Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 153

Wątek: [jacapa] Po prostu makro

  1. #1
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie [jacapa] Po prostu makro

    Lubię podglądać przyrodę i jakiś czas temu postanowiłem ją trochę pofotografować . Chętnie dowiem się jak inni widzą to co widzę ja. To pierwsze moje fotki na tym forum i bardzo proszę o uwagi i komentarze . Mogą być ostre :-D


    1



    2



    3


    4


    5
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  2. #2
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    Ogólnie podobają mi się Twoje początki.
    1 - bardzo ładnie
    2 - koniecznie wystempluj białe plamki na łodydze
    5 - ciemne plamki do wystemplowania
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

  3. #3
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Rzeczywiście są jakieś artefakty.
    Powiem szczerze , że nie widziałem tego wcześniej.
    Oko jeszcze nie takie , muszę zwrócić na takie rzeczy większą uwagę.
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  4. #4
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    285

    Domyślnie

    Pierwsze trzy bardzo fajne No może coś by się dało zrobić z centralnym błyskiem, który tak "spłaszcza" fotki (#3)?
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

  5. #5
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Pracuję nad tym.
    Staram się tylko doświetlać lampą gdy jest za mało światła lub lub rozbijać ostre słoneczne cienie , ale jak widać nie zawsze to się do końca udaje. Najgorzej jest z obiektami ruchliwymi , nie ma szans na poprawkę w razie błędu.
    "Przypalenie" jest szczególnie widocznie na 3 , ale tu chodziło o doświetlenie pajączka który był pod liściem w cieniu .
    Poniżej fotki pająków robione w pełnym słońcu.

    6



    7



    8



    9

    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  6. #6
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    285

    Domyślnie

    Słońce, nie-słońce, ale niezłe sztuki udało Ci się złowić (#6-8 )!, choć najbardziej podoba mi się #9 ze względu na połączenie ciężaru (pięknego) pajączka z kontrastującą z nim zwiewnością sieci, po której się porusza. Co to za gatunek?
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

  7. #7
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Ostatni czyli 9 to Krzyżak ogrodowy. Poprzednie 6,7,8 niestety nie wiem. Są dość powszechne na nadmorskich wydmach w różnych odmianach kolorystycznych, ale już w centralnej Polsce nie widziałem ani razu , choć dość często zaglądam w różne chaszcze :-D

    Właśnie zalogowałem się z innego komputera i muszę przyznać że zdjęcia na tym monitorze wyglądają zupełnie inaczej. Plamki o których wspomniał Toffi są wyraźne i od razu rzucają się w oczy. Na moim laptopie zobaczyłem je dopiero jak się przyjrzałem po jego uwagach. Kompresja też pozostawia sporo do życzenia poza 6,7,8 na wszystkich widać jakieś ziarno , szum najprawdopodobniej jest to efekt zbyt agresywnego wyostrzenia , choć na laptopie było dość miękko.
    Teraz mam dylemat czy zmieniać obróbkę pod lepsze monitory czy zostawić tak jak jest , czyli pod mój laptopowy ? Jak myślicie ? Jak to wygląda u Was ?
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  8. #8
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacapa Zobacz posta
    ... Teraz mam dylemat czy zmieniać obróbkę pod lepsze monitory czy zostawić tak jak jest , czyli pod mój laptopowy ? Jak myślicie ? Jak to wygląda u Was ?
    Pracując na laptopie niestety raczej musisz mieć na uwadze, iż nie widzisz wszystkiego i bardziej się przyglądać. Ty ledwie dostrzegając jakieś artefakty i bagatelizując, inni mogą je widzieć bardzo wyraźnie niestety.
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

  9. #9
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Obrazkowa historia jednego posiłku.

    10




    11



    12



    13



    14

    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  10. #10
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    Bardzo mnie rażą refleksy i bliki od lampy w tej serii
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •