Strona 11 z 31 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 301

Wątek: [minitest] TAMRON 17-50 2.8 VC

  1. #101
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie

    To ponawiam swoja prosbe..czy ktos majacy 17-50 "zwykly" i 17-50 VC moglby nagrac np. telefonem jak glosny jest AF w starej i nowej wersji, zeby miec jakies porownanie? Albo odniesc sie do tego co slyszymy w popularnych nie-USM obiektywach Canona typu 18-55 czy 50/1.8 ?

    Kusi mnie ten Tamron, ale jesli jest podobnie jak w 17-50 wersja pierwsza, to niestety sprzet nie dla mnie. Glosnosc jak w kicie 18-55 juz jakos bym przebolec mogl.

  2. #102
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    www.mantykora.net/~kuba/tamrontesty/bzz.mov

    17-50 stary, nowy i 70-300 USM. Generalnie jest duża różnica w głośności, może tego tak w tym filmiku nie słychać.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #103
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    www.mantykora.net/~kuba/tamrontesty/bzz.mov

    17-50 stary, nowy i 70-300 USM. Generalnie jest duża różnica w głośności, może tego tak w tym filmiku nie słychać.
    Jeśli na karcie dźwiękowej było załączone ARW, AGC itp...

  4. #104
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tezmarek Zobacz posta
    Jeśli na karcie dźwiękowej było załączone ARW, AGC itp...
    Ale o co kaman ?>
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tezmarek Zobacz posta
    Jeśli na karcie dźwiękowej było załączone ARW, AGC itp...
    Filmik imho b. ładnie realistycznie oddaje 70-300 IS, pierwszy obiektyw dyskwalifikacja, drugi imho troszku lepiej niż 60/2.
    the silence is deafening

  6. #106
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ale o co kaman ?>
    Jeśli podczas rejestracji dźwięku była (?) załączona automatyczna regulacja wzmocnienia na wejściu mikrofonowym karty muzycznej, to różnice pomiędzy głośnościami poszczególnych obiektywów zostały znacząco zredukowane...

  7. #107
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tezmarek Zobacz posta
    Jeśli podczas rejestracji dźwięku była (?) załączona automatyczna regulacja wzmocnienia na wejściu mikrofonowym karty muzycznej, to różnice pomiędzy głośnościami poszczególnych obiektywów zostały znacząco zredukowane...
    No jest chyba automat w 5d włączony na stałe, bo słychać szum straszny w tle, a w pokoju była cisza. Zrobiłem drugi filmik z włączoną muzyką w tle i tutaj już słychać różnicę w głośności szkiełek.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #108
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie

    Jesli wyrownaloby glosnosc, to raczej na niskich tonach, one najwiekszy sygnal daja.

    Roznica faktycznie na plus, dzieki, o takie porownanie mi chodzilo Bzyczy wprawdzie dalej ale nie jest to juz takie denerwujace... no to pozostaje mi zbierac pieniadze powoli

  9. #109
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    www.mantykora.net/~kuba/tamrontesty/bzz.mov

    17-50 stary, nowy i 70-300 USM. Generalnie jest duża różnica w głośności, może tego tak w tym filmiku nie słychać.
    Pewnie to subiektywne odczucia, ale wersja mkII przede wszystkim inny dzwiek (dla mnie mniej denerwujacy) oraz wyraznie ciszej.

    Przyznam szczerze, ze czytalem ledwo kilka postow z tej strony w tym watku, jednak juz widac, ze znowu mydlanosc sie powtarza. Eleminujac mydlo, chociazby zakupem u Cichego mam tylko jedno pytanko, jak z AFem i jak z AFem w ciemniejszych, mniej kontrastowych kadrach, oczywiscie w porownaniu do pierwszej wersji. Wydaje sie to byc kluczowe pytanie dla wielu z stojacych przed wyborem C17-55 2.8 IS vs. nowy Tami.
    Ostatnio edytowane przez Merauder ; 25-12-2009 o 21:05
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Dostałem dzisiaj w łapy ten obiektywik, działa fajnie, ale z puchą trzycyfrową wydaje się być nienajlepszy, jeśli chodzi o AF. Wykonanie fajne, tylko osłonka przeciwsłoneczna wybitnie tandetna. Szkło duże, zwarte, ciężkie, ale dużo bardziej plastikowe, niż Sigma 10-20. Przyznam jeszcze, że nieco mi szczęka opadła, bo dawno nie widziałem zoom'a, któremu się pysk wysuwa, a temu się wysuwa całkiem pokaźnie.

    Niemniej jednak, obiektywik wzbudził moją ciekawość (obiektyw narzeczonej ), w przeciągu paru dni sobie pofotografujemy i zobaczę, czy jest wart swojej ceny.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

Strona 11 z 31 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •