Strona 19 z 21 PierwszyPierwszy ... 91718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 208

Wątek: Canon PwerShot SX20

  1. #181
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    19

    Domyślnie

    jak się pojawi to już zbyt wielu zdjęć nie zrobisz

  2. #182

    Domyślnie stan baterii

    Dzięki za odpowiedź.

    Zgadza się, wczoraj tego doświadczyłem, jak już ikona się pojawiła to jeszcze 5 fotek i koniec, aparatu już się nie dało włączyć.
    Oczywiście zapasowy komplet w futerale i dalej pstrykamy.

    Pod koniec baterii aparat jakby zwolnij, wolniej ładował ostrość, wolniej zapisywał itp... możliwe?

    Pozdrawiam.

  3. #183

    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Jelcz-Laskowice
    Posty
    14

    Domyślnie

    W sofcie CHDK jest pokazana ikonka baterii wraz z procentowym poziomem naładowania.

  4. #184

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie odnośnie Canona Poweshot SX20is. CHodzi o to że nijak nie mogę na stałe ustawić aby na zdjęciach pojawiała się data. Jak to ustawię w menu, porobię parę zdjęć i potem wyłączę aparat, to po ponownym włączeniu znowu trzeba wszystko na nowo ustawiać.
    Czy ja coś robię źle czy ten aparat już tak ma?

  5. #185
    Dopiero zaczyna Awatar Morfeusz12
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Pomorskie
    Wiek
    51
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkasia79 Zobacz posta
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie Canona Poweshot SX20is. CHodzi o to że nijak nie mogę na stałe ustawić aby na zdjęciach pojawiała się data. Jak to ustawię w menu, porobię parę zdjęć i potem wyłączę aparat, to po ponownym włączeniu znowu trzeba wszystko na nowo ustawiać.
    Czy ja coś robię źle czy ten aparat już tak ma?
    Na koncu ustawiania musisz odszukac zakladke zapisz ustawienia.Dopiero wowczas bedzie po wylaczeniu pamiętał.Ale po co komu data? wchodzisz w wlasciwosci kazdego zdjecia i w exifie jest wszystko opisane :data, czym robione, na jakich ustawieniach o ktorej godzinie ,iso ,f odcien itd
    Pozdrawiam
    Canon EOS 1D Mark II N. 17-40 f4 L . 300 f 2.8 IS L.CF SanDisc Extreme 16 GB..Fotobank.Hand Strap.Statyw,filtry,plany+dluga lista zakupow . pusty portfel...

  6. #186
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Morfeusz12 Zobacz posta
    Na koncu ustawiania musisz odszukac zakladke zapisz ustawienia.Dopiero wowczas bedzie po wylaczeniu pamiętał.Ale po co komu data? wchodzisz w wlasciwosci kazdego zdjecia i w exifie jest wszystko opisane :data, czym robione, na jakich ustawieniach o ktorej godzinie ,iso ,f odcien itd
    Pozdrawiam
    Pewnie niektórzy lubią jak w rogu zdjęcia na żółto "świeci" data zrobienia zdjęcia

  7. #187

    Domyślnie

    dziękuję za pomoc. Data jest mi na zdjęciu potrzebna gdyż z reguły aparatu używam do fotografowania rodziny, nastepnie te zdjęcia drukuję i rozdaję. A wóczas data się przydaje żeby sobie poukładać wszystko chronologicznie w albumie. A miałam ostatnio wydrukowane ponad 500 zdjęć i miałam dosyć od opisywania ich z tyłu kiedy były robione.

  8. #188

    Domyślnie

    Witam. Na dniach powinienem mieć już w rękach Canona SX20 IS. Długo porównywałem wiele opcji zakupu ale wybór padł na SX20. Chciałbym prosić Was o pomoc ponieważ jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o kwestię fotografii. Bardzo byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby mi napisać:

    1) Jaki sprzęt muszę zakupić aby mieć możliwość robienia zdjęć makro i żeby nie kosztowało mnie to aż tak bardzo? (jeśli jest taka możliwość)
    2) Jak stworzyć zdjęcie HDR? ponieważ bardzo mi się podobają takie foty ale dalej nie wiem czy taka funkcja jest po prostu w SX20 czy innych aparatach, czy takie zdjęcie się obrabia w jakimś sofcie Canona czy innym programie aby uzyskać taki efekt?
    3) Czy są jakiekolwiek możliwości ze strony SX20 aby dokupić obiektyw fisheye? gdzieś wyczytałem że nie ma takiej możliwości ale są różne kombinacje z jakimiś nakładkami

    Pozdrawiam!

  9. #189
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie

    Ad.1. Do makro nic nie musisz kupić. Naciskasz magiczny przycisk na aparace i już możesz robić zdjęcia makro od 0 cm. Z racji krótkiej ogniskowej wyglądają nieco inaczej niż zdjęcia z lustrzanek z obiektywami 100mm. Oprócz obiektu załapuje się dużo otoczenia i głębia ostrości jest znacznie większa. Ciekawie to wygląda. Trudność polega na tym, żr robaki nie zawsze są zadowolone, ze się im podsuwa obiektyw pod sam nos.

    Ad.2. Najpierw robisz 3 identyczne zdjęcia ze statywu, tylko z rózną ekspozycją i potem łączysz to w jakims programie do HDR - jest ich dużo, wygooglaj sobie. Niektóre aparaty umożliwiają robienie pseudo HDR z jednego zdjecia, ale efekty są gorsze.

    Ad.3. Nie wiem czy istnieje nakłada fisheye do sx20. Ale ogólnie nie polecam do kompaktów stosować wszelkich nakładek, np. konwerterów szerokokątnych, czy filtrów. Widziałem zdjecia z powershota z odbitymi od filtra napisami na obiektywie, widziałem też zdjęcia kompaktowego soniaka z konwerterem szerokokątnym - kiepska jakość.
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  10. #190
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    Ad.1. Możesz też za około 200 zł doposażyć się w tulejkę mocującą filtry i konwerter makro Raynoxa (np. DCR-250), wtedy dzięki długim ogniskowym uzyskujesz niesamowite powiększenia a jednocześnie nie musisz całować obiketywem robala
    Niestety mimo z natury większej głębi kompaktu i tak po zastosowaniu takiej soczewki staje się baaaaardzo wąska. Dodatkowo istnieje ryzyko (czy wręcz jest to efekt nieodłączny) potężnej winiety na szerokich kątach i być może jak pisał przedmówca w punkcie 3 pojawianie się dodatkowych, niepożądanych zjawisk optycznych. Przy czym ja tego ostatniego nie zauważyłem w zestawieniu Raynoxa z S3IS.
    piątka, trochę szkła i gadżety

Strona 19 z 21 PierwszyPierwszy ... 91718192021 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •