Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: [1507] zabawa suwakami

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 1507 Zobacz posta
    żołnierz pilnował, ale chociaż wiadomo co to jest:-D



    lotnisko wojskowe w Łasku,TO zieloneto "dziób" samolotu:-D
    A ten samolot na nr. 1 to ? (tak kontrolnie pytam bo się zastanawiam skąd w Łasku akurat go mieli).
    Wygladają te samoloty jak zabaweczki i coś w tym fajnego dla mnie jest...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  2. #22
    Początki nałogu Awatar 1507
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    327

    Domyślnie

    Iryda

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Cieszyn / Turyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    IMO aby te zdjęcia miały sens, to poszukałbym na stocku jakiegoś szarego betonowego tła i wkleił je zamiast tego lasu z kiczowatym rozmyciem. Tym bardziej, że w tle masz betonowy nasyp, który by się z pionową ścianą dobrze komponował. Gdybyś dobrze pokombinował z desaturacją betonu i kolorem samolotu, to udało by Ci się podkreślić samolot na pierwszym planie - patrz na pewne techniki fotografii motoryzacyjnej (statycznej). Jak już montujesz mocno w PSie, to idź na całość.
    Pozdrawiam

  4. #24
    Bywalec Awatar oasisman
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nol Zobacz posta
    IMO aby te zdjęcia miały sens, to poszukałbym na stocku jakiegoś szarego betonowego tła i wkleił je zamiast tego lasu z kiczowatym rozmyciem. Tym bardziej, że w tle masz betonowy nasyp, który by się z pionową ścianą dobrze komponował. Gdybyś dobrze pokombinował z desaturacją betonu i kolorem samolotu, to udało by Ci się podkreślić samolot na pierwszym planie - patrz na pewne techniki fotografii motoryzacyjnej (statycznej). Jak już montujesz mocno w PSie, to idź na całość.
    A on(samolot) nie jest podkreślony?
    |Canon|

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Cieszyn / Turyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    Jeśli nie jesteś w stanie sobie wyobrazić jak mogło by to wyglądać w wersji przeze mnie przedstawionej, to chyba nie ma sensu odpowiadać Aby to jakoś zobrazować, podaję dwa zdjęcia: 1 i 2. W pierwszym tło podkreśla kolor samochodu, a w drugim uzupełnia. Zauważ brak faktury tła odwracającej uwagę (w obu) oraz to, że w wersji drugiej oświetlenie sprawia, że auto się w tło nie wtapia.

    Ale wracając do zdjęć 1507 - widać na nich dość paskudnie rozmyty las w tle, a sam samolot lekko się wtapia w tło (kolorystyka). Na zdjęciu 1 i 2 widać jaki kolor zamiast żółtawego by pasował, by "wyciągnąć" ten samolot z tła - popatrz na blokadę koła. Czerwony lub inny mocny kolor zrobiłby ciekawy efekt. W końcu to grafika, więc nie ma co udawać realizmu. Do tego jakiś beton zamiast lasu, ogólne czyszczenie kadru i wynik byłby lepszy.

    Podsumowując - autor miał ciekawy pomysł. Po prostu mógł go pociągnąć jeden etap dalej
    Pozdrawiam

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie

    To "niebieskie" można było na moment zdjąć. Wystarczyłoby tylko poprosić
    A mojej SU-22 nie masz...?

    Ps. Iryda - bajka. Rzeczywiście wygląda jak macro z modelu (i bardzo dobrze).
    Może jeszcze da się las zamienić na jednolite tło, jak radzą przedpiścy?
    Byłoby jeszcze ciekawiej.

  7. #27
    Bywalec Awatar oasisman
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nol Zobacz posta
    Jeśli nie jesteś w stanie sobie wyobrazić jak mogło by to wyglądać w wersji przeze mnie przedstawionej, to chyba nie ma sensu odpowiadać Aby to jakoś zobrazować, podaję dwa zdjęcia: 1 i 2. W pierwszym tło podkreśla kolor samochodu, a w drugim uzupełnia. Zauważ brak faktury tła odwracającej uwagę (w obu) oraz to, że w wersji drugiej oświetlenie sprawia, że auto się w tło nie wtapia.
    spoko, zrozumiałem o co ci chodzi jak napisałeś o tej fotografii motoryzacyjnej w pierwszym poscie i faktycznie w focie nr. 2 taki zabieg by sie przydał bo przy zbliżeniu tło rozprasza i odciąga uwagę od detali na maszynie (zwłaszcza że jest chyba mniej rozmyte niż na 1.). Na 1. jakoś mi ten las się tam podoba, a nawet mnie intryguje:-D

    pozdr.
    |Canon|

  8. #28
    Coś już napisał Awatar amphotos
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    67

    Domyślnie

    Sztuczne tła kompletnie zawadzają i nie ma sensu się kręcić obok tego. Nie udane zdjęcie, po prostu nie eksponuj, zamiast sztuczny blur na tła nakładać.
    IMHO zdjęcie oryg. dużo fajniejsze (z powodu sztucznego blur'u :S).

  9. #29

    Domyślnie

    Fajne nawet bardzo faje. Zdięcia zdecydowanie lepsze niż cały ten piknik lotniczy.
    Canon EOS 5D + Canon 28-300/1:3,5-5,6 L IS USM, Canon 50/1:1,4 USM

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Jedynka baardzo mi się podoba. Jedyne co bym poprawił to wymazanie tych dwóch słupów po prawej stronie.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •