Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Dzięki nim inaczej spojrzałem na swoje zdjęcia. Widzę teraz dużo więcej . GO , lampa, statyw , czasy , ruchliwość obiektów to sprzeczności które próbuję pogodzić od pierwszych pstryków.
Muszę jeszcze nad tym pogłówkować i popracować. Szkoda tylko , że lato się kończy.

Cytat Zamieszczone przez Tatanka74 Zobacz posta
gdzie polujesz na te stwory?
To akurat najłatwiejsze w całej tej zabawie. Obiektów jest mnóstwo wokół nas.
Wystarczy troszkę zwolnić, chwilę popatrzeć na świat znajdujący się na wysokości kolan i już:-D. Makro fotografuję pół roku i przez ten czas postrzeganie otaczającego świata bardzo się u mnie zmieniło. To bardzo ciekawe doświadczenie , świetny relaks i .... gimnastyka . To kucanie , wyginanie ciała w różnych pozach , stanie w bezruchu - niezły fitness :-D
Makro jest u mnie jakby przeciwwagą do innego hobby jakim jest astronomia.
Z jednej strony obiekty ogromne i nieprawdopodobnie odległe z drugiej malutkie , wprost pod nogami. Jedne i drugie fascynujące.