Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 131

Wątek: Obróbka RAW w DPP

  1. #71
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Proszę poczytaj troche forum ZANIM zadasz kolejne pytania.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  2. #72
    Coś już napisał Awatar Carine
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    59

    Domyślnie

    nie bardzo mam czas ,żeby przeglądnąć całe forum troche tu jest tych tematów

  3. #73

    Domyślnie

    No tak, ale osoby Ci odpowiadające też nie bardzo mają czas, a się starają... Może warto odwiedzić EMPIK?
    Pozdrawia zapracowany Leopold

    PS. Tak naprawdę to wcale nie jestem w tej chwili bardzo zapracowany, ale "zapracowany" w puencie lepiej brzmi
    Ostatnio edytowane przez leopold ; 18-01-2010 o 22:25

  4. #74
    Coś już napisał Awatar Carine
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    59

    Domyślnie

    doceniam to.ale chyba na tym polega forum ,żeby pytać i udzialać odpowiedzi

    opis działu
    Jesteś początkującym Canonierem, masz pytania dot. np. obsługi aparatu, oprogramowania, podstaw fotografii, "co kupic", "Co jest lepsze" itp - to forum jest właśnie dla Ciebie
    mówi sam za siebie
    Ostatnio edytowane przez Carine ; 18-01-2010 o 22:28

  5. #75
    Bywalec Awatar My Nick
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    219

    Domyślnie

    Punkt dla Carine.

    Instrukcja do troszkę starszej wersji ale jest:
    http://rapidshare.com/files/337592921/DPP_W_PL.rar.html

    Najnowsza wersja do pobrania:
    http://software.canon-europe.com/products/0010732.asp
    (Wybierz system a język tylko angielski, wybrałem EOS 500 ale to chyba niema znaczenia)

    A jak nie masz czasu poczytać całości to niestety "zielony kwadracik".

    I coś z regulaminu:
    3. Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Wskazane jest również uprzednie skorzystanie z google. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).
    Ostatnio edytowane przez My Nick ; 19-01-2010 o 08:51
    Canon EOS 400D Canon 17-55 f2,8 IS USM Canon 70-200 f2,8

  6. #76
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez My Nick Zobacz posta
    Punkt dla Carine......
    Hmmmmmmm.... niezupełnie. Prześledź cały wątek a zrozumiesz reakcję. Ja się wycofuję z dalszego pisania w tym wątku i (na jakiś czas) usiłowania pomagania Carine - bo ona tego nie chce i nie ma czasu. Ja swój czas wolę poświęcić na co innego.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  7. #77
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Hmmmmmmm.... niezupełnie. Prześledź cały wątek a zrozumiesz reakcję.
    Dokładnie, Janusz, teraz twoją sytuację pięknie opisuje twój sig

    Ile razy są tak bezczelne wątki/pytania o informacje podane już "tysiąc razy", m. in. na forum.
    To, że jest taki a nie inny opis działu, nie zwalnia z przeczytania regulaminu (piszę w ciemno i mam nadzieję, że Vitez zawarł tam paragraf o przeszukaniu forum na okoliczność sprawdzenia czy dany problem nie został już wcześniej rozwiązany, zazwyczaj przez Janusz Body!)
    the silence is deafening

  8. #78
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carine Zobacz posta
    doceniam to.ale chyba na tym polega forum ,żeby pytać i udzialać odpowiedzi
    Uwaga teraz bedzie offtopic, że hej!

    Istnieje powszechne, ale absolutnie błędne wyobrażenie o funkcjonowaniu forów internetowych. Polega ono na tym, że bedąc przekonanym, że do tego sluzy forum, zadaje się bez zastanowienia pytanie i czeka na odpowiedź.
    Błądów w tych dwóch czynnościach jest cała masa.

    Pierwszy, to przekonanie, że "ja" jestem wyjatkowy/a i cały świat dookoła nie robi nic tylko czeka jak wierny pies, by odpowiedzieć na moje, łaskawie zadane pytanie.

    Drugi, to że wszyscy dookola czerpią wręcz seksualna przyjemnośc z odpowiadania wciaz na te same pytania.

    Trzeci, że szybciej otrzymamy odpowiedź na forum, niż sami ja odznajdziemy przy pomocy wszelkich dostępnych wyszukiwarek.

    Czasami, wystepuje czwarty błąd, przekonanie ze forum to swego rodzaju "helpdesk online". Posty osób tym dotkniętych zwykle kończą sie zdaniem: "Prosze o szybką odpowiedź".

    W/w wynikaja zazwyczaj, albo z nieobycia z internetem, czyli swego rodzaju "dziecinności sieciowej", albo z narcyzmu. Ufam, że w tym przypadku mamy doczynienia jedynie z tym pierwszym.

    Jeśli mamy doczynienia z tym drugim, istnieje kolejny błąd. Ale tu już wchodzimy na wyższy poziom i zachaczamy o zjawiska trollowania, rydlowania etc. Niektórzy, żyjąc w przekonaniu o swym wyrafinowaniu i przebiegłości, opatrują posty zdaniami w stylu: "Jestem tu nowy więc jeśli pisze w złym dziale to proszę o wyrozumiałośc", albo "Tylko proszę :help: nie piszcie że ten temat był wałkowany sto razy :-/ i trzeba użyć szukajki albo google proszę o pomoc i konkretną odpowiedz :help:".
    Błąd leży w przekonaniu, że osoby po "drugiej stronie" to pełne altruizmu i współczucia, naiwne, dobre duszki, które widząc wielkie oczy "kota z drugiej części Shreka", rozpływają sie jak masło. Nic bardziej mylnego. Po drugiej stronie, siedzą osoby zdecydowanie bardziej inteligentne i bardziej cyniczne, niż się wydaje. Doskonale zdają sobie sprawę z socjotechniki, jaką próbuje się zastosować wiec nie warto liczyć na ich naiwność. Jeśli nie user, to na pewno moderator sprowadzą Cię na ziemię szybciej, niz się tego spodziewasz.

    Pozdrawiam i polecam zasadę MSP - Myśl, Szukaj, Pytaj. Kolejność niezwykle istotna.
    Ostatnio edytowane przez dinderi ; 10-02-2010 o 10:29
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  9. #79

    Domyślnie

    Popieram w 100%.

  10. #80
    Coś już napisał Awatar Carine
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    59

    Domyślnie

    już o nic nie pytam

Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •