Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: EOS 40D zabezpieczenie przed deszczem

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Białystok
    Posty
    43

    Domyślnie

    http://www.burak.pl/produkt/Kata+osl...+z+lampa+E-705
    Zawsze można spróbować czegoś takiego. Z pozdrowieniami Nocarz

  2. #12

    Domyślnie

    Ja ostatnio robiłem czterdziechą z Sigmą 100-300/4 podczas gęstej mżawki i wszystko jest oki - co jakiś czas tylko body obcierałem z wody, ale nie do sucha...
    40d + 17-40/4L + 70-200/4L

  3. #13
    Początki nałogu Awatar barman_pl
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Łódź/Brzeziny
    Wiek
    48
    Posty
    285

    Domyślnie

    Ciekawy właśnie temat, ale mogę powiedzieć, że ostatnio testowałem 10D w okropną pogodę, gdzie padało na prawdę porządnie. Aparat + 50mm. Po puszce lała się woda strugami... Po przyjściu do domu położyłem na stole, wytarłem z zewnątrz do sucha i... Działa jak by nigdy nic ... Więc chyba jednak te uszczelnienia są w miare przyzwoite...

    Pozdr.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barman_pl Zobacz posta
    Ciekawy właśnie temat, ale mogę powiedzieć, że ostatnio testowałem 10D w okropną pogodę, gdzie padało na prawdę porządnie. Aparat + 50mm. Po puszce lała się woda strugami... Po przyjściu do domu położyłem na stole, wytarłem z zewnątrz do sucha i... Działa jak by nigdy nic ... Więc chyba jednak te uszczelnienia są w miare przyzwoite...

    Pozdr.
    Nie jestem pewien ale wydaje mi się że 10D jest najlepiej wykonanym modelem z całej serii xxD naczytałem się wielu nieprawdopodobnych historii o tym aparacie i z tego co widzę rzeczywiście jest nie do zdarcia.Na pewno wpływ na to miała cena aparatu,na starcie kosztował 2200-2400 Ojro,dzisiaj 50D kupimy za 900 E,przez te kilka lat lustrzanki staniały i stały się dostępne dla wszystkich,chcąc nie chcąc producenci musieli na czymś zaoszczędzić i zapewne zaoszczędzili na konstrukcji aparatu.Chociaż wiem że 10D też nie ma uszczelnień to jestem niemal pewien że wystawiony na takie same warunki atmosferyczne jak 40D-50D wytrzyma on więcej niż jego młodsi bracia.
    30D + 17-40L+ Plástico Fantástico

  5. #15
    Początki nałogu Awatar barman_pl
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Łódź/Brzeziny
    Wiek
    48
    Posty
    285

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że na prawdę sam bylem zdziwiony że nic mu nie było, ale tak jak mówisz - 5D juz bym sie bał wystawić na takie warunki... I dlatego mojej dziesiątki raczej nigdy nie sprzedam... Pozostała jako sprzęt do na prawdę ciężkich warunków, a zdjęcia z dyszki przecież też nie są złe

    Pozdr.

  6. #16
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    http://www.cameraarmor.com/

    Może coś takiego? Cena przystępna i powinno dać radę chociaż trochę ochronić przed deszczem. Sam się nad tym zastanawiam.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  7. #17

    Domyślnie

    Ja swoja 40-tke katowalem w Rosji przez 2 dni na deszczu po kilkanascie godzin bez przerwy, nie raz pod kurtka zmieniajac obiektywy, jeden jedyny raz zawiesil sie spust migawki, lekkie osuszenie i wyciagniecie baterii zalatwilo sprawe. Dobry sprzet, mocno dostal w d... a jednak nie zawiodl.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •