Strona 21 z 31 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 301

Wątek: [minitest] TAMRON 17-50 2.8 VC

  1. #201
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez N00bek Zobacz posta
    To zgłaszać się do samego Cichego, czy sprzedający ma odpowiedni dział? Bo coś czuję, że będzie prezent dla siostrzenicy
    No przecież masz namiary dwa posty wyżej
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez taknamoment Zobacz posta
    Co do dźwięku. Nie jest głośny! Co prawda dźwięk stabilizacji przypomina trochę... maszynę do podróży w czasie... ale sam AF bardzo ok. Trochę kiczowate wykonanie. Na pierwszy rzut oka super, średnica filtra 72, masywny, robi wrażenie takiego pro-szkła.
    Też udało mi się nabyć właśnie to szkiełko i muszę się zgodzić z tym co pisze poprzednik...
    Tamron faktycznie wydaje dźwięk maszyny do podróży w czasie przy włączonej stabilizacji :-D a przy ostrzeniu daje odgłos wkrętarki
    Ale trzeba przyznać że da się do tego przyzwyczaić...

    Obudowa nie jest taka zła... pierścień ogniskowej pracuje z oporem ale nie ma mowy o samowolnym wydłużaniu ogniskowej. MF chodzi płynnie
    Średnica 72 daje o sobie zauważyć :razz:

    Jako że mi udało się nabyć ten egzemplarz używany na gwarancji to mimo użytkowania tego aparatu przez 9 miesięcy [głównie w studio] ma już paproszek na wewnętrznej stronie szkła :-| Fakt w niczym to nie przeszkadza ale potwierdza że kiepsko u TAMRONA ze szczelnością...

    PS.
    jakich filtrów UV używacie do tego obiektywu
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  3. #203
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Warszawa-Ursynów
    Wiek
    44
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Morfii Zobacz posta
    PS.
    jakich filtrów UV używacie do tego obiektywu
    Polar - Hama PL CIR

    btw AF jest głośny, ale celny i tak całkowicie przy okazji - może mi za wcześnie oceniać, ale na razie przy body 50D żadnych problemów nie zauważyłem z tym obiektywem.
    C 50D+grip | C 70-200/4 IS L | C 85/1.8 | T 17-50/2.8 | T 90/2.8 | S 8/3.5

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Cena na CB jest niższa niż na allegro
    A ile kosztuje ten tamron u Cichego na CB, wie ktoś może?
    Pisałem na PM, ale nie otrzymałem odpowiedzi.
    --
    krzyżak

  5. #205
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzyżak Zobacz posta
    A ile kosztuje ten tamron u Cichego na CB, wie ktoś może?
    Pisałem na PM, ale nie otrzymałem odpowiedzi.
    --
    krzyżak
    Cierpliwości odpisze. Ewentualnie powtórz grzecznie pytanie na PW.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  6. #206
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    Cierpliwości odpisze. Ewentualnie powtórz grzecznie pytanie na PW.
    Hmmm.. ja pisałem raz czy dwa i jakoś cierpliwość się skończyła i kupiłem gdzie indziej :cool:.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #207
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Hmmm.. ja pisałem raz czy dwa i jakoś cierpliwość się skończyła i kupiłem gdzie indziej :cool:.
    Ooooo no proszę. Ja napisałem raz i dostałem odpowiedź w miarę szybciutko.
    Ale ja pytałem o Tamrona 70-200 f/2.8... i różnica w stosunku do ceny z Alledrogo wynosiła 90zł o ile dobrze pamiętam.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  8. #208

    Domyślnie

    Hmm.. może skrzynka zapchana. Widziałem, że logował się już z dwa razy na CB od momentu wysłania PM.

  9. #209
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie

    kupiłem u Cichego. trochę drożej niż na allegro. niewiele bo około 100 zł ale mam "wybrany" egzemplarz. trafia jak ta lala. zero problemów. Wymieniłem z Cichym kilka maili. Odpisywał zawsze w ciągu kliku godzin. Jeżeli nie odpisuje to najprawdopodobniej nie może w danym momencie. Jak mówiłem wyżej, troszkę drożej ale warto bo szkło zostanie dobrane. W razie czego można wysłać body i szkło zostanie dobrane do body.
    Co do samego szkła. Użytkuję od kilku m-cy praktycznie codziennie. Paprochów w środku zero póki co ale liczę się z tym że z czasem się pojawią bo nie jest to szkło super hiper hermetyczne i zasysać musi. ostre jak trzeba, stabilizacja wbrew pozorom przy tej ogniskowej się przydaje i co najważniejsze działa.
    Jedynie co mnie denerwuje to pierścień ogniskowej. Chodzi z należytym oporem, gdzie należytym oporem trzeba napisać przez duże "N". na początku użytkowania sprawdzałem czy faktycznie kręcę pierścieniem, a nie samym szkłem próbując obrócić szkło w bagnecie . Teraz już wiem intuicyjnie gdzie jest pierscień i nie muszę sprawdzać. Opór nie zmalał z czasem co jest jednocześnie wadą i zaletą. Może za rok będzie luźniej, oby nie za luźno. To chyba jedyna wada. Do dźwięków idzie się przyzwyczaić. Na początku się obawiałem by dźwięk niczym bolidu F1 czyli tamrona nie płoszył ludzi ale jak wspomniałem nie jest źle.
    O reszczcie można pisać w superlatywach wg mnie jeżeli chodzi o to szkło.

  10. #210
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Ja miałem podobne odczucia z pierścieniem tyle, że ogniskowej wydawało mi się, że chodzi za ciężko natomiast pierścień ostrzenia, że za luźno

Strona 21 z 31 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •