Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Nissin Di622 vs Sunpak PZ42X vs Canon 430EX

  1. #31

    Domyślnie

    Również zakupiłem DI 622 i najmilej mnie zaskoczyła wydajność, przy Sanyo-Eneloop wykonałem ponad 800 zdjęć i nadal działały bez zarzutu,błysk seryjny bez zarzutu,jako slave tez ładnie działa nawet przy wbudowanej lampce w aparat,co do wspomagania AF to żadna rewelacja,jak jest bardzo ciemno trzeba szukać kontrastu,ponoć można coś podkręcić ale nie ruszam bo jest na gwarancji tak czy inaczej zdecydowanie lepiej działa wspomaganie AF w DI 622 niż przedbłyski w Canonie wbudowanym. Jak na razie jestem zadowolony i mogę polecić to dość tanie urządzenie.

    Staruszek EOS 10D+szkiełka+Nissin+filtry+zamiłowanie

  2. #32

    Domyślnie

    Po ponad dwóch latach od zamieszczenia tego prywatnego minitestu pozwalam zamieścić sobie kilka spostrzeżeń porównawczych po dłuższym użytkowaniu. Są to moje prywatne i subiektywne uwagi.

    Zalety Nissina 622i (I wersja) w stosunku do Canona 430 EX w użytkowaniu codziennym:
    - odbłyśnik typu biały, pionowy kartonik
    - brak blokady głowicy przyciskiem (bardziej mi odpowiada)

    Moc błysku- ta sama.

    Wady Nissina w stosunku do Canona 430EX:
    - nieco dłuższe ładowanie się lampy do następnego błysku (ok. 20% dłużej), zauważa się to głównie przy szybkim strzelaniu zdjęć jednego po drugim.
    - uciążliwe wyłączanie i włączanie lampy (trzeba przytrzymać przycisk kilka sekund- w 430 EX wystarczy przesunąć hebelek)
    - bardzo duża różnica w sile podświetlacza autofokusa (w ciemnościach 430 EX bez żadnego problemu pomaga ostrzyć na 5- 6 m, w Nissinie podświetlenie zanika na 3-ch metrach, jest przy tym niecentralne)
    - nieco mniejsza stabilność błysku Nissina- ok. 10% zdjęć jest prześwietlonych lub niedoświetlonych o ok. 1EV.
    - zdarza się przypadkowe przełączenie przycisku „mode” na błysk manualny (zbyt łatwe przełączanie klawisza).
    - brak współpracy z aparatami analogowymi nie obsługującymi E-TTL'u, a więc wszystkimi starszymi niż Canon 50e.

    Nadal jestem jednak przekonany że ponad 2-krotna różnica w cenie jest warta tego typu poświęceń (o ile ktoś nie potrzebuje lampy z HSS).
    Ostatnio edytowane przez fabrykant ; 03-01-2012 o 23:17

  3. #33
    Początki nałogu Awatar andrewjohn
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    polski biegun ciepła
    Posty
    349

    Domyślnie

    Ja też użytkuję wymienionego Niisina od dłuższego czasu i muszę przyznać, że fabrykant pieknie i celnie podsumował jego wady i zalety. W zasadzie moge się pod tym podpisać. Jedynie co do stabilnośći błysku, to niestety mam wrażenie, że w mojej lampie procent zdjęć prześwietlonych lub niedoświetlonych jest większy niż podane 10%, w znacznej części muszę poprawiać ekspozycję w DPP itp. Mimo to, lampa swoje robi, warta zainteresowania dla amatora z niezbyt zasobnym portfelem.
    Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 IS

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrewjohn Zobacz posta
    Jedynie co do stabilnośći błysku, to niestety mam wrażenie, że w mojej lampie procent zdjęć prześwietlonych lub niedoświetlonych jest większy niż podane 10%
    Mam identyczne spostrzeżenia po roku użytkowania tej lampy, z tym że lwia część tych niepoprawnie 'błyśniętych' to zdjęcia niedoświetlone. Pomyłki zdarzają się z reguły przy lampie skierowanej inaczej niż na wprost.
    Pozdrawiam Robert
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #35
    Początki nałogu Awatar andrewjohn
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    polski biegun ciepła
    Posty
    349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoboD Zobacz posta
    Mam identyczne spostrzeżenia po roku użytkowania tej lampy, z tym że lwia część tych niepoprawnie 'błyśniętych' to zdjęcia niedoświetlone. Pomyłki zdarzają się z reguły przy lampie skierowanej inaczej niż na wprost.
    Istotnie, tak jak piszesz, wiekszość zdjeć jest niedoświetlonych w podobnych sytuacjach.
    Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 IS

  6. #36

    Domyślnie

    Czy lampy oprócz EX o których piszecie działają w trybie Live View?

  7. #37
    Początki nałogu Awatar andrewjohn
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    polski biegun ciepła
    Posty
    349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leszek44 Zobacz posta
    Czy lampy oprócz EX o których piszecie działają w trybie Live View?
    Nissin, którego posiadam oczywiscie działa w LV, przypuszczam, że pozostałe tak samo.
    Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 IS

  8. #38

    Domyślnie

    Prześwietlenie lub niedoświetlenie Nissinem u mnie jest zależne od ogniskowej - nawet na wprost

  9. #39
    Bywalec Awatar BRS
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Gród Kraka
    Wiek
    41
    Posty
    116

    Domyślnie

    nie mialem nigdy problemu z nissinem i lv...
    a co do zlego doswietlania, jesli pomiar zbierze ci z jednego punktu to moga wyjsc abstakcje i na ex
    Zapraszam do oddania glosu na najlepsze zdjecie 2012 roku, bo kilka jest ciekawych
    http://www.canon-board.info/konkursy...oll-596-a.html

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BRS Zobacz posta
    a co do zlego doswietlania, jesli pomiar zbierze ci z jednego punktu to moga wyjsc abstakcje i na ex
    Mógłbyś rozwinąć...
    Pozdrawiam Robert
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •