Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jaki Bracket polecacie?

  1. #1
    Awatar siurdix
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    100lica
    Posty
    5

    Domyślnie Jaki Bracket polecacie?

    Witam.

    Jestem przed zakupem bracket'u i tak się zastanawiam jaki model będzie najlepszy - jest ich trochę na rynku, ale kompletnego pojęcia nie mam który lepszy, który gorszy i dla tego postanowiłem zwrócić się z pytaniem do szanownych forumowiczów, bo takowego zestawienia na forum nie znalazłem ;o(

    Z tego co udało mi się już dowiedzieć to brackety mają oznaczenia A, C, D. Jedne umożliwiają nieruchomy montaż aparatu i odchylane ramie dla lampy, drugie umożliwiają obracanie aparatem "wewnątrz" bracket'u i nieruchomą lampę, są też takie które umożliwiają obracanie aparatu i lampy no i może jeszcze jakieś kombinacje się znajdą ;o)

    Teraz kwestia czy masa takiego bracketu jest odczuwalna przy robieniu zdjęć? Wiadomo ze im bardziej zaawansowana konstrukcja tym większa waga - czy warto kosztem masy poprawiać funkcjonalność urządzenia?

    Czekam zatem na Wasze opinie ;o)

    Pozdr. WM

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    380

    Domyślnie

    http://www.e-cyfrowe.pl/sony-lampa-b...886a0e4b10fa2f

    tylko żeby to się dało z canonem używać : (((((

  3. #3
    Bywalec Awatar checiu
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    170

    Domyślnie

    w kwestii bracketów mam jako takie doświadczenie. Jakiś czas temu popełniłem TIPS&TRICKS na ten temat. I tamtego bracketu używałem przez jakiś czas i się sprawdził.
    Ostatnio jednak kupiłem sobie taki z fotohobby, żeby lampę jeszcze bardziej odsunąć od obiektywu, no i żeby przy ujęciach pionowych lampę mieć też nad obiektywem, a nie delikatnie z boku:

    http://www.allegro.pl/item731881935_...quickflip.html

    postawiłem w obu przypadkach na prostotę - te z aparatem obracanym wewnątrz jakoś do mnie nie trafiają.
    Tylko z tym z foto hobby trzeba uważać bo niestety ja sobie załatwiłem mocowanie kabelka (przymocowałem nie bezpośrednio a przez stopkę z zestawu) i energicznie obracając ramię, niestety wyłamałem jedno mocowanie. teraz kabel mocuję już bezpośrednio śrubką i jest gitara, ale niestety sprzęcik trochę ucierpiał ;/

  4. #4
    40d + 17-40/4L + 70-200/4L

  5. #5
    Bywalec Awatar plaucjusz
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    58
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qb4hkm Zobacz posta
    Dajcie mi tylko dokładne wymiary...
    Ładne ciałko,gorące stopki i ostre oko:-P
    Artysto, twórz, nie gadaj!
    Johann Wolfgang Goethe

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    podpiszę się pod temat.

    Potrzebuje bracket'u który pozwoli mi na ustawienie palnika lampy błyskowej bezpośrednio nad obiektywem przy kadrze pionowym.

    Ktoś się orientuje czy da się taki kupić, ew. taki który łatwo można dostosować do takiej funkcji?

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •