Strona 2 z 31 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 301

Wątek: [minitest] TAMRON 17-50 2.8 VC

  1. #11
    Początki nałogu Awatar tomaj_2
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    247

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze widzę, ale wydaje mi się, że głębia ostrości na tym ze stabilizacją (pierwsza fotka - tekst z książki) jest jakby mniejsza. Albo problem z ostrością na brzegach kadru ??
    Siódemka była...odjąłem jedną cyfrę od niego +Canon24-105 f/4L+Canon70-200 f/4L+Sigma17-35HSM+550EX+ ... hehe Zenit 12XP
    Moje wypociny

  2. #12
    Bywalec Awatar checiu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    170

    Domyślnie

    a moim zdaniem to wcale nie jest głupia rzecz ta stabilizacja - mozna bardziej przymnkąć obiektyw i nie poruszyć zdjęcia.
    Używałem 17-50 i byłem bardzo zadowolony z efektów - dopóki nie zobaczyłem efektów z 24 1.4 w połączeniu z 7d to niezły zestaw będzie - może trzeba będzie to przemyśleć i pozyskać a jeszcze samy 14 mm i chyba 17-40 pojdzie do handlu zobaczymy jak to sie wszystko rozwinie
    Ostatnio edytowane przez checiu ; 18-09-2009 o 10:34

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    O tak, stabilizacja przy filmowaniu to niewątpliwie zaleta :]
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomaj_2 Zobacz posta
    Nie wiem czy dobrze widzę, ale wydaje mi się, że głębia ostrości na tym ze stabilizacją (pierwsza fotka - tekst z książki) jest jakby mniejsza. Albo problem z ostrością na brzegach kadru ??
    Nie nie, to wina tego, że nie robiłem ze statywu i są może odrobine inne odległości od tekstu.

    Zrobiłem teraz ze statywu i rozmycie tła jest niemal identyczne.

    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Nie gadajcie, że stabiliza to zbędne burżujstwo - przykładowo, można ustawić sobie czas 1/40 (na forum czytałem wiele opinii, że do zatrzymania ruchu na ślubie/czymś podobnie "dynamicznym" wystarczy), przysłonę 2.8 i robisz zdjęcia całym zakresem ogniskowych, nie przejmując się zupełnie czasami i ryzykiem poruszenia fot.
    Ja tam się cieszę, że tamron toto wypuścił - to na 100% będzie mój następny obiektyw.
    Tylko jak już powiększali średnicę, to trzeba było dać 77mm - chyba każdy się zgodzi?

    Cichy - które zdjęcie to nowy Tamron? Widzę, że dolny chyba mniej winietuje.
    Ostatnio edytowane przez MatusP ; 18-09-2009 o 17:30

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez werek Zobacz posta
    ale jednak jest w krytycznych sytuacjach lepiej miec niz nie, zreszta jak nie jest potrzebna to zawsze mozesz wylaczyc
    Ja wolalbym 10 razy bardziej sprawniejszego i cichszego AFa niz ta stabilizacje, z reszta wiekszosc ludzi tez (oczywiscie w tym zakresie ogniskowych).
    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    Nie gadajcie, że stabiliza to zbędne burżujstwo - przykładowo, można ustawić sobie czas 1/40 (na forum czytałem wiele opinii, że do zatrzymania ruchu na ślubie/czymś podobnie "dynamicznym" wystarczy), przysłonę 2.8 i robisz zdjęcia całym zakresem ogniskowych, nie przejmując się zupełnie czasami i ryzykiem poruszenia fot.
    Przede wszystkim stabilizacja nie sluzy do zatrzymania ruchu apropo dynamicznych ujec. Jak na slubie ustawisz 1/40 a Pan Mlody ruszy reka to tez ci pomoze?!

    Wlasnie w sytuacji jakiej piszesz predzej przydal by sie skuteczniejszy i cichszy AF.
    Ostatnio edytowane przez Merauder ; 18-09-2009 o 20:30
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Ja wolalbym 10 razy bardziej sprawniejszego i cichszego AFa niz ta stabilizacje, z reszta wiekszosc ludzi tez (oczywiscie w tym zakresie ogniskowych).

    Przede wszystkim stabilizacja nie sluzy do zatrzymania ruchu apropo dynamicznych ujec. Jak na slubie ustawisz 1/40 a Pan Mlody ruszy reka to tez ci pomoze?!

    Wlasnie w sytuacji jakiej piszesz predzej przydal by sie skuteczniejszy i cichszy AF.
    Nie uważam, że stabilizacja zamrozi ruch. Aż tak głupi nie jestem . To, że czas 1/40 jest wystarczający na zamrożenie "akcji" na ślubie przeczytałem nna forum. Na ślubach wiele się nie dzieje, więc myślę, że to realna wartość.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    ehh. To chyba na jakims weselu 80-latkow z wyjatkowym 'flegmatyzmem'

    Wzialem statyw, 1/40 - poruszalem POWOLI reka w gore i dol:


  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    ehh. To chyba na jakims weselu 80-latkow z wyjatkowym 'flegmatyzmem'

    Wzialem statyw, 1/40 - poruszalem POWOLI reka w gore i dol
    Bez przesadyzmu, Ja robię DUŻO zdjęć na ślubach z czasami 1/10-1/50 na ogniskowych od 24 do 50mm. Stabilizacja na pewno by nie zaszkodziła, ale mnie akurat jakoś specjalnie jej nie brakuje.

    Przykłady: z mojej galerii, sekcja ceremonia, pierwsze zdjęcie - 1/2 sek, drugie 1/50, trzecie 1/60... itd. Wszystko z ręki bez IS.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 19-09-2009 o 23:43
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    615

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Dorzucę sampelka, co by tradycji stało się zadość

    Jaki cudowny sampelek! :-D Widziałem tę kotkę kiedy kupowałem u "Cichego" Tamrona 17-50 w wersji jeszcze bez VC. Nową wersję tego zacnego szkiełka raczej sobie odpuszczę. Muszę jednak przyznać, iż trochę żałuję, że nie wstrzymałem się te kilka miesięcy z zakupem niestabilizowanej wersji (jeśli cena obiektywu z VC rzeczywiście będzie wynosiła ok. 2 tys.). Natomiast jeśli pojawi się 70-200 2.8 VC, to z pewnością będzie mnie kusiło. Bardzo. :-D

Strona 2 z 31 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •