Strona 11 z 21 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 208

Wątek: Canon PwerShot SX20

  1. #101

    Domyślnie

    Już sobie z tym poradziłem, dzięki za podpowiedzi.
    Pozdrawiam,

  2. #102

    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Sanok
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam
    To moj pierwszy post wiec na poczatek sie przywitam
    Jestem szczesliwa posiadaczką SX 20

    Moje poczatki odbywały sie na zapozyczonym aparacie Canon Powershot a 95, ale marzenie o swoim w koncu sie ziscilo.

    Dlaczego canon? slabosc do tej firmy. Sprawdzony serwis - reklamacja po okresie gwarancyjnym w/w modelu , darmowa , w mig załatwiona sprawa - to sie ceni.


    Cytat Zamieszczone przez FunnYBoY! Zobacz posta
    Bronson, nie do konca zgadzam sie z Twoja wypowiedzia. Masz racje, ze ceny teraz sa wygorowane jesli chodzi o tego typu aparat i faktycznie 1100zl to rozsadna cena za taki sprzet, natomiast teraz 1400zl, to jednak spora roznica, bo za te 300zl mozna dokupic np. ww. przez Ciebie rzeczy.
    Powiedzmy, ze jednak ktos sie skusi na zakup tego aparatu (czemu sie nie dziwie) za te cene, dokupi akumulatorki i ladowarke na poczatek, jakas karte i ew. torbe - pewnie wyjdzie cos ok. 1700zl za calosc. Jak powiedziales dokladajac te 200-300zl mozna juz dostac jakas lustrzanke, ale tutaj dopiero pojawia sie problem. Wydajemy, powiedzmy, 2000zl na lustro z obiektywem kitowym, ale co dalej? a jesli ktos interesuje sie fotografia makro? kitowy obiektyw niestety nie za bardzo nadaje sie do tego typu zdjec, wiec tutaj +1000zl na pozadny obiektyw makro, wiec wychodzi jakies 3000zl, fakt, ze wtedy jakoscia zdjec bije na pewno tego Canona na glowe, ale cena juz skoczyla wysoko w gore. SX20 daje dosc dobre mozliwosci makro, z tego co slyszalem na opcji "supermakro" ostrzy na szerokim kacie juz od 0cm, wiec to dobry wynik do tego taka osoba moze zakupic sobie raynoxa 250 i ma rowniez super fotki makro za mniejsza cene Oczywiscie jakosci zdjec nie ma co porownywac do lustra, ale cenowo wyjdzie jakies niecale 1000zl mniej, a fotki spokojnie beda sie nadawac do przegladania na kompie jak i do wydruku (oczywiscie nie o niewiadomo jakich wielkosciach ). Komus moze tez zalezec na zoomie i tutaj znowu pojawia sie problem, bo kitowy obiektyw to najczesciej 18-70, 18-55 etc. etc., wiec znowu koszta w gore. Oczywiscie to zalezy od upodoban danej osoby, ale jesli ktos chce miec wszechstronny aparat z przyzwoita jakoscia zdjec nadajacy sie do zdjec makro, krajobrazow, portretow i dodatkowo jakies spore tele + funkcja nagrywania filmow HD (fakt, ze moze malo uzywana opcja, ale to tez zalezy co kto lubi - Ty mozesz uzywac tego mniej, ktos inny bardziej - no i jeszcze dodatkowo, z tego co wiem matryca nie zostala dostosowana specjalnie pod filmy HD :P) to zapewne zdecyduje sie na tego typu aparat. Oczywiscie jest to tylko moja opinia - nie mowie, ze nie oplaca sie dorzucic do lustra, bo sie oplaca, ale dla osob, ktore juz wiedza co chca cykac, a nie dla poczatkujacych, ktorzy dopiero zaczynaja swoja, jakze wspaniala przygode z fotografia. Wg. mnie ten aparat jednak nadaje sie do prowadzenia do tego swiata, wlasnie przez swoja wszechstronnosc.

    Pozdrawiam.
    Czytajac temat chcialabym poprzec FunnYBoY - własnie dlatego wybrałam ten model - choc kupilam go za 1100 zł :-P:-P , media market bez vatu 8)8)


    Cytat Zamieszczone przez Dinar Zobacz posta
    Każdy posiadacz tego modelu SX20is ma problem z dekielkiem,montuje się go na pasek bo nie ma smyczy tzw. sznurka.Po zamontowaniu adaptera, filtra i nowego 58mm dekielka który nie ma żadnego mocowania byłem zmuszony zastosować inne.Wywierciłem małe otwory w dekielku,kupiłem gumkę okrągłą jak przy smyczach do telefonów [1m 0,80gr] dopasowałem do długości.Gumka dostępna w Pasmanterii.

    Już mój mąż właśnie sie do tego przymierzał . można prosic o jakies zdjecia ?

    I jeszcze jedna sprawa, podczas krecenia filmow zdarza sie ze aparat gubi ostrosc a po chwili jest ok , czy wy tez tak macie ?



    Pozdrawiam

  3. #103
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    19

    Domyślnie

    Napisz proszę jak u Ciebie z ostrością zdjęć na szerokim kącie? U mnie SX20 często gubi się na małej ogniskowej. Aparat pojechał do serwisu Canona zobaczę co panowie powiedzą

  4. #104

    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Sanok
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rdcom Zobacz posta
    Napisz proszę jak u Ciebie z ostrością zdjęć na szerokim kącie? U mnie SX20 często gubi się na małej ogniskowej. Aparat pojechał do serwisu Canona zobaczę co panowie powiedzą

    hm.... jestem laikiem więc nie bardzo Ci odpowiem na to pytanie , ale powoli powoli do wszystkiego dojde

    Czy mozecie polecic mi jakis poradnik ale nie dotyczacy fotografowania , ujecia tylko chodzi mi o parametry, jak i co z czym polaczyc , ustawic zeby było ok ?

  5. #105

    Domyślnie

    używam dekielka 58mm, ale wg mnie obciachowo wyglądałbym z dyndającym deklem. wole schować go do torby lub kieszeni.
    zamiast wiercić w dekielku otworki, możesz też zakupić wynalazek z firmy HAMA, który przyklejasz do dekielka

  6. #106

    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Jelcz-Laskowice
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja wykorzystuję dekielek od zestawu do A510 (tuleja, filtry, dekiel), jak już wcześniej pisałem mam pozostałości 52 mm. Dekielek posiada oczko, które da się przytwierdzić metodą sznurkową lub gumkową do korpusu.
    Nawet znalazłem coś takiego na alledrogo : http://allegro.pl/item1029630734_dek...najtaniej.html

    pozdrawiam

  7. #107

    Domyślnie

    Witam,
    jestem tutaj pierwszy raz, troche poczytalem i jutro odbieram moj aparat, zastanawia mnie jedna sprawa, chce uzywac filtrow, wiem ze potrzebuje adapter, teraz moje pytanie, po dokreceniu apaptera i filtra, mozna bez problemu zamykac dekielkiem obiektyw i chowac caly obiektyw, czy przed schowaniem obiektywu trzeba zdemontowac adapter i filtr i dopiero schowany obiektym zamknac dekielkiem? Poza tym moze ktos da linka do adaptera?

  8. #108
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biessonov Zobacz posta
    Witam,
    jestem tutaj pierwszy raz, troche poczytalem i jutro odbieram moj aparat, zastanawia mnie jedna sprawa, chce uzywac filtrow, wiem ze potrzebuje adapter, teraz moje pytanie, po dokreceniu apaptera i filtra, mozna bez problemu zamykac dekielkiem obiektyw i chowac caly obiektyw, czy przed schowaniem obiektywu trzeba zdemontowac adapter i filtr i dopiero schowany obiektym zamknac dekielkiem? Poza tym moze ktos da linka do adaptera?
    spokojnie można wszystko działa obiektyw się chowa i nie trzeba zdjemować adaptera ani odkręcać filtra. Poszukaj na Allegro ja tam kupiłem dosyć dobre wykonanie.
    Sprawdź jednak najpierw dobrze aparat mój już jest w serwisie a 2 znajomych którzy kupowali razem ze mną już pakują aparaciki do wysyłki

  9. #109

    Domyślnie

    dodam jeszcze, że będziesz musiał dodatkowo dokupić większy kapsel, bo ten na wyposażeniu nie będzie pasować.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez biessonov Zobacz posta
    Poza tym moze ktos da linka do adaptera?
    http://www.systembank.pl/produkt,1295,2017.html
    Ostatnio edytowane przez pro_fill ; 13-05-2010 o 20:34 Powód: Automerged Doublepost

  10. #110

    Domyślnie

    Dzieki Panowie za szybkie wyjasnienie sytuacji i za link, na tej stronie widze ze tez maja filtry i dekielki, wiec pewnie i to tam zakupie, jako totalna lama zaczynajaca dopiero swoja przygode z fotografia prosil bym tez o porade w tym temacie. Filtr slim polaryzacyjny czy cos jeszcze innego na poczatek, a moze macie jakies doswiadczenia z dekielkami?
    pozdrawiam

Strona 11 z 21 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •