Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: tamron 17-50 vs kit vs Canon 35 f2

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moregun Zobacz posta
    bo jakoś mi wyszło ze mało się różni od kita - siedząc w pokoju w półmroku szybkość AF jest podobne do Tamrona i Kita - jedynie canon 35 ostrzył wyrażnie szybciej
    pożyczyłęm te 2 tamrony abu sprawdzić jeden mialem na celowniku ale juz nie wiem czy go chce - moze doznieram 2 razy tyle kasy i kupie C17-40 ?
    Od dawna powtarzam, że porównując kita IS oraz wielokrotnie droższe obiektywy można się zdziwić (nie byłbym zaskoczny, gdyby w tej konkurencji kit IS pokonał 17-40)... Fakt - bardzo istotne są równiez inne parametry, niemniej znaczenie rozdzielczości obiektywu nieustannie rośnie z uwagi na to, że pojawisją się aparaty z coraz gęstszymi matrycami. Moim zdaniem amatorzy są teraz w całkiem dobrej sytuacji - za niewielką sumę mogą skompletować przyzwoity optycznie zestaw (np. 18-55 IS + 55-250 IS).
    Gorzej mają profesjonaliści i ci którzy obrazili się na kity - za wytrzymałe obiektywy muszą zapłacić przynajmniej kilka razy drożej.
    Odnośnie Tamrona - jest udany optycznie, ale nmechanicznie niewiele różni sie od kita. Znajomy reporter próbował go używać - rozpadł się (niemal dosłownie) przed upływem roku.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar popmart
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    50
    Posty
    1 721

    Domyślnie

    dlamnie najważniejsze jest to jak szkło rysuje a kit rysuje brzydko i ciemno , uważam że tamron rysuje znacznie lepiej, przyjemniej dla oka , może to nie dobra stałka ale kit tu nie ma wielkich szans ....

  3. #13

    Domyślnie

    dziwny ten test... jak by porównać audi z fordem a na koniec dać BMW M6...
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  4. #14
    Początki nałogu Awatar moregun
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    351

    Domyślnie

    test moze i dziwny - robiłem go z tego co miałem pod ręką.
    teraz (ponad rok później) mam 16-35 II i jestem zadowolony. Ale na tamten czas interesowało mnie porównanie tych szkieł.
    Z barku konkretnej kasy popracowałem jeszcze chwilkę na kicie i dozbierałem do eLki. co do 35 2.0 zrobiłem nim kilka imprez i byłem z tego obiektywu bardzo zadowolony. Sigmy nigdy nie kupiłem.
    Teraz mając solidny szeroki zoom szykuje się na szeroką stałkę. i tak w kółko - w tym hobby apetyt nigdy nie gaśnie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •