

    4 class'a charakteryzuje się prędkością zapisu 15 Mb/s. w sx20 zdjęcia w najlepszej jakości mają średnio 3 Mb. to pozwoliłoby na zapis 5 zdjęć na sekundę. pozwoliłoby, ale niestety ten model nie wykonuje tylu zdjęć na sekundę.
    również intrygowało mnie to zagadnienie przy zakupie i z ciekawości wykonałem kilka zdjęć na karcie 6 class - nie odczułem żadnego komfortu szybszego zapisu.

    jeśli chodzi o filmy, to podobnie. teraz nie pamiętam, bo nie mam aparatu pod ręką, ale chyba film jednominutowy zajmuje ok. 200 Mb. gdy podzielimy to przez 60 sek. to wyjdzie nam ok. 3,5 Mb/s - przypominam, że karta ma prędkość zapisu 15 Mb/s. aby wykorzystać jej cały potencjał jaki dał producent i abym myślał o szybszej karcie np. 6 class, to 1 min. film musiałby zajmować 900 Mb. takich prędkości nie obsługuje sam aparat

    osobiście nie jestem informatykiem, ale ja w ten sposób odbieram informacje na temat prędkości zapisu - liczby nie kłamią.

    wracając do pytania przez ciebie postawionego - nie sądzę, aby szybsza karta przyczyniła się do lepszego zapisu materiału filmowego lub zdjęć.

  5. #85

    Domyślnie

    Dinar, dla mnie te karty VideoHD, które pokazałeś to zwykła karta sdhc klasy 4, tylko z nowa nalepka - chwyt marketingowy

  6. #86

    Domyślnie

    Witam,
    odświeżam temat aparatu Canon Poweshot SX 20 IS. Czy ktoś dysponuje może jakąś szczegółową instrukcją do tego aparatu? Ta która jest załączona przy aparacie jest totalnie prymitywna i nic z niej sensownego nie można wyczytać ani nic się z niej nie można nauczyć co się z czym je, jak się to mówi
    Byłabym wdzięczna o przesłanie na maila kkasia79@poczta.onet.pl
    Dziękować

  7. #87

    Domyślnie

    Byłabym wdzięczna o przesłanie na maila kkasia79@poczta.onet.pl
    poszło

  8. #88
    Dopiero zaczyna Awatar Dinar
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Kudowa Zdr.
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pro_fill Zobacz posta
    poszło
    Możesz podać tutaj może inni skorzystają,ja również.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dinar Zobacz posta
    Możesz podać tutaj może inni skorzystają,ja również.
    mam podać linka na jakiś serwer? słyszeć słowa krytyki, że jakieś punkty zbieram?
    ja pocztą nie wysłałem linka, tylko dokument PDF ;-)

  10. #90
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    www.google.com + "darmowy hosting plików"
    Pierwszy z brzegu sendspace.pl jest niezły i sam tam czasem coś na szybko wrzucam dla szerszej publiczności lub za duże na maila.
    A na upartego to i w google docs można też pliki udostępniać ale nie próbowałem.

Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •