Strona 12 z 23 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 230

Wątek: Hack firmware dla 400D ISO 3200, plus pomiar punktowy

  1. #111
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kraktus Zobacz posta
    Zgadza się też mi się to zdarzało i w sumie myślałem że to przez Windows 7 ale widzę że jednak nie. Teraz zrzucam zdjęcia przez czytnik, łatwiej jest mi jest wyjąć kartę niż odsunąć zaślepkę i podpiąć kabelek (takie przyzwyczajenie z S3 ):-D
    owszem, prościej
    ale jak byś miał czytnik USB 1.0 bodajze (taki mam w drukarce firmy brother) to nie wiem czy by było szybciej, jak jakies 60 zdjec kopiuje pol godziny?:razz:

  2. #112
    Początki nałogu Awatar senner
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    328

    Domyślnie

    jeszcze jest jeden bug - jak wybierze się ekran wyboru ISO, najedzie się zaznaczeniem na jakąkolwiek wartość iso z podstawowych i naciśnie spust (a nie 'set') to ISO zawsze ustawia się na 100. bez hacka spust działał jak 'set'.
    trochę denerwujące gdy się człowiek przyzywyczaił i nie ma wskaźnika ISO w wizjerze



    in film we trust

  3. #113
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez senner Zobacz posta
    jeszcze jest jeden bug - jak wybierze się ekran wyboru ISO, najedzie się zaznaczeniem na jakąkolwiek wartość iso z podstawowych i naciśnie spust (a nie 'set') to ISO zawsze ustawia się na 100. bez hacka spust działał jak 'set'.
    trochę denerwujące gdy się człowiek przyzywyczaił i nie ma wskaźnika ISO w wizjerze
    Właśnie sprawdziłem, nie jest tak do końca jak piszesz, przynajmniej u mnie na ISO 100 wskakuje dopiero jeśli nie zmienię na przykład ze 100 na 400 naciskam spust potwierdza jest 400 ale jeśli wejdę a będzie np 400 i nie zmienię to rzeczywiście po naciśnięciu spustu jest 100.
    ZENIT > PRAKTICA > YASHICA > Canon A60 > Canon G5 > Canon S3 IS > EOS 400D > EOS 550D > EOS 50D > EOS 7D > EOS 70D + Grip | C70-200 f/4L | T 17-50mm f/2.8| HELIOS 44M-4MC |

  4. #114

    Domyślnie

    Potwierdzam, w moim przypadku przycisk set zatwierdza wybór wartości iso, podobnie jak przycisk spustu. Jednak jak wejdę w opcje zmiany iso i zatwiedzę przyciskiem spustu, bez wyboru nowej wartości to zawsze się ustawia na wartość 100.

    A działa komuś ten AF, który wybiera partię punktów, bo mi się nie udało tego uruchomić.

    Wątpliwości mam też do pomiaru punktowego, czy rzeczywiście jest punktowy. Aparat nie reaguje na zmianę trybu pomiarowego, zmianą czasu naświetlania, czy zmianą przysłony, testowałem to w różnych warunkach, w których musiałby zareagować.
    D400+grip, tamron 17-50 2.8, canon 70-200 2.8, canon 18-55 (kit), jakieś CCCP

  5. #115
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orix Zobacz posta
    owszem, prościej
    ale jak byś miał czytnik USB 1.0 bodajze (taki mam w drukarce firmy brother) to nie wiem czy by było szybciej, jak jakies 60 zdjec kopiuje pol godziny?:razz:
    niestety tez cierpie na tą przypadłośc .. . i co tu robic...

    żaden sposób nie pomga, lightroom się wiesza, windows też wisi, nawet jak wybiorę urządzenie masowe...to nic z tego....

    sprawdziłem na innej karcie i nie ma problemu...

    puki co nie mam czytnika,

    nie jestem pewien czy czytnik pomoże... czy ktoś praktykował taki przypadek ???
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

  6. #116
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolosz Zobacz posta
    niestety tez cierpie na tą przypadłośc .. . i co tu robic...

    żaden sposób nie pomga, lightroom się wiesza, windows też wisi, nawet jak wybiorę urządzenie masowe...to nic z tego....

    sprawdziłem na innej karcie i nie ma problemu...

    puki co nie mam czytnika,

    nie jestem pewien czy czytnik pomoże... czy ktoś praktykował taki przypadek ???
    u mnie na czytniku jest OK specjalnie kupiłem.
    pozdrawiam

  7. #117
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    ok, pożyczyłęm sobie czytnikz pracy działa poprawnie
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

  8. #118

    Domyślnie

    Wszytko pięknie, ładnie się wgrało, ale i tak nie udało mi się odczytać licznika :/ i co najlepsze, jak wracam do oryginalnego firmware, to pozostaje Factory Menu Ech

  9. #119

    Domyślnie

    kurde tez wtopilem z tym chdk bo wczoraj fotli zgrywaly sie ladnie a dzis juz przez kabelek nie idzie (a lubie przez kabelek bo odrazu soft od canona obraca fotki) co ciekawe chcialem wgrac oryginalny soft no i wgralem update sie udal, wyjałem baterię i włączam aparat a tam nadal te same opcje co przy Chdk.
    W jaki sposób pozbyć sie tego Chdk i pworócić na 100% do oryginanego softu tak żeby fotki zgrywały się bez problemu przez kabelek.

  10. #120
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    105

    Domyślnie

    A formatowałeś kartę ? Jeśli nie to tak zrób i sprawdź raz jeszcze.
    Ja zrzucam przez czytnik a program ZoomBrowser EX normalnie ściąga i obraca mi fotki tak samo jak przez kabelek, tylko trzeba wcześniej mu pokazać co ma robić:-D
    Ostatnio edytowane przez kraktus ; 24-10-2009 o 20:40
    ZENIT > PRAKTICA > YASHICA > Canon A60 > Canon G5 > Canon S3 IS > EOS 400D > EOS 550D > EOS 50D > EOS 7D > EOS 70D + Grip | C70-200 f/4L | T 17-50mm f/2.8| HELIOS 44M-4MC |

Strona 12 z 23 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •