Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: Canon 500D nagrywanie HD

  1. #21
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez colinSTi Zobacz posta
    Niektorzy nie widza roznicy miedzy blu ray'em a youtubem, wiec kazdy inaczej odczuje "jakosc"...
    A co to ma do rzeczy i jakości filmów z 500D? Z netu można ściągnąć pliki w pełnej rozdzielczości - linki były chyba nawet tu na forum. Punkt odniesienia jest bardzo dobry - pliki z 5D mkII.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A co to ma do rzeczy i jakości filmów z 500D?

    Nic...

  3. #23
    mmol
    Guest

    Domyślnie

    Kasprzak co do szkieł które posiadam pod pełną klatkę to Canon 50 1.4 oraz canon 85 1.8 reszta szkieł jest pod Crop'a.
    Kolaj: mi też wydaje się to za bardzo tanio, zresztą sam zobacz:
    http://www.alibaba.com/product-gs/24...I_Digital.html
    kolejna sprawa iż zaprzyjaźniony kontrahent zalecał zakup jeżeli już coś to w chinskim Markecie (domu handlowym) niż poprzez zamówienia na odległość może to skutkować podróbkami słabej jakości, zresztą na ten temat mógłbym zrobić wykład.

    Zwykły przykład: http://resources.alibaba.com/topic/5...9TRADE_COM.htm

    Może po prostu jak polecę za rok do chin rozejrzę się tam po marketach, ewentualnie na targach coś poszukam. Jestem prawie przekonany do 5D MK II
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Dodam jeszcze Panowie nie tyle o jakości plików jak o obsługę, czy 5D MK II posiada jakieś dodatkowe opcje nagrywania, czy grzeje się i co za tym idzie wyłącza tak szybko jak robi to 500 D ? Pani w Fotojokerze nastraszyła mnie że po około 5-7 minutowych sesjach z 500D w full HD pięćsetka musi odpocząć, albo wymienić akumulator gdyż akumulator używany podczas nagrywania nagrzewa się i powoduje odcięcie zasilania i przerywa nagrywanie ect,
    Ostatnio edytowane przez mmol ; 07-09-2009 o 14:12 Powód: Automerged Doublepost

  4. #24

    Domyślnie

    U mnie przy nagrywaniu filmów ani nic się nie kurzy ani nic nie grzewa ani nie wyłącza.
    Nagrywa się wygodnie i jakość jest moim zdaniem dobra.

    Jedyny zgrzyt to AF - ostrzy długo i głośno (co zbiera mikrofon, niestety bez zewnętrznego wejścia), więc pozostaje manual, jeżeli planujesz operować ostrością podczas kręcenia.
    Pozdrawiam,
    Andrzej
    Mój sprzęt: Canon 500D + 18-55 IS

  5. #25
    mmol
    Guest

    Domyślnie

    Kyokushin jak długo możesz nagrywać sekwencję Wideo w full HD? (chodzi mi mniej więcej o dokładność kilkuminutową) oczywiście biorąc pod uwagę pojemność karty

  6. #26

    Domyślnie

    Właśnie dla testu nagrałem 17 minut filmu, nic się nie wyłączyło, nie nagrzało, wyjęłęm baterię i nie była cieplejsza niż podczas robienia zdjęć.
    Pozdrawiam,
    Andrzej
    Mój sprzęt: Canon 500D + 18-55 IS

  7. #27
    mmol
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyokushin Zobacz posta
    Właśnie dla testu nagrałem 17 minut filmu, nic się nie wyłączyło, nie nagrzało, wyjęłęm baterię i nie była cieplejsza niż podczas robienia zdjęć.
    Eh to co ta baba z fotojokera mi mówiła :/ nie ma to jak słuchać wyspecjalizowanej obsługi w punkcie sprzedaży i znów dylemat 5D MK II i czekać jakiś rok czasu czy 500D od ręki

  8. #28
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    114

    Domyślnie

    radze 500d od ręki i się cieszyć (ale raczej na 720p)). jeśli masz kasę na 5dmk2 za rok, to chyba wielkiego żalu nie będzie jak zbędziesz 500d po roku z jakąś tam stratą, a zyskasz masę doświadczeń z nagrywania i obróbki w HD. może po tym roku do HD i fullHD kupisz sobie nie canona a np panasonica GH1 (wiele dobrego o nim czytałem jesli idzie o video).
    C550D, T12-24, C50 1.4 USM, C18-200IS, METZ 58-AF1

  9. #29

    Domyślnie

    Z FullHD też w 500D nie ma co płakać. Nagrywa w 20fps. Jest wystarczająco. Kino ma 24 fps.
    Pozdrawiam,
    Andrzej
    Mój sprzęt: Canon 500D + 18-55 IS

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    36

    Domyślnie

    U mnie też 500d naprawdę daje radę, ale jeżeli chcesz robić stabilne ujęcia z ręki to tylko obiektywy ze stabilizacją (albo ogniskowa poniżej 50mm i bardzo stabilne łapy)

    Jakość jest naprawdę dobra (myślę, że normalne kamery na pewno nie są lepsze) więc według mnie nie powinieneś się nawet zastanawiać.
    Wiadomo, że nie osiągniesz tego co na filmach bluray ze sprzętem za jakieś chore pieniądze, ale chyba nie o to chodzi, nie? Tu mamy kamerkę za "jedynie" 3k...

    Polecam filmiki na vimeo, np:
    (vimeo dodatkowo to kompresuje dla nieobeznanych )

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •