Strona 2 z 50 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 497

Wątek: Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie

    Nie siliłbym sie na porownania juz teraz, poczekajmy co te szkla soba beda reprezentowac. Cieszy mnie to ze bedzie wiecej opcji do wyboru w kategorii "wymienmy kit na cos innego". Przekroj cenowy bedzie, wiec kazdy cos w strone swoich potrzeb powinien znalezc, oczywiscie za odpowiednia cene, jak to u Canona i innych.

    Bedzie 18-55 bez stabilizacji, zeby w jakikolwiek sposob spozytkowac aparat
    bedzie 18-55 IS o troche lepszych wlasciwosciach
    bedzie 17-85 IS o ciekawym zakresie i niezlym AF,
    pozniej superzoomy 18-135 i 18-200 dla niezdecydowanych, albo dla zdecydowanych miec lekki obiektyw, gdy nie mozna wziac calej szklarni ze soba [ choc przydalby sie obiektyw jak 18-200 VR u nikona - z lepszym AF i jakoscia obudowy ]
    nastepnie 15-85 - ciagle terra incognita
    i korona wsrod EF-Sow zastepujacych kit czyli 17-55..

    podoba mi sie taka sytuacja. wreszcie bedzie wiekszy wybor i wielu osobom ulatwi start w systemie Canona.

  2. #12
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    cena jest absolutnie mordercza i nie potrafie uzasadnic takiego wydatku za szklo do cropa.

    raptem 200 EUR wiecej kosztuje 24-105/4 i o ile zakres w FF jest troche mniejszy, to jednak trudno cos temu szklu zarzucic. a jest na pelna klatke
    www albo tez flickr

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    cena jest absolutnie mordercza i nie potrafie uzasadnic takiego wydatku za szklo do cropa.

    raptem 200 EUR wiecej kosztuje 24-105/4 i o ile zakres w FF jest troche mniejszy, to jednak trudno cos temu szklu zarzucic. a jest na pelna klatke
    Zarzucić można mu to, że na cropie daje 38-168. To szkło z definicji jest na FF i używane na 1.6 daje nieciekawy zakres. A pełna klatka + 24-105 to jednak drooooożej niż APS-C + 15-85.
    Ale cena mordecza mimo to. Dlatego lepiej będzie brać nowego tamrona.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    cena jest absolutnie mordercza i nie potrafie uzasadnic takiego wydatku za szklo do cropa.
    Jak by byl dobry optycznie i glownym moim body bylby crop to bym go bral bez zastanowienia
    Po prostu trzeba przestac myslec o cropie jako o czyms gorszym, sam canon wypozycjonowal cropa pod postacia 7-demki na wyzszej polce. I moim zdaniem jest to logiczne bo:
    - crop jest tanszy(na rynku i w produkcji)
    - ma ostre rogi na szerokich szklach, juz nie mowiac o UWA
    - jest wielki wybor dobrych UWA z mozliwoscia nakrecenia filtra!
    - "wydluza" ogniskowa czego w niektorych zastosowaniach nie da sie przecenic
    - wieksza GO w widoczkach

    a teraz zalety FF
    - mniejsze szumy
    - mniejsza GO w niektorych zastosowaniach
    - yyy
    - yy
    - y
    - znaczy sie... o jeszcze ta no "MAGIA" co tlumaczac na techniczne wlasciwosci obrazu mozna okreslic jako winieta i papka w rogach


    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    raptem 200 EUR wiecej kosztuje 24-105/4 i o ile zakres w FF jest troche mniejszy, to jednak trudno cos temu szklu zarzucic. a jest na pelna klatke
    a co do 24-105 to moj T 28-75 jest nieporownywalnie ostrzejszy, nie wiem moze mialem do czynienia z jakims uszkodzonym 24-105 ale to co wychodzilo z tego obiektywu na szerokim koncu okreslilbym jako ZŁO

  5. #15
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    Zarzucić można mu to, że na cropie daje 38-168.
    ale ja nie twierdze ze jest inaczej. chodzilo mi wylacznie o to, ze w gruncie rzeczy mowimy o podobnego typu konstrukcjach optycznych - zoomach o ponad 3x zakresie i zaczynajacych sie na kacie widzenia +/- 75 stopni. gdzie najwazniejsza roznice stanowi nieodmiennie fakt, ze jeden z nich musi pokryc 2,5x wieksza powierzchnie (lub tez liczac dalej: zeby zapewnic te same funkcjonalne wlasnosci musi zawierac miedzy 2,5x a 4x wiecej precyzyjnie wykonanego szkla). o lepszej jakosci obudowie zapomne poki co, bo mowimy tylko o cechach funkcjonalnych. chociaz de facto uzyteczne f/4 w dlugim koncu 24-105 to duza przewaga nad raptem f/5.6 w zoomie do cropa

    i z tego za grzyba nie wychodzi mi uzasadnienie tylko 200 EUR roznicy miedzy tymi szklami. poza takim, ze mozna (bo mozna) wydoic ludzi za fakt, ze chca takiego zooma do cropa i na chwile obecna nie maja zadnego innego wyboru.

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    To szkło z definicji jest na FF i używane na 1.6 daje nieciekawy zakres. A pełna klatka + 24-105 to jednak drooooożej niż APS-C + 15-85.
    no wiec wlasnie sek w tym, ze nie tak wiele drozej.
    7D + 15-85 to lacznie 2300 EUR
    5D mkII + 24-105 mozna kupic za 3000 EUR
    pomijajac zalety uzytkowe 7D w stosunku do 5D, to jednak ta roznica nieodmiennie nie jest wcale duza.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 01-09-2009 o 22:06
    www albo tez flickr

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradl Zobacz posta
    - crop jest tanszy(na rynku i w produkcji)
    - ma ostre rogi na szerokich szklach, juz nie mowiac o UWA
    - jest wielki wybor dobrych UWA z mozliwoscia nakrecenia filtra!
    - "wydluza" ogniskowa czego w niektorych zastosowaniach nie da sie przecenic
    - wieksza GO w widoczkach

    a teraz zalety FF
    - mniejsze szumy
    - mniejsza GO w niektorych zastosowaniach
    - yyy
    - yy
    - y
    - znaczy sie... o jeszcze ta no "MAGIA" co tlumaczac na techniczne wlasciwosci obrazu mozna okreslic jako winieta i papka w rogach
    W przypadku 7D to już nawet te mniejsze szumy nie są dobrym argumentem (patrz masa linków w temacie). Nawet jeśli 5dII pod tym względem wygrywa (a nie jestem tego pewien), to różnice są marginalne.
    A mniejsza GO... no cóż, fakt. Ale nie każdemu to potrzebne.

    Czyli wychodzi na to, że FF powoli staje się narzędziem głównie dla portrecistów i innych M(/N)ało-GO-owców, a lanszafciarze i reszta zadowolą się* 7D i kolejnymi nowymi cropami. Fajnie

    *Przynajmniej ci, którzy jeszcze pełnej klatki nie mają
    Ostatnio edytowane przez MatusP ; 01-09-2009 o 22:09

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    cena jest absolutnie mordercza i nie potrafie uzasadnic takiego wydatku za szklo do cropa.
    A 17-55mm f/2.8 IS USM? Też jest do cropa i jest w podobnej cenie..

    Może to nie do końca kwestia czy szkło jest EF, czy EF-S, bo Canon 10-20 też nie należy do najtańszych. Tutaj ten nowy kit ma widocznie większy zakres od wspomnianego 17-55, ale szczególnie za takie światło nie jest wart swojej ceny*.

    *Mógłby się obronić wybitną rozdielczością, pracą pod światło i minimalnym winietowaniem, ale niestety to tylko kit:-)
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  8. #18
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    W przypadku 7D to już nawet te mniejsze szumy nie są dobrym argumentem (patrz masa linków w temacie). Nawet jeśli 5dII pod tym względem wygrywa (a nie jestem tego pewien), to różnice są marginalne.
    powiedzmy, ze jak zobacze jednakowy RAW z 7D i z 5D mkII i oba sie tak samo dobrze poddadza rozjasnianiu i konwersja tonalnym, to uwierze w ta wypasnosc cropa. bo miedzy moim 5D a 30D (mniej wiecej podobna technologia wykonania matryc, jesli dobrze pamietam) jest kolosalna roznica.
    miedzy tym jak sie wywoluje obrazek z FF a cropa. kolosalna. z 5D bez zajakniecia wyciagam fote o 1 EV i ten RAW tego nawet specjalnie nie widzi, moze ewentualnie w granatowych cieniach. wyciagniecie foty z 30D o 1/2 EV daje na granatowym niebie ziarno jak groch, a w cieniach Sodome i Gomore.

    pomijam temat szczegolowosci, ktora 5D o mniejszym pixel-pitchu tez morduje 30D.

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    A mniejsza GO... no cóż, fakt. Ale nie każdemu to potrzebne.

    Czyli wychodzi na to, że FF powoli staje się narzędziem głównie dla portrecistów i innych M(/N)ało-GO-owców, a lanszafciarze zadowolą się 7D i kolejnymi nowymi cropami. Fajnie
    moze ja jestem staroswiecki, ale jak robie landszafty to lubie widziec co foce. a 5D z matowka z kratka jest fantastycznym narzedziem do kadrowania, czego o 30D nie moge, nawet po 4 piwach, powiedziec. ten celownik starcza do pracy, ale wygoda pelnoklatkowego wizjera jest ogromna i bardzo wazna w pracy. byc moze lepsze ekraniki i LV ten problem rozwiaza i wtedy crop bedzie pelnoprawnym narzedziem do pracy, ale poki co naprawde nie da sie oszukac fizyki i udowodnic, ze 2,5x mniejsza powierzchnia da to samo.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 01-09-2009 o 22:15
    www albo tez flickr

  9. #19
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    cena jest absolutnie mordercza i nie potrafie uzasadnic takiego wydatku za szklo do cropa.
    Spokojnie, albo okaże się godnym rywalem dla nikonowskiego 16-85 (oby) i za jakiś czas jego cena ustabilizuje się na podobnym poziomie (~600 Euro), albo będzie jak z 17-85. Pamiętacie, ile ten obiektyw kosztował na początku? Circa about 2500 złotych. A teraz, gdy inne obiektywy poszybowały w górę - można go kupić za mniej niż połowę tej kwoty. Osobiście jednak wolałbym, żeby to była konstrukcja równie udana jak 10-22 czy 17-55. W sumie całkiem fajne premiery, ale przynajmniej o rok spóźnione.

    moze ja jestem staroswiecki, ale jak robie landszafty to lubie widziec co foce. a 5D z matowka z kratka jest fantastycznym narzedziem do kadrowania, czego o 30D nie moge, nawet po 4 piwach, powiedziec. ten celownik starcza do pracy, ale wygoda pelnoklatkowego wizjera jest ogromna i bardzo wazna w pracy.
    Z tym wizjerem 5D to ja bym był ostrożny. Przy analogowych EOSach to jest jakaś popierdółka, że już o Praktice nie wspomnę... :-)
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 01-09-2009 o 22:18
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no wiec wlasnie sek w tym, ze nie tak wiele drozej.
    7D + 15-85 to lacznie 2300 EUR
    5D mkII + 24-105 mozna kupic za 3000 EUR
    pomijajac zalety uzytkowe 7D w stosunku do 5D, to jednak ta roznica nieodmiennie nie jest wcale duza.
    Jednak drożej, bo w kwestii "zalet użytkowych" to ten 7D wśród aps-c jest już PRAWIE jak 1ds wśród FFów.
    Z kolei odpowiednikiem 5d u cropowych body (znów w kwestii "zalet użytkowych") jest... seria xxxD. Wiem, brzmi absurdalnie, ale nie mam racji? Różnica (poza jakościa obrazu wynikającą z pełnej klatki) to tylko duże, metalowe body itp.

    PS. Udzielać się zacząłem, a zdjęć prawie żadnych nie robię... Niedobrze.
    Ostatnio edytowane przez MatusP ; 01-09-2009 o 22:22

Strona 2 z 50 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •