Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 208

Wątek: Canon PwerShot SX20

  1. #11
    Audioza
    Guest

    Domyślnie

    Morfeusz12 niestety fotki nie dotarły
    oglądalem dziś w Eurortv Canona SX20, wykonanie super trochę ciężki prawie jak lustro, dobrze lerzy w dloni, z zewnątrz prawie nie różni się od sx10
    Nadal nie wiem co kupić, ale raczej chyba canona (panasonic za bardzo taki plastikowy chociaż wszyscy chwalą za jakość zdjęć)

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar Morfeusz12
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Pomorskie
    Wiek
    51
    Posty
    26

    Domyślnie

    Oj nie ładnie.To co wy tam macie za krzynki co nic nie przechodzi?
    Wysyłam jeszcze raz ,do wszystkich ??:
    Canon EOS 1D Mark II N. 17-40 f4 L . 300 f 2.8 IS L.CF SanDisc Extreme 16 GB..Fotobank.Hand Strap.Statyw,filtry,plany+dluga lista zakupow . pusty portfel...

  3. #13
    zaak
    Guest

    Domyślnie

    mi również nic nie przyszlo ;/, bardzo proszę o ponowne przeslanie na inna skrzynke juz mam nadzieje mniej wadliwa: arekzaw@poczta.fm
    Z góry dzięki i jeszcze raz przepraszam za klopot.
    Pozdrawiam i czekam na fotki :-D

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar Morfeusz12
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Pomorskie
    Wiek
    51
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaak Zobacz posta
    mi również nic nie przyszlo ;/, bardzo proszę o ponowne przeslanie na inna skrzynke juz mam nadzieje mniej wadliwa: arekzaw@poczta.fm
    Z góry dzięki i jeszcze raz przepraszam za klopot.
    Pozdrawiam i czekam na fotki :-D
    OD Ciebie otrzymałem komunikat pocztowy tresci: Poniższa wiadomość została wygenerowana automatycznie z konta
    ???????@poczta.fm przy pomocy autorespondera. Nie odpowiadaj na nią!
    Canon EOS 1D Mark II N. 17-40 f4 L . 300 f 2.8 IS L.CF SanDisc Extreme 16 GB..Fotobank.Hand Strap.Statyw,filtry,plany+dluga lista zakupow . pusty portfel...

  5. #15
    canolek
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    również jestem bardzo blisko zakupu canona sx20 i czy tym samym mogę, Morfeusz12, też prosić o meila? (lepe@o2.pl)

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    48

    Domyślnie

    Witam. Kupiłem w tamtym roku SX10, sam się zdziwiłem że już jest SX20 więc przyglądnąłem się mu dokładniej co to za "nowość"... I w zasadzie to tylko aparat z poprawionym oprogramowaniem za cenę około 100-150 zł wyższą, na pewno jakość zdjęć diametralne nie będzie się różniła a bardziej jestem skłonny twierdzeniu że fotografie będą takie same. Gdy kupowałem SX10 zapłaciłem za niego 1150 zł teraz około 1400 zł a SX20 blisko 1500 zł.

    Więc czy warto? za cenę 1150 zł jak najbardziej, ale za ceny które są teraz bym się wahał na korzyść podstawowej lustrzanki od Canona bądź Nikona. Oczywiście, jestem zadowolony ze swojego aparatu, bo zmieściłem się ze wszystkim w około 1500 zł a w tej cenie zakupiłem również kartę Sandisk 2GB oraz Kingstona 2GB, 8 akumulatorków i ładowarkę GP, filtr UV, torbę Canona z mini statywem i zestawem do czyszczenia obiektywu. A teraz pewnie wydałbym około 1800 zł no i znów pytanie, czy się opłaca?

    Przez ostatnie 11 miesięcy użyłem w aparacie może kilka razy funkcji wideo, więc do mnie nie przemawia obecna HD w SX20 jak i sama matryca która została pewnie dostosowana tylko i wyłącznie pod filmy HD. Jest jeszcze inny aspekt do rozważenia, utrata wartości, której ja nie rozważyłem przed zakupem bo jednak do lustrzanek cenowo było daleko a teraz ceny się zazębiają z lustrami, po roku gdyby ktokolwiek chciał sprzedać SX10/SX20 otrzyma marne pieniądze, natomiast lustrzanka dłużej utrzyma swoją wartość gdyby jednak nie podpasowała i powstała potrzeba sprzedaży choć wątpię, bo jak już ktoś złapie bakcyla to nie odda lustra nikomu... pomijam ludzi którzy tylko naciskają spust migawki i nic innego ich nie interesuje.

    Naprawdę polecam zdrowo przemyśleć zakup SX20. Dokładając 300-400 zł można mieć lustrzankę, a prawda taka z mojej autopsji, że jak kupiłem SX10 to przez te kilka lat nieopłacalne jest mi kupowanie nowego aparatu, bo to tylko wyrzucenie pieniędzy w błoto...

    Podsumowując, jestem rozgoryczony, że w tak krótkim okresie czasu Canon wprowadza niby "nowy" model, następce SX10 który tak naprawdę niczym szczególnym się nie różni (a propos filtrów, optyka ta sama co SX10, średnica 52 mm). Poczułem się wręcz oszukany, ale to może zbyt mocne określenie. Jednak nikogo nie chcę odwieść od zakupu aparatu a jedynie postawić znak zapytania "czy warto za takie pieniądze kompakt?". Na pewno większość będzie zadowolonych jak ja i dalej jestem zadowolony gdy patrzę na obecne ceny SX10/SX20 ...na SX1 nie spoglądam, bo cena to już zupełnie jakaś pomyłka i żart, gdy kupowałem swoją "dziesiątkę" to kosztował około 1500 zł obecnie mniej niż 2000 zł. Pozdrawiam i życzę rozsądnego podejścia do zakupów.

  7. #17
    FunnYBoY!
    Guest

    Domyślnie

    Bronson, nie do konca zgadzam sie z Twoja wypowiedzia. Masz racje, ze ceny teraz sa wygorowane jesli chodzi o tego typu aparat i faktycznie 1100zl to rozsadna cena za taki sprzet, natomiast teraz 1400zl, to jednak spora roznica, bo za te 300zl mozna dokupic np. ww. przez Ciebie rzeczy.
    Powiedzmy, ze jednak ktos sie skusi na zakup tego aparatu (czemu sie nie dziwie) za te cene, dokupi akumulatorki i ladowarke na poczatek, jakas karte i ew. torbe - pewnie wyjdzie cos ok. 1700zl za calosc. Jak powiedziales dokladajac te 200-300zl mozna juz dostac jakas lustrzanke, ale tutaj dopiero pojawia sie problem. Wydajemy, powiedzmy, 2000zl na lustro z obiektywem kitowym, ale co dalej? a jesli ktos interesuje sie fotografia makro? kitowy obiektyw niestety nie za bardzo nadaje sie do tego typu zdjec, wiec tutaj +1000zl na pozadny obiektyw makro, wiec wychodzi jakies 3000zl, fakt, ze wtedy jakoscia zdjec bije na pewno tego Canona na glowe, ale cena juz skoczyla wysoko w gore. SX20 daje dosc dobre mozliwosci makro, z tego co slyszalem na opcji "supermakro" ostrzy na szerokim kacie juz od 0cm, wiec to dobry wynik do tego taka osoba moze zakupic sobie raynoxa 250 i ma rowniez super fotki makro za mniejsza cene Oczywiscie jakosci zdjec nie ma co porownywac do lustra, ale cenowo wyjdzie jakies niecale 1000zl mniej, a fotki spokojnie beda sie nadawac do przegladania na kompie jak i do wydruku (oczywiscie nie o niewiadomo jakich wielkosciach ). Komus moze tez zalezec na zoomie i tutaj znowu pojawia sie problem, bo kitowy obiektyw to najczesciej 18-70, 18-55 etc. etc., wiec znowu koszta w gore. Oczywiscie to zalezy od upodoban danej osoby, ale jesli ktos chce miec wszechstronny aparat z przyzwoita jakoscia zdjec nadajacy sie do zdjec makro, krajobrazow, portretow i dodatkowo jakies spore tele + funkcja nagrywania filmow HD (fakt, ze moze malo uzywana opcja, ale to tez zalezy co kto lubi - Ty mozesz uzywac tego mniej, ktos inny bardziej - no i jeszcze dodatkowo, z tego co wiem matryca nie zostala dostosowana specjalnie pod filmy HD :P) to zapewne zdecyduje sie na tego typu aparat. Oczywiscie jest to tylko moja opinia - nie mowie, ze nie oplaca sie dorzucic do lustra, bo sie oplaca, ale dla osob, ktore juz wiedza co chca cykac, a nie dla poczatkujacych, ktorzy dopiero zaczynaja swoja, jakze wspaniala przygode z fotografia. Wg. mnie ten aparat jednak nadaje sie do prowadzenia do tego swiata, wlasnie przez swoja wszechstronnosc.

    Pozdrawiam.

  8. #18
    Audioza
    Guest

    Domyślnie

    I mamy kolejny test Canona SX20 tym razem na Camera Labs:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Ca...rShot_SX20_IS/
    Tym razem wypadł identycznie jak jego największy konkurent Panasonic FZ38, oczywiście w teście na Camera Labs

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 19-10-2009 o 14:55

  10. #20

    Domyślnie

    na wstępie witam wszystkich [pierwszy post] i odkopie troszkę ten temat, ponieważ mam coś do dodania.

    przeczytałem wypowiedź bronson'a i chętnie zgodziłbym się z nim, gdyby przemawiał przeze mnie przysłowiowy snobizm i chęć posiadania lustrzanki lub też, gdyby ona potrafiła na siebie zarobić. szanuję twoje zdanie bronson ale ja napiszę jakimi kryteriami ja się kierowałem przy zakupie SX20.

    nie jestem zapalonym fotografem, biegającym przez cały dzień z aparatem na ramieniu. głównie, wakacje, wyjazdy, wycieczki, imprezy rodzinne. wobec takich "okazji" szkoda byłoby kilka tysięcy na lustrzankę - to moja opinia.

    aparat nie ma dedykowanego akumulatora - w torbie mam 8 akumulatorków AA i w aparacie 4 - teraz na całodziennej wycieczce nie zaznam głodu.

    dioptraż - możliwość ustawiania własnej wady wzroku. dla mnie to ważne, bo nie zawsze noszę szkła kontaktowe, a okulary często przeszkadzają.

    odchylany w każdej płaszczyźnie wyświetlacz, a co za tym idzie, możliwość zamknięcia go całkowicie, gdy go nie używamy, lub też chowamy to torby/pokrowca.

    obiektyw. żadna lustrzanka nie ma we wstępnym wyposażeniu takiego obiektywu. nie jestem wyrocznią w tych sprawach, ale na taki zoom w lustrzance, nie wiem czy wystarczyłoby 2K.

    gorąca stopka - jak zajdzie potrzeba, to dokupię lampę. nie wszyscy producenci w aparatach o podobnych parametrach oferują taką możliwość

    wbudowana lampa - aż 6,8m

    funkcje pełnego manuala

    podsumowując - w większości zgadzam się z FunnYBoY!


    w pierwszej części tego wątku pojawiło się pytanie na temat możliwości zastosowania filtrów. sprzedawca zapewniał mnie, że jest taka możliwość, dokupując filtry na gwint 52 mm. miałem go wkręcić bezpośrednio za pierścień przytrzymujący ostatnie szkło optyki w obiektywie. mocowanie jest problematyczne i graniczy z cudem - mi się nie udało. zbulwersowany przekonaniami sprzedawcy oddałem go wymyślając jakiś powód.

    postawiłem na .....Audioza mam dla ciebie dobrą wiadomość.

    tu widzimy standardowy kapsel jaki otrzymujemy na wyposażeniu. obok leży coś ciekawego.


    kapsel zdjęty - widzimy głęboko osadzoną optykę.


    założona na mocowanie "bagnetowe" od osłony przeciwsłonecznej redukcja wraz z filtrem UV 58 mm


    na taki filtr możemy założyć każdy inny filtr - w tym przypadku polaryzacyjny


    do tego zaopatrzyłem się tylko w kapsel 58 mm


    pozostaje mi tylko zakupić osłonę [tulipan] mocowany na gwint 58 mm z pierścieniem kontrującym. zwlekam z kupnem [jesień, zima idzie], bo przed zakupem chcę wypróbować ją, czy przypadkiem nie winietuje.

    bardzo proszę nie komentować filtrów jakie widać na zdjęciach - otrzymałem je wraz z redukcją. dzisiaj już wiem, że muszę dokupić UV slim i również polaryzacyjny slim. jak nakręcę oba filtry, to przy max. panoramie widać winietowanie. w obecnej sytuacji pomaga niewielki zoom.

    owa redukcja to obecnie na allegro koszt ok. 100 PLN - jest plastykowa i obecnie nic innego nie znajdziemy. to jest jedyna wada, że kawałek plastyku musi tyle kosztować. cóż, ale w zamian mogę dokupić i korzystać z takich filtrów, jakie zapragnę.


    to tyle - dziękuję za uwagę.

Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •