Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 131

Wątek: Obróbka RAW w DPP

  1. #1

    Domyślnie Obróbka RAW w DPP

    Zaczynam swoją "przygodę" z RAW-ami. Nasłuchawszy się achów i ochów na temat jakości zdjęć oraz możliwości jakie daje ten format plików.

    No i bryndza, że tak powiem :-(

    Otwieram RAW w DPP ustawiam jasność balans bieli. Czy coś jeszcze warto ustawiać w DPP? z informacji na forum T&T zrozumiałam że ostrość kontrast lepiej ustawić już w PS, ale zapisując plik jako TIFF i otwierając w PS nie bardzo mogę go wyostrzyć bo jakieś dziwnie zaszumione te zdjęcia wychodzą, a zastosowanie maski wyostrzającej w moim odczuciu psuje zdjęcie ( promień ustawiam na 0,9 poziom 1, i próbuję ostrośc podciągać wartością...)

    Mam wrażenie, że zdjęcia które robię w JPG są lepszej jakości ... a obrobiony RAW i JPG ( tego samego zdjęcia) nie różnią się.

    Niech mi ktoś mądry podpowie albo co robię nie tak albo po co robić zdjęcia w RAW-ie...

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Przekop to forum a nie idź na łatwiznę - zamieszczałem tu kiedyś linka do strony Canona, gdzie są filmiki co, jak i jakiej kolejności ustawiać w DPP.
    the silence is deafening

  3. #3

    Domyślnie

    nie idę na łatwiznę i naprawdę przejrzałam to forum ( całe forum CB ) a wyszukiwarka ma chyba jakiś błąd bo nie znajduje żadnych wątków ani z hasłem RAW ani DPP

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anches Zobacz posta
    nie idę na łatwiznę
    Wyszukiwarka na forum nie istnieje (z mojego doświadczenia) a zapytanie google o dpp canon video tutorials to góra 15 sekund.

    http://www.usa.canon.com/content/dpp2/index.html
    the silence is deafening

  5. #5
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anches Zobacz posta
    wyszukiwarka ma chyba jakiś błąd bo nie znajduje żadnych wątków ani z hasłem RAW ani DPP
    hmm, TA wyszukiwarka działa znakomicie
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    266

    Domyślnie

    Na tej stronece Canona jest caly tutek co i jak robic w DPP. I ja staram sie uzywac DPP do wywolywania RAW, choc nie jest to latwa droga.. Transfer pliku po wywolaniu z DPP do CS3 troszke trwa, co nie ulatwia zycia. Poza tym niewiedziec czemu w DPP mam 'fabrycznie' ustawiona ostrosc RAW-a na 5, a wszedzie pisza zeby RAW-ow nie ostrzyc.. I tak za kazdym razem musze zmniac te wartosc do zera, syzyfowa robota. Moze ktosc zna sposob na stale ustawienie tej wartosci? Przepraszam za podczepienie sie do watku

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    DPP ustawia taką ostrość jaka jest w ustawiona w body.

  8. #8
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    266

    Domyślnie

    No to ustawiania body maja w koncu wplyw na RAW-y czy nie?? Gdzies tu czytalem ze RAW to RAW i ustawienia body nie maja na to najmniejszego wplywu.. Z drugiej strony gdy ustawie w aparacie B&W to jedynie DPP zachowuje je jako czarno biale, Bridge podczas przegladania zmienia je w kolor.. Jest to jeden z powodow dla ktorych uzywam DPP.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yellowpliszka Zobacz posta
    No to ustawiania body maja w koncu wplyw na RAW-y czy nie??
    To może lepiej zostań w jpg'u
    the silence is deafening

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    DPP jest programem dedykowanym do DSLR canona. Dzięki czytaniu predefiniowanych ustawien z body można zaoszczędzić wiele czasu przy obróbce.
    Można także zjechać parametry do 0 i ustawiać od podstaw, więc ustawienia w body nie mają wpływu na raw, tylko na to, jakie ustawienia przejmuje DPP przy otwarciu pliku.

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •