Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 153

Wątek: [jacapa] Po prostu makro

  1. #11
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Toffic dzięki za uwagi . Widzę że tylko na Ciebie mogę liczyć. Jakoś nikt więcej się nie kwapi ze swoimi uwagami.
    Mógłbyś dokładniej napisać jakie refleksy i bliki masz na myśli . Opisz na jednym przykładowym zdjęciu. Widać trochę przepalenia od lampy na nogach pająka , ale mnie się wydają znośne. Blików i refleksów żadnych nie widzę. W tle są takie niby refleksy czy bliki, ale to błyszczy pajęczyna poza głębią , czy to miałeś na myśli ? Można to bez problemu występlować lecz zostawiłem świadomie . Może to błąd ? Sam nie wiem.
    Zachęcam gorąco też innych poza niezawodnym Toffic'iem do wypowiedzi , każda uwaga się przyda.
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  2. #12
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    No może źle i nie dokładnie się wyraziłem z tymi blikami. Chodzi mi o te bardzo jasne partie na pająku, takie małe fragmenty, na których są bardzo silne odbicia od lampy. Pajęczyna też to ma na niektórych zdjęciach. No i generalnie (na ostatnich pająkach) ta lampa bardzo spłaszczyła obraz, brak "magii" światła.
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

  3. #13
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    No to może jeszcze coś takiego


    15



    16



    17



    18

    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  4. #14
    Coś już napisał Awatar Tatanka74
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    50
    Posty
    89

    Domyślnie

    17 i 18 bardzo miłe w odbiorze, a swoją drogą, gdzie polujesz na te stwory?
    Canon EOS 1000D EF-S 18 - 55 mm Kit + EF 55 - 200 mm f/4.5-5.6 II USM

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    36

    Domyślnie

    Na pierwszych fotkach (mszyce i muchy) zbyt płaskie światło.
    Kolorowe szumy nie dodają uroku.
    Masz paprochy na matrycy, albo wyczyść matrycę, albo wystempluj paprochy, albo po prostu mniej przymykaj obiektyw.
    Na ogół zbyt centralne kadry.
    Panuj nad tłem.
    Ekrany laptopów są zwykle kiepskiej jakości, nie dziw się, że inni widzą więcej niedoskonałości. Fotki przygotuj pod te lepsze monitory.
    Na pająkach zbyt ostre światło.
    18. No tego Ci nie daruję, mieć gąsienicę pazia królowej i tylko takie fotki? Podobnie na 16. Nie powiesz przecież, że były tak szybkie, że Ci uciekały . Z takimi obiektami możesz wypróbować różne kadry do woli. Z dużą i małą GO. Jak w tle jest mnóstwo zielska to przenieś ją na takie samo gdzie jest ładniejsze tło. Albo weź ze sobą nożyczki i przytnij tło za obiektem. Makromaniacy nie takie numery robią. Weź statyw. Nie używaj lampy. Doświetl białą kartką ciemniejszą stronę „modela”. Jak „model” w pełnym słońcu to je przysłoń. Potrenuj na jednym obiekcie różne ustawienia, będziesz wiedział na przyszłość co daje jaki efekt.

  6. #16

    Domyślnie

    4 niezle... 16 calkiem ciekawe - GO bym zmienil na wieksze troche zeby sie skupic bardziej na "owlosieniu" tego czegos lol... reszt bez rewelacji, bledy przy obrobce, technicznie to wyglada jak od pstrykniecie fotki, troche nie przemyslane ustawienia GO itp itd... niektore interesujace ale nad technika trzeba popracowac....

  7. #17
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Dzięki nim inaczej spojrzałem na swoje zdjęcia. Widzę teraz dużo więcej . GO , lampa, statyw , czasy , ruchliwość obiektów to sprzeczności które próbuję pogodzić od pierwszych pstryków.
    Muszę jeszcze nad tym pogłówkować i popracować. Szkoda tylko , że lato się kończy.

    Cytat Zamieszczone przez Tatanka74 Zobacz posta
    gdzie polujesz na te stwory?
    To akurat najłatwiejsze w całej tej zabawie. Obiektów jest mnóstwo wokół nas.
    Wystarczy troszkę zwolnić, chwilę popatrzeć na świat znajdujący się na wysokości kolan i już:-D. Makro fotografuję pół roku i przez ten czas postrzeganie otaczającego świata bardzo się u mnie zmieniło. To bardzo ciekawe doświadczenie , świetny relaks i .... gimnastyka . To kucanie , wyginanie ciała w różnych pozach , stanie w bezruchu - niezły fitness :-D
    Makro jest u mnie jakby przeciwwagą do innego hobby jakim jest astronomia.
    Z jednej strony obiekty ogromne i nieprawdopodobnie odległe z drugiej malutkie , wprost pod nogami. Jedne i drugie fascynujące.
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  8. #18
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    16 - fajnie wyglądają te włoski na gąsienicy jednak razi przycięty owad. Unikaj takich zabiegów jeżeli nie są konieczne.
    18 - gratuluje okazu! To zdjęcie wyszło super!

    Wyczyść matrycę bo widać syfki.
    makro na CB - zapraszam!

  9. #19
    Początki nałogu Awatar jacapa
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Radom
    Posty
    453

    Domyślnie

    Wszyscy piszą o tych syfkach , że to na matrycy. Obejrzałem dokładnie matrycę i wygląda na czyściutką . Za to na obiektywie było parę kropek . Obiektyw już wypucowany , zresztą przy makro często się plami , rosa deszcz itp. Czy czyszczenie matrycy ma sens jeśli nie widzę na niej żadnych zanieczyszczeń ? Czy te kropki nie mogły być z obiektywu ?
    Jacek Paduszyński
    40D c 17-55/2,8, C 100/2,8L , C 70-300 IS 580 EXII, 2 x 420EX, Raynox , Kenko , WilliamOptics APO 660/6 , WilliamOptics APO 400/6 etc. astro

  10. #20
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacapa Zobacz posta
    Wszyscy piszą o tych syfkach , że to na matrycy. ... Czy czyszczenie matrycy ma sens jeśli nie widzę na niej żadnych zanieczyszczeń ? Czy te kropki nie mogły być z obiektywu ?
    Tych poprochów nie zobaczysz gołym okiem. Na początek przedmuchaj matrycę czystą (w środku) gruszką - to zdecydowanie ma sens!
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •